A u nas wygrywa Kaczyński…

Najpierw sprawy poważniejsze:

Komorowski i Kaczyński spotkają się w II turze wyborów prezydenckich. Panowie otrzymali kolejno: 40-46% głosów oraz 33%. To nas nie dziwi, Was też nie. (dane za gazeta.pl, godz. 20.40).

Trzecie miejsce należy do Grzegorza Napieralskiego, który zdobył znakomity wynik 13,4% głosów. To naprawdę dobra wiadomość – nie dość, że Napieralski był mało znany, nikt go nie brał na poważnie, zbłaźnił się żenującymi klipami muzycznymi, a do tego miał kiepskie poparcie we własnych szeregach, o Cimoszewiczu nie wspominając… Ten wynik pokazuje potencjał lewicy w Polsce, jest spory elektorat, który ma dość katoprawicy, który – mamy nadzieję – chce Polski liberalnej pod względem światopoglądowym. Składamy Napieralskiemu gratulację! Choć prawdę mówiąc, nie liczymy na wiele ze strony SLD. Ale to bardzo pozytywny sygnał do zmian na politycznym poletku.

Kolejni kandydaci zdobyli niewielką ilość głosów:

Korwin-Mikke 2,3%
Pawlak 1,8%
Lepper 1,4%
Olechowski 1,2%

Reszta kandydatów (Jurek, Ziętek, Morawiecki) – poniżej 1%. W ogóle w kampanii nie zaistniał Ziętek, związkowiec obecny na każdej manifie, przyjazny osobom LGBTQ. Ale w sumie to nie dziwi – nie różnimy się w poglądach od reszty społeczeństwa. Ponoć… (nasza ankietka pokazuje co innego, ale to za chwilę).

Dopisała frekwencja, ponad 52%.

(szczegóły już pewnie znacie, my podajemy za gazeta.pl, godz. 20.40).

Teraz z przymrużeniem oka:

W naszej ankietce wygrywa Jarosław Kaczyński! Zdobył on 338 głosów, czyli 27,04%.
Za nim Grzegorz Napieralski (305 głosów – 24,40%). Trzecie miejsce należy do Korwin-Mikkego 16.88% (211). Komorowski zaś na czwartym miejscu ze skromnym wynikiem 13.84% (173).

Ilość głosów oddanych: 1250.

Jaki z tego morał:
– nasze ankietki nie mają solidnych zabezpieczeń, można oddawać głos wielokrotnie, o to też spierali się czytelnicy i czytelniczki w komentarzach, ale też nigdy nie rościliśmy sobie pretensji do poważnych badań socjologicznych, póki co – lepszego narzędzia nie mamy,
– wykazaliście się poczuciem humoru – super! kampania prezydencka była tak niemrawa i nudna, że przynajmniej tutaj ten nadęty balon został przekłuty,
– fani Jarosława przepuścili szturm na homiki i walczyli do ostatniego momentu – przez większość czasu przewodził Grzegorz Napieralski.

Wyniki całej ankiety TUTAJ

Teraz zapraszamy Was do nowej ANKIETY, może tym razem zaskoczymy się nawzajem. Kto tym razem – Komorowski czy Kaczyński? A może nie wybieracie się 4 lipca do urn wyborczych?

Nowa ankietka TUTAJ

I na koniec – to musiało wreszcie nastąpić, wiemy – może to zbyt demoralizujące dla wielu z Was, ale nie mogliśmy się powstrzymać:

The winner is Lady GaGa (z hasłem: Polska jest najważniejsza a zgoda buduje)! Szczegóły na blogu Ewy Tomaszewicz (skąd pożyczyliśmy fotę): http://trzyczesciowygarnitur.blogspot.com/

Do zobaczenia 4 lipca w lokalach wyborczych w całej Polsce i na świecie! Bo choć żarty żartami, to jednak gorąco zachęcamy do udziału w wyborach.

(Redakcja)

2 komentarzeA u nas wygrywa Kaczyński…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa