Rufus Wainwright w Warszawie!


Drodzy i drogie,

Homiki.pl objęły matroqueeropatronat nad wyjątkowym wydarzeniem! Zapraszamy na koncert Rufusa Wainwrghta, ikony muzyki niezależnej, „gejowskiego Mesjasza”, wybitnego artysty (tak…, to TEN od Szreka). Objawienie to nastąpi 29 maja w warszawskim klubie Palladium. Byliśmy na jego koncercie w 2008 w klubie Palladium i mieliśmy Rufusa na wyciągnięcie ręki… Było to niezapomniane przeżycie. Świetne wykonania, bezpośredniość i skromność Rufusa, znakomity kontakt z publicznością sprawiły, że do dziś mamy ciarki na plecach na myśl o tym koncercie.

Informacja o koncercie Rufusa pojawia się nieprzypadkowo – dziś w Polsce ma miejsce premiera najnowszego krążka All Days Are Nights: Songs for Lulu, jak tylko zaopatrzymy się w płytę, na pewno napiszemy o niej.

Wkrótce rozdamy też 4 bilety na warszawski koncert, więc wylosowani szczęśliwcy wejdą na koncert za darmo!

Poniżej – materiały organizatora Creative Music:

Rufus Wainwright Solo Tour 2010

Rufus Wainwright – znakomity, amerykański pianista i wokalista, muzyczny geniusz, który zaczął grać na pianinie już w wieku sześciu lat, a w wieku lat trzynastu odbył swoją pierwszą trasę koncertową zawita do Warszawy na jedyny Koncert w Polsce!

Występ artysty odbędzie się w ramach promocji jego nowego albumu All Days Are Nights: Songs For Lulu, który ukaże się 7 maja na polskim rynku. Jest to szósty krążek, będący piękną i emocjonalną podróżą niemalże w całości wyprodukowana przez niego samego. Za warstwę wizualną albumu odpowiada Douglas Gordon, artysta znany np. z filmu 24 Hour Psycho wystawianego w londyńskim Tate Modern.

Utwory Wainwrighta słychać na wielu ścieżkach dźwiękowych hollywoodzkich superprodukcji, od „Brokeback Mountain” poprzez „Aviatora” i „Moulin Rouge!”, aż do „Shreka” w którym wykonał słynny utwór Leonarda Cohena „Hallellujah”!

W 2009 roku na Manchaster International Festival miała premierę jego debiutancka opera – Prima Donna. Opera ta okazała się tak wielkim sukcesem, iż z jednorazowego, festiwalowego projektu przerodziła się w pełnoprawną sztukę i dziś ma zaplanowany afisz w Sadler’s Wells Theatre w Londynie oraz udział w Luminato Festival w Toronto.

Koncert Rufusa Wainwrighta odbędzie się w warszawskim Palladium, a bilety w cenach 139, 179 i 240 zł nabywać za pośrednictwem Ticketonline.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, Ebilet.pl, Shortcut.pl oraz ich bezpośrednich punktów sprzedaży.

RUFUS WAINWRIGHT
Data: 29 maj 2010
Miejsce: Palladium
Adres: ul. Złota 9, Warszawa
Więcej informacji na: www.creativemusic.pl

CENY BILETÓW:
139 zł i 179 zł miejsca stojące
240 zł miejsca siedzące VIP

DYSTRYBUCJA:

Sprzedaż internetowa:
www.ticketonline.pl
www.eventim.pl
www.ticketpro.pl
www.ebilet.pl
www.shortcut.pl

23 komentarzeRufus Wainwright w Warszawie!

 • Rufusek

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  No, piękny jest Rufus, i bilety też w rozsądnej cenie, więc się wybiorę (Tori Amos z podobnej półki artystka była dużo droższa. Ciekawe ile zaśpiewa Lejdi GaGa?

 • aaaa

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  jaki on ciachowaty, mmmmm
  a jak śpiewa!

 • melt

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Przeciętniak. W szołbiznesie się trzyma, bo jest homo i ma poparcie swoich. Szkoda kasy.

 • do melt

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Bezrefleksyjna homofobiczna wypowiedź, niezależnie od talentu bądź braku talentu artysty. Ludzie są zabawni. Lobby homofobiczne też jak widać nie odpuszcza.

 • taurus

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Daj sobie spokój, widzisz homofobię wszędzie, zupełnie jak Żydzi antysemityzm 😉 W dodatku przyznajesz rację meltowi, pisząc: „niezależnie od talentu bądź braku talentu artysty”. I on ma sporo racji – często jest tak, że „swoi” popierają „swoich”. Zwłaszcza w biznesie estradowym. Karierę robi się np. dzięki „tatusiom”, „mamusiom”. Dotyczy to nie tylko gejów oczywiście.

 • mTV

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  z tym „mesjaszem” to przesada

 • Kaligula

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Fakt, mesjasze nigdy tu nie zaglądają, już jeśli – upadłe anioły… 😉
  A mówiąc serio – on przypomina inne gejowskie ikonki: PSB i Gagę, podobnie jak oni nie wniósł w zasadzie nic nowego, prawdziwie twórczego do muzyki, jest tylko zręcznym podpatrywaczem i interpretatorem, bazującym na dorobku i pomocy innych.

 • demon

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  przecież to starzec, ma 37 lat! jakie tam z niego ciacho??? :))))))))))
  muzyka taka sobie, jak dla mie smętna jakaś. taka „pokrzywdzona”. jego jakiś poderwany facio zgwałcił, kiedy miał 14 lat. i to się słyszy. a od kilku lat rzeczywiscie lansuje go Tennant (psb), jest producentem itd. prawda więc, że ma plecy u swojaków ;)))

 • Birbant

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Typowo gejowski artysta, lekko kabaretowy, lubiący odgrywać damskie role i stroić się w przesadnie wielkie pierścionki, mieszający style i gatunki, nieco ckliwy, zblazowany. Posłuchać można, ale na płytki raczej szkoda pieniążków, bo szybko zaczynają się kurzyć.

 • Hall

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  „Typowo gejowski” – to znaczy zły? Bo takie komentarze się pojawiają. Każdy jest jakiś, a muzyka to kwestia gustu. Ja akurat lubie śpiewających chłopców i dziewczyny, przy fortepianie, snujących swoje opowieści, to tak na marginesie. I wolę słuchać jego siostry 🙂

 • Twoje

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  I jest „Mesjaszem”
  http://www.youtube.com/watch?v=w520yJUIvR0&feature=related

 • aaaaaaaa

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  mesjasz to po prostu jedna z jego piosenek

 • JarekCuritiba

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Muzyka pokojowa

 • Andrzej

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Dyskusja jak w przedszkolu, jaki on ładny lub brzydki, kto go promuje, komu daje itp. Lubie jego płyty i doceniam talent więc idę, jak ktos nie przepada lub nie zna , zostaje w domu. Ot cała filozofia.

 • marcin

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  W ogóle komentarze internetowe schodzą na psy. Wszędzie. Aż dziwne, że po 10 latach względnej dostępności internetu nie nauczyliśmy się jeszcze kultury, nie wiem, czy to nasza zbiorowa neuroza, czy po prostu nie bierzemy na poważnie świata internetowego i nie przejmujemy się wpisami.

 • nimb

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  A gdzie tu jest ten „brak kultury”? Prosimy o cytaty! 🙂

 • anka

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  muzyczny geniusz??? geniuszem to był chopin.
  ludzie, powariowaliście z tym pseudopatosem i pseudoreklamą! 😀

 • Cezary

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Rufus jest Kanadyjczykiem, a nie Amerykaninem. A koncerty daje świetne. Widziałem go w Dublinie. Polecam!

  Czarek

 • Monia

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Kiedy ten konkurs?:)

 • SuperTed

  [Re: Rufus Wainwright w Warszawie!]

  Rufus Wainwright jest OK. Bylem jak dotad na jego trzech koncertach w NY, Seattle i Londynie. Lubie takze muzyke i glos o lirycznym tembrze Matt Albera. Czy Matt Alber dal juz jakis koncert w Polsce?
  http://www.youtube.com/watch?v=bTvJdpkdLiw

 • Andrzej

  [Odwołany]

  No tak jak ciotostan jest na poziomie Eurowizji, Laejdi Gagi i Toro to nie ma sie co dziwic ze odwołują. Rzyg!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa