Debata oksfordzka we Wrocławiu

Debata oksfordzka – pozwala zarówno na dokładne rozważenie argumentów za i przeciw danej tezie, jak i na doskonalenie argumentowania, uczy kultury dyskusji. Dwa kilkuosobowe zespoły („za” i „przeciw”) na przemian zadają i odpowiadają na pytania przeciwników, odpowiadają również na pytania publiczności. Przed rozpoczęciem debaty sprawdza się ile spośród zgromadzonych wśród publiczności osób popiera dane stanowisko. Po zakończeniu głosuje się ponownie. Zwycięża zespół, którego poparcie wzrosło.

W cyklu debat organizowanych przez KPH Wrocław we współpracy z księgarnio-kawiarnią Falanster omawiamy różne obszary życia ważne dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queerowych. Społeczny odbiór i znaczenie marszy i parad, homorodzicielstwo, comming-out, związki partnerskie, zmiana płci czy postrzeganie biseksualności – to tylko niektóre z nich. W każdą ostatnią środę miesiąca bierzemy pod lupę argumenty pojawiające się w mediach i dyskursie publicznym. Tworzymy przestrzeń, w której można wyrazić swoje zdanie, zmierzyć się z wątpliwościami i nauczyć argumentować.

Jeśli nie brak Ci wiedzy i odwagi – weź udział (zgłoszenia i propozycje kontrowersyjnych tematów można wysyłać na: debatyoksfordzkie.KPH@wp.pl). Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zgoda na publiczne prezentowanie poglądów (czasem sprzecznych z własnymi – stanowisko jakie prezentują uczestniczki i uczestnicy jest losowane przed debatą).

Środa 28.04.2010, godzina 19.00; księgarnio-kawiarnia Falanster, ul Świętego Antoniego 23 Związki partnerskie

Porozmawiamy o związkach partnerskich. Czy ustawa jest potrzebna osobom nieheteroseksualnym? Co mamy i czego byśmy chcieli. Bardziej nam pomogą, czy zaszkodzą? Przyjdź i zabierz głos. Po debacie zapraszamy jeszcze dodatkowo na dyskusję.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa