Fundusz Stonewall Stowarzyszenia Lambda Warszawa ogłosił II nabór projektów

Fundusz Stonewall jest funduszem celowym stworzonym przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa w 40 rocznicę wydarzeń w klubie Stonewall Inn w Nowym Jorku. Udziela mikrograntów przeznaczonych na realizację projektów przyczyniających się do zwiększenia pozytywnej tożsamości osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych i nie deklarujących płci oraz zwiększenia tolerancji społecznej wobec osób należących do tych grup.

Do składania wniosków zapraszamy grupy nieformalne oraz oficjalnie zarejestrowane organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia) działające na rzecz społeczności LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i nie deklarujących płci) o kwocie przychodów (darowizn, odpisów, dotacji, zysków z prowadzonej działalności) nie przekraczającej 20 000 zł w roku poprzedzającym ubieganie się o dofinansowanie z Funduszu Stonewall.

Dofinansowane projekty powinny przyczyniać się do zwiększenia wolności, równości i poszanowania praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i nie deklarujących płci w Polsce i na świecie, zwiększenia tolerancji społecznej wobec homoseksualności, biseksualności, transseksualności i interseksualności oraz budowania wspólnoty między członkami tych społeczności, co zaowocuje wzmocnieniem ich pozytywnej tożsamości.

Przykładowe projekty mogą dotyczyć: organizacji wydarzeń dotyczących upowszechniania lub poszanowania praw osób LGBTI, realizacji działań kulturalnych prezentujących kulturę LGBTI realizacji działań prezentujących szerokiemu gronu sytuację transseksualnych osób LGBTI w Polsce; działań pomocowych, działań integrujących społeczność osób LGBTI oraz organizacji działań przyczyniających się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa HIV i mobilizacji społeczności LGBTI do ograniczenia stygmatyzacji i wykluczenia osób żyjących z HIV oraz zapewnienia im opieki i wsparcia.

W 2010 roku Fundusz dysponuje kwotą 5000 zł, możliwe jest otrzymanie grantu w wysokości od 1000 do 2000 zł, przy czym konieczne jest wniesienie wkładu własnego (w formie gotówkowej lub rzeczowej) w wysokości minimum 10% całkowitych kosztów realizacji projektu.

Wnioski można składać od 21 kwietnia do 21 maja 2010 roku do godz. 21:00. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w rocznicę wydarzeń w Stonewall, tj. 28 czerwca 2010 r.

Szczegółowe informacje o zasadach przyznawania grantów można znaleźć na stronie www.stonewall.org.pl.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa