A Million Different Loves!? w Toruniu

Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności” zaprasza na trzecią edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Queer w Toruniu – „a million different loves!?”.

Tegoroczny program filmowy składa się z pięciu bloków filmowych prezentujących różnorodne formy i tematy „queer cinema” z całego świata.

Męskie sekrety to filmy pełne pikantnych opowieści o drapieżnej namiętności i pokusach miłosnych;

Queerowe ciała, queerowe spektakle to trzy różne filmy dokumentalne, które mierzą się z powszechnymi poglądami na temat pożądania, dodając queerowe spojrzenie na obrazy ciała, performensy, reprezentacje rasowe oraz kobiecą seksualność.

Opowieści spoza szafy od animowanych historii opowiedzianych w pierwszej osobie na zmaganiach z homofobicznym najlepszym przyjacielu kończąc. Młode kobiety i młodzi mężczyźni w tych trzech filmach reprezentują różne podejście do nieprzewidywalnego i zdradliwego procesu konfrontacji z własną seksualnością oraz ujawniania się przed przyjaciółmi i rodziną.

Queerowi pionierzy to hołd złożony dwóm pionierom homoseksualnego ruchu w USA. Dzięki ich wizjonerskiemu zaangażowaniu w sprawy społeczności oraz olbrzymiej wytrwałości udało się przetrzeć szlak i wywalczyć wiele praw, przywilejów oraz możliwości prowadzenia upragnionego stylu życia dla społeczności LGBT w USA oraz wielu innych miejscach na świecie.

Wyjątkowym rarytasem filmowym będzie retrospektywa Claudii Morgado Escanilli.

Kuratorem tegorocznego festiwalu jest Paul Lee.

Wprowadzenie “Strategie queerowe w filmie” wygłosi Paweł Sołodki, łódzki filmoznawca, pomysłodawca i główny organizator festiwalu AMDL!?.

Wszystkie filmy wyświetlane będą z polskimi napisami.

Toruń
SKPT „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)
11 czerwca start o 17:00, 12 czerwca – o 18:00
Wstęp wolny

Szczegółowy program festiwalu znaleźć można na stronie Pracowni Różnorodności

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa