Gratulacje!

Zaczęło się dość niewinnie, pamiętamy, że www.abiekt.blogspot.com skupiał się na początku na popkulturze, prezentacji reklam homiczych z całego świata, książek czy branżowych niusów, by z czasem zmienić się w najbardziej opiniotwórczy blog branżowy w Polsce.

To wbrew pozorom nie jest prywata, gdyż w sieci jego blog stanowi ważne medium LGBTQ i zarazem donośny głos w naszych wewnętrznych dyskursach, z domieszką popkultury, ironicznego spojrzenia na świat, błyskotliwego pióra i autorefleksji. Abiekt ze znaną sobie determinacją uczynił ze swojego bloga medium opiniotwórcze, na którym wielokrotnie wypowiadali się czołowi działacze, z którego krytyką na pewno muszą się liczyć. I choć bywa, że nie zgadzamy się z Abiektem, czasem nie podoba nam się zbyt ostre pióro działacza, czemu dajemy wyraz w rozmowach prywatnych czy komentarzach, to bez wątpienia codziennie z przyjemnością zaglądamy na www.abiekt.blogspot.com, by w oparach porannej kawą poczytać, co w branżowym świecie piszczy.

Za co cenimy blog Abiekta (kolejność przypadkowa):
1. Za pilność – niemal codziennie pojawia się smakowity wpis.
2. Za orientację w świecie LGBTQ – jak napisał niedawno Wojtek na blogu, subskrybuje kilkaset portali i blogów, z których czerpie wiedzę o świecie. Stosunki (nomen omen) międzynarodowe to nasza pięta achillesowa.
3. Za odwagę – jako jeden z niewielu mówi wprost, co nie podoba mu się w działalności organizacji – nawet tych, z którymi sympatyzuje.
4. Potrafi też pochwalić inicjatywy rozmaite i docenia je.
5. Za sianie fermentu w środowisku – co wymaga odwagi i niebywałej inteligencji.
5. I wreszcie za szczere zaangażowanie. Abiektowi naprawdę zależy.

Wiemy, że tysięczny post zmieni się wkrótce w dziesięciotysięczny. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić do śledzenia działalności Wojtka, nie tylko tej sieciowej, o której poinformuje z pewnością na swoim blogu. Gratulacje!

Redakcja Homików.pl

7 komentarzy do:Gratulacje!

 • Jakbyco

  [Re: Gratulacje!]
  :D
  Gratulacje

 • Mariann

  [Re: Gratulacje!]
  :D
  zabawne, ale przyznaję rację, blogi na zachodzie są potężnym źródłem informacji, a Abiekt jak widać wzoruje się na tym trendzie. I słusznie. Zobaczcie, Perez Hilton zaczynał od bloga typu pudelek, a skończył jako bogaty facet, opiniotwórczy i celebryta równy innym gwiazdom. To siła sieci.
  Choć nie podoba mi się często jego styl pisania, dobór tematów, to jednak ta determinacja mi imponuje i szczerze gratuluję.

 • Walpurg

  [Re: Gratulacje!]

  GRATULACJE!

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Gratulacje!]

  jako redakcja homików i prywatnie -dla mnie zagladanie na blog Wojtka-Abiekta to standard. Zawsze cos tam ciekawego i tresciwego mozna znalezc. Własnie – treściwe konkrety, nawet jesli z interpretacją się nie zgadzam. Są teksty i teksty, gazety i gazety, blogi i blogi, itp… blog Abiekta nalezy do tych mniej licznych wartościowych. Chapeau bas :-)

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Gratulacje!]

  Gratulacje.

 • maciek

  [Re: Gratulacje!]

  Podziękowania.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa