Papież błogosławi małżeństwo gejowskie…

Praca Kevina Sharkley „Teraz możecie się pocałować” zostanie wystawiona pod koniec czerwca w Dublinie i na pewno wzbudzi wiele emocji. Kevin jest 49 letnim malarzem, określającym się jako biseksualista.

Do namalowania obrazu skłoniły go słowa papieża opisujące związki partnerskie jako „zagrożenie dla porządku społecznego”. Papież Benedykt XVI wielokrotnie atakował idee związków partnerskich.
„To jest kupa bzdur” denerwuje się Kevin w wywiadzie dla Pinkpress.co.uk – „Nauczanie nietolerancji jest bardzo niebezpieczne. Zły przykład schodzi na dół i inspiruje pijanych chuliganów, którzy chętnie przekopią tyłek kolejnemu pieprzonemu pedałowi„.
Obraz już budzi spore zainteresowanie i – jak mówi artysta – może być popularnym motywem podczas nadchodzących parad.
„Nietolerancja jest okropna, ale związki homoseksualne są coraz częstszym faktem. Kościół nie jest już moralnym autorytetem. Mogliby równie dobrze spakować się, przekształcić kościoły w hotele i udać się na emeryturę.”

Redakcja zazdrości Irlandzkiemu artyście. I przypomina zachwyconym PP Czytelnikom, że żyjemy w Polsce. W Polsce, powtarzamy.

źródło: http://www.pinknews.co.uk/2010/06/17/irish-artist-paints-pope-conducting-a-gay-marriage/

[pb]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa