- homiki.pl - http://homiki.pl -

Rufus Wainwright w Warszawie!


Drodzy i drogie,

Homiki.pl objęły matroqueeropatronat nad wyjątkowym wydarzeniem! Zapraszamy na koncert Rufusa Wainwrghta, ikony muzyki niezależnej, „gejowskiego Mesjasza”, wybitnego artysty (tak…, to TEN od Szreka). Objawienie to nastąpi 29 maja w warszawskim klubie Palladium. Byliśmy na jego koncercie w 2008 w klubie Palladium i mieliśmy Rufusa na wyciągnięcie ręki… Było to niezapomniane przeżycie. Świetne wykonania, bezpośredniość i skromność Rufusa, znakomity kontakt z publicznością sprawiły, że do dziś mamy ciarki na plecach na myśl o tym koncercie.

Informacja o koncercie Rufusa pojawia się nieprzypadkowo – dziś w Polsce ma miejsce premiera najnowszego krążka All Days Are Nights: Songs for Lulu, jak tylko zaopatrzymy się w płytę, na pewno napiszemy o niej.

Wkrótce rozdamy też 4 bilety na warszawski koncert, więc wylosowani szczęśliwcy wejdą na koncert za darmo!

Poniżej – materiały organizatora Creative Music:

Rufus Wainwright Solo Tour 2010

Rufus Wainwright – znakomity, amerykański pianista i wokalista, muzyczny geniusz, który zaczął grać na pianinie już w wieku sześciu lat, a w wieku lat trzynastu odbył swoją pierwszą trasę koncertową zawita do Warszawy na jedyny Koncert w Polsce!

Występ artysty odbędzie się w ramach promocji jego nowego albumu All Days Are Nights: Songs For Lulu, który ukaże się 7 maja na polskim rynku. Jest to szósty krążek, będący piękną i emocjonalną podróżą niemalże w całości wyprodukowana przez niego samego. Za warstwę wizualną albumu odpowiada Douglas Gordon, artysta znany np. z filmu 24 Hour Psycho wystawianego w londyńskim Tate Modern.

Utwory Wainwrighta słychać na wielu ścieżkach dźwiękowych hollywoodzkich superprodukcji, od „Brokeback Mountain” poprzez „Aviatora” i „Moulin Rouge!”, aż do „Shreka” w którym wykonał słynny utwór Leonarda Cohena „Hallellujah”!

W 2009 roku na Manchaster International Festival miała premierę jego debiutancka opera – Prima Donna. Opera ta okazała się tak wielkim sukcesem, iż z jednorazowego, festiwalowego projektu przerodziła się w pełnoprawną sztukę i dziś ma zaplanowany afisz w Sadler’s Wells Theatre w Londynie oraz udział w Luminato Festival w Toronto.

Koncert Rufusa Wainwrighta odbędzie się w warszawskim Palladium, a bilety w cenach 139, 179 i 240 zł nabywać za pośrednictwem Ticketonline.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, Ebilet.pl, Shortcut.pl oraz ich bezpośrednich punktów sprzedaży.

RUFUS WAINWRIGHT
Data: 29 maj 2010
Miejsce: Palladium
Adres: ul. Złota 9, Warszawa
Więcej informacji na: www.creativemusic.pl [1]

CENY BILETÓW:
139 zł i 179 zł miejsca stojące
240 zł miejsca siedzące VIP

DYSTRYBUCJA:

Sprzedaż internetowa:
www.ticketonline.pl [2]
www.eventim.pl [3]
www.ticketpro.pl [4]
www.ebilet.pl [5]
www.shortcut.pl [6]