Zapraszamy do Wrocławia na debatę!

Biseksualizm budzi kontrowersje zarówno w rozmowach w środowisku LGBTQ jak i w dyskursie mainstreamowym.

Dla homoseksualistów to synonim tchórzostwa i konformizmu, dla heteryków chwilowa moda, próba dodania życiu odrobiny smaczku. Łączy się go z promiskuityzmem i nieumiejętnością tworzenia trwałych relacji. Jego obrońcy argumentują, że kocha się człowieka, a nie jego płeć.

W kolejnej debacie z cyklu „Dylematy LGBTQ” spróbujemy ustalić, ile prawdy jest w stereotypach o biseksach.
Falanster 26 maja (środa) godz. 20:00

W cyklu debat organizowanych przez KPH Wrocław we współpracy z wrocławską księgarnio-kawiarnią Falanster przyglądamy się różnym obszarom życia ważnym dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queerowych. Społeczny odbiór i znaczenie marszy i parad, homorodzicielstwo, coming-out, związki partnerskie, zmiana płci czy postrzeganie biseksualności – to tylko niektóre z nich.

Tworzymy przestrzeń do dyskusji, bierzemy pod lupę argumenty najczęściej pojawiające się w mediach i dyskursie publicznym, zarówno te „przeciw” (często o dyskryminującym charakterze) jak i „za”. Odnosimy się do wyników badań i przybliżamy różne stanowiska oraz poglądy. Jeśli dręczą Cię wątpliwości, nie wiesz, jakich sensownych argumentów używać w rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi, jeśli czujesz, że brakuje Ci informacji lub interesuje Cię szeroko pojęta tematyka LGBTQ – przyjdź, posłuchaj, zadaj swoje pytanie.

Debata oksfordzka – pozwala zarówno na dokładne rozważenie argumentów za i przeciw danej tezie, jak i na doskonalenie argumentowania, uczy kultury dyskusji. Dwa kilkuosobowe zespoły („za” i „przeciw”) na przemian zadają i odpowiadają na pytania przeciwników, odpowiadają również na pytania publiczności. Przed rozpoczęciem debaty sprawdza się ile spośród zgromadzonych wśród publiczności osób popiera dane stanowisko. Po zakończeniu głosuje się ponownie. Zwycięża zespół, którego poparcie wzrosło.

(svefn)

Matronuje Rita Baum, matroqueeropatronują homiki.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa