Bardzo smutny poranek…

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu prezydenckiego, który leciał na uroczystości katyńskie. W tym para prezydencka. Jak podaje radio Tok FM na pokładzie było 87 osób, w tym czołowi przedstawiciele polskiej sceny politycznej i najwyższych urzędów państwowych. Wśród nich była także Izabela Jaruga-Nowacka, Jerzy Szmajdziński, Jolanta Szymanek-Deresz…

Niezależnie od tego, czy zgadzaliśmy się z poglądami osób, które dziś zginęły tragicznie, trzeba oddać cześć ich pamięci i uszanować, w tym Prezydenta Polski i jego Małżonki. W obliczu tragedii łączymy się w bólu z rodzinami i przyjaciółmi ofiar.

Polakom i Polkom składamy kondolencje.

101 komentarzyBardzo smutny poranek…

 • [']

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Wielka tragedia i brak słów…

 • Erico

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  [‚]

 • [']

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  dał mi popalić swoją polityką, wyrządzał nam krzywdę. ale to był nasz prezydent.
  idę na krakowskie przedmieście z kwiatami.
  to niewyobrażalne

 • Beata

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Tak! To niewyobrażalne. Jakaś tragiczna ironia historii… Naprawdę nie wiem, co napisać. Gdybym mieszkała w W-wie, też poszłabym na Krakowskie Przedmieście…

 • jk

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  nie szkoda mi kaczynskiego, szkoda mi i bedzie brakowac jarugi nowackiej. a kogos kto najezdzal na gejow jak kaczynski mi nie szkoda. nie byl moja rodzina, nie czuje sie z nim zwiazany i nie zamierzam po nim plakac. plakac bede po jarudzwe nowackiej. ona zawsze byla z nami. i ja bede o tym pamietal.

 • ampersand

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Wszystkie koncerty odwołane. Rozpoczyna się Festiwal Obłudy.

 • [']

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Nie chodzi o to, czy kogoś szkoda czy nie szkoda, chodzi o tragedię czysto ludzką! Ot różnica. Kaczyński był jaki był, ale był prezydentem Twojego państwa, i z racji tego należy się szacunek.

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  (***)
  Wśród osób, które zginęły był również znany mi osobiście Aram Rybicki. Złożyłam żonie kondolencje. Pozostała w żałobie z dwójką dzieci.

  Płaczą rodziny, bliscy, przyjaciele.

  W obliczu żałoby różnice poglądów, im hołdowanie, to małostkowość, która powinna zostać zarzucona.

 • tow [*]

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Festiwal obłudy zostawmy telewizji- zginął Prezydent naszego Kraju, i dwie niesamowite kobiety: nasza Prezydentowa, i Izabela Jaruga- Nowacka

 • Adam

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Widzę, że zaczyna się apiat’ od nowa paranoja znana z dżejpitu. Puknijcie się w łeb, kochani.

 • Sven

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Kaczyński zabronił marszu równości i powiedział parę rzeczy bardziej śmiesznych niż strasznych. Nigdy nie stosował jakiejś radykalnej retoryki w rodzaju LPR.

  Każda taka tragedia jest tragedią nie tylko tych, którzy zginęli, ale także ich rodzin, przyjaciół. I dlatego należy im się szacunek i uczczenie ich pamięci. To trochę co innego niż kwestia JPII i kultu jednostki, bo JPII był starym człowiekiem, który umarł w sposób naturalny.

  Rzygam jak czytam część tutejszych komentarzy napisanych przez kretynów, którzy szacunek dla ludzkiej tragedii uzależniają od stosunku jaki tych, których ona dotknęła mieli za życia do środowiska LGBT. Jesteście żałosnymi, histerycznymi ciotami i popieram każdego kto byłby skłonny obić wam za to mordę.

 • Sven

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  od stosunku jaki CI, których dotknęła …

  Sorry

 • Uschi

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Niezależnie od poglądów – ogromna tragedia i dla rodzin ofiar, i dla państwa.

  Szkoda słów, czasem lepiej milczeć w takiej sytuacji…

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Przede wszystkim Kaczor był człowiekiem, a każdego człowieka szkoda. Nie zamierzam udawać, że go ceniłam, że był wielkiem prezydentem, nadal uważam, że jego prezydentura przyniosła Polsce dużo szkody – ale będę go żałować jako człowieka.

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  (***)

 • [']

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  kaczyński był przede wszystkim PREZYDENTEM. dla mnie jest to niesamowicie ważne. urząd prezydenta zasługuje na najwyższy szacunek. kaczyński jako osoba w skali świata uosabiał politykę nienawiści wobec nas LGBT, ale urząd prezydenta szanować trzeba i szczerze szanuję.

  osobiście znałem mariusza kazanę, szefa protokołu. uczył mnie gdy byłem studentem.
  poznałem tez jarugę nowacką. wywarła na mnie niesamowite wrażenie jako osoba niesamowicie kompetentna i pełna empatii.

  nie mogę uwierzyć, że stało się to w katyniu, żaden powieściopisarz by tego nie wymyślił!

  wierzę, że w naszym kraju nastanie spokój, nie dajme się zwieść (widzę np facebook!) myslom, że nastanie jakis prawicowy backlash, WTF?? po prostu stańmy w zadumie za prezydentem i tyloma innymi ofiarami

 • Erico

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Trochę nie rozumiem komentarzy oponentów powyżej. Prezydent jest głwoą naszego kraju, a jego śmierć powinna być szokiem i smutkiem dla wszystkich Polaków. Niezależnie od poglądów politycznych, nie czas na ocenę i na krytykę.

 • [Re: Bardzo smutny poranek…]

  W takich chwilach pozostaje pochylić czoło w zadumie nad tajemnicą śmierci. Niech Bóg przyjmie ich do swego królestwa, a pozostałych na ziemi bliskich otoczy opieką i da im ukojenie.

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Henry Purcell – Funeral Sentences

  http://www.youtube.com/watch?v=ZtdE25ZCH4g

 • Malhebre

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  No tak. Takie sytuacje konfrontują Nas samych z tym, że jesteśmy śmiertelni i tak niewiele znaczymy.
  Ja pozwalam sobie dziś na smutek. i popłakuję.

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Moja opinia o p. Kaczynskim byla gorzej niz zla. Nie wiedze powodu dlaczego mam uderzac w tony żałobne.

  Zszedł człowiek mały, powiatowego formatu, wyniesiony na najwyższe stanowisko w Polsce li i jedynie dzieki cywilizacyjnemu niedokształceniu Polaków.

  A owo niedokształcenie wynika wprost i bezpośrednio z nieprzerobionej lekcji Katynia, Powstania Warszawskiego oraz skrajnie szkodliwej działalności Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce.

 • Nguyen Quoc Thanh

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  a nie umiesz sie po prostu powstrzymac?
  moze warto doksztalcic sie w sferze stosownego obyczaju i zachowania … ale jak to mowia,sloma zawsze wyjdzie …

 • Arek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  W pierwszej chwili, gdy z rana wlaczylem telewizor, i zobaczylem napis ‚Lech Kaczynski wraz z zona zgina w wypadku lotniczym’ myslalem ze to scenariusz jakiegos filmu, dziwny happening, jakas prowokacja.

  Jestem w szoku do teraz. Powiem szczerze, nieznosilem tego czlowieka za jego rzadow, acz teraz dolaczam sie do kondolencji. Procz o Kaczynskim, pamietajmy tez o calej reszcie, ktora zginela wraz z nim.

  Tutaj, w UK od rana jest to news nr 1. Caly czas pokazuja to na kazdym kanale informacyjnym, wypowiedzi czolowych politykow z brytyjskiego parlamentu i czlonkow rodziny krolewskiej, a nawet, wywiad z prezydentem gruzji…

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Razi nie tylko ogromny nietakt Jacka, ale również fałszywe oskarżenie o niedokształcenie wyborców Lecha Kaczyńskiego i generalnie tych, którzy go chociażby w niektórych działaniach popierali. Nie jest normalna sytuacja, w której wszystkie poczynania władz ocenia się pod kątem ich stosunku do LGBT. A w takiej sytuacji jak dzisiejsza z ukrycia wychodzą prawdziwe szkodniki, m.in. w osobie Jacka.

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Nikt z pasażerów prezydenckiego samolotu, który rozbił się w rosyjskim Smoleńsku nie przeżył katastrofy, do której doszło, gdy maszyna podchodziła do lądowania. Wśród ofiar są nasi wielcy przyjaciele.

  Nikt z pasażerów prezydenckiego samolotu, który rozbił się w rosyjskim Smoleńsku nie przeżył katastrofy, do której doszło, gdy maszyna podchodziła do lądowania – poinformował w sobotni poranek gubernator obwodu smoleńskiego. Na pokładzie był prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz najważniejsze osoby w państwie – MSZ Rosji potwierdza: nikt nie przeżył katastrofy. Według rzecznika polskiego MSZ zginęło 88 osób.

  Wśród ofiar tragedii są osoby, które od lat blisko współpracowały z KPH: wielka przyjaciółka naszego środowiska, posłanka klubu Lewica, Izabela Jaruga-Nowacka, posłanka klubu Lewica Jolanta Szymanek-Deresz oraz rzecznik praw obywatelskich, Janusz Kochanowski.
  Łączymy się w żałobie.

  http://www.kph.org.pl/pl/allnews/15-kph/376-tragedia-w-smolesku

 • Twoje imię Tomek

  [ Smutno mi]

  Nie bądźcie małostkowi. Nie wypomina się złych rzeczy zmarłym. To co się dzisiaj wydarzyło, to wielka tragedia dla bliskich. Mnie jest smutno bo choć Lech Kaczyński wypowiadał słowa, które mnie, homoseksualistę bardzo bolały to jednak był moim Prezydentem. Przecież był moim rodakiem.

 • Goldar

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  I okazało się że Kaczyński był Prezydentem wszystkich Polaków.

 • stereo-typ

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Stała się rzecz przerażająca swoim ogromem! Każde życie ludzkie jest bezcenne… Mnie osobiście najbardziej uderzyła informacja o śmierci Jolanty Szymanek – Deresz i Izabelli Jarugi – Nowackiej. Dwóch wspaniałych kobiet, które od lat podziwiałem, głównie za tak rzadkie w polskiej polityce cechy jak wyważenie, nie uleganie emocjom i – w dobrym tego słowa znaczeniu – zacięcie polemiczne. Pojawienie się ktorejś z nich (a zwłaszcza obu!) na ekranie TV zapowiadało zawsze rzeczową i utrzymaną na wysoim poziomie merytorycznym a przede wszystkim pozbawioną populizmu dyskusję.
  Niezwykle dużą stratą jest również śmierć Andrzeja Przewoźnika, człowieka który zajmując się niezwykle drażliwą kwestią tzw. „pamięci narodowej” przyczyniał się skutecznie do przezwyciężana historycznych podziałów pomiędzy Polakami i innymi narodami…
  Cześć pamięci wszystkich ofiar!

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Do moich dwu krytyków, hipokrytow

  Nie szanowalem p. Kaczynskiego – i to wcale nie za zlosliwe i bezprawne zakazywanie Marszu Rownosci. Ale za nastepujace zdarzenie:

  W nocy 18 sierpnia 2005 roku kamień pamiątkowy, poświęcony Henrykowi Gradowskiemu został usunięty decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, Lecha Kaczyńskiego.

  Henryk Gradowski, ur. w 1909 r. w rodzinie robotniczej. Już w Gimnazjum im. S. Wyrzykowskiego w Warszawie związał się z Komunistycznym Związkiem Młodzieży. Po zdaniu matury w 1927 r. wstąpił na Wydział Przyrodniczo-Matematyczny UW i zaangażował się w działalność Organizacji Mlodziezy Socjalistycznej „Zycie”. Ze wszględów ekonomicznych musiał przerwać studia. Pracował w PKP. Po roku podjal ponownie studia na UW – tym razem na Wydziale Prawa. Jest juz wowczas czlonkiem Komunistycznej Partii Polski. W zwiazku z jego partyjna dzialalnoscia, w nocy z 14 na 14 stycznia 1932 r. policja przeprowadzila w jego mieszkaniu na ul. Dalekiej 6 rewizje i aresztowala go. W czasie proby ucieczki zostal zastrzelony w miejscu gdzie do 18 sierpnia 2005 r. znajdowal sie upamietniajacy to zdarzenie glaz (pl. Zawiszy). [Podaje za: K. Dabrowa, O. Zaborska, W.Straus, H.Czerski – Zapomniane miejsca pamieci. Warszawa 2005]

  Z zachowanych wspomnien, w tym z mojej rozmowy ze swiadkiem tamtych dni, wynika, ze policja dopuscila do podjecia przez HG ucieczki, a nastepnie strzelala wielokrotnie w plecy – by zabic. Mozna miec rozne poglady na historie Polski, jednak nie mam watpliwosci ze HG walczyl o wolnosc i o lepsza Polske. Pan Kaczynski walczyl jedynie o Prowincjonalna Polske Katolicka i odslaniał pomnik bandyty Kurasia ps. „Ognien”.

  To tyle moich odczuc.

  A co do samej katastrofy na lotnisku w Smolensku: dostepne informacje pozwalaja obarczyc na nia wina samego pana prezydenta. Zapewne tak, jak poprzednio – piloci chcieli zawrocic, wieza kontrolna nie dawala zgody – ale p. prez. rozkazal ladowac. I stalo sie.

  Nie placze po panu prezydencie. Placze po paniach Jarudze-Nowackiej i Szymanek-Deresz.

 • KaFor

  [Re: ]

  Ponieważ nie mam sił,
  ze względu na to, iż padło tu o kilka zdań w komentarzach za dużo – w kontekście tragedii, która nas wszystkich dziś dotknęła – zacytuję wypowiedź internauty z portalu homiki.pl:

  „Jak zwykle Polak musi dyskutować bez sensu. Taki jest model tego świata. Umierają ważni ludzie (nie dla wszystkich muszą być oni mądrzy poglądowo) i składamy w jakiś sposób im hołd. Nikt nie musi płakać. Żałoba jest wyrażeniem szacunku dla osoby która była Prezydentem RP, Ministrem, Senatorem, Posłem, Księdzem. Tym ludziom należy się ten czas, jeżeli ktoś uważa inaczej to musi pogodzić się z tym, że żyje w społeczeństwie, gdzie większość wyznaje ten porządek rzeczy. Po co w dniu dzisiejszym zatwardziale dyskutować czy należy się załoba, czy ktoś był pro i anty gejowski? Oni już na tym świecie nie otworzą swoich ust. My za to tak. Oddajemy im hołd i idziemy dalej. Jak ktoś dzień dzisiejszy chce wykorzystać do szerzenia swoich poglądów i jadu to życzę mu, żeby w dniu śmierci kogoś mu bliskiego znajomi i przyjaciele zaczęli mówić o tej osobie takiej, jaka była naprawdę, ze wszystkimi jej wadami i nimi zwłaszcza… Każdy z nas może próbować iść w politykę i być może pewnego dnia też dozna tego zaszczytu bycia szanowanym przez naród. Powtarzam raz jeszcze w takim modelu społeczeństwa żyjemy, w pewnych sytuacjach po prostu ten szacunek wyraża się oficjalnie i urzędowo, takie są normy, to że zwykły przechodzień ginąc na ulicy nie ma kilkudniowej żałoby nie znaczy, że jest gorszym człowiekiem. Pomijając fakt, że wypowiadający się tu ludzie mają średnio dwadzieścia parę lat… Oceniajcie innych gdy choć sami osiągniecie połowę ich sukcesów… Sam oscyluję przy średniej, i na pokładzie samolotu nie było żadnej bliskiej mi osoby, ani żadnego mojego autorytetu, szanuję ich choćby przez to, że byli starsi, większośc po studiach, wiele przeżyli i na pewno wiele mógłbym się od niejednej z tych osób nauczyć.”

 • Nguyen Quoc Thanh

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  do Jacka- o czym ty bredzisz czlowieku,ze usunal kamien opo czlonku kpp,partii ktora oficjalnie chciala wlaczenia polski do zwiazku radzieckiego /nieoficjalnie agentura tego panstwa/ a w `37 na rozkaz stalina pojechala do moskwy zeby sie samooskarzac i skonczyc z kulka we lbie??? jak juz dajesz przyklady faszyzmu Kaczynskiego to jakos rozsadniej … a w ogole to zrozum dziecko-nikt ci niczego nie kaze robic, mozesz se skakac pod sufit z radosci,ale uszanuj uczucia innych,chocbys ich nie uznawal,to tak wiele???

 • Twoje imię Tomek

  [Re: BŁĄD!!!]

  [już. korekta]

 • QUASIMODO

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Jacek też mam poglądy lewicowe, ale dziś nie ma lewicy, prawicy…
  A to co zrobił Lech Kaczyński z ową tablicą pamiątkową w W-wie cóż o zmarłym albo dobrze albo wcale, mi się te posuniecie też nie podoba.

 • Toudeusz

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  „Słyszeliście od proroków ‚brata swego będziesz miłował, a wroga swego będziesz nienawidził’ – nie tak będzie między Wami.”
  Jesteśmy jednym w swej naturze, w człowieczeństwie. Obojętne co myślisz, co wyznajesz, co uznajesz za słuszne czy odrzucasz – śmierć nie czyni różnic. Nikogo nie mógłbym na śmierć posłać, z kogokolwiek śmierci się cieszyć. Rozumiem i szanuję odmienność zdań w tej sprawie.

 • Bertold

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Zginęli na posterunku! Zginęli za pamięć o pomordowanych Polakach, za dobre imię Polski! Cześć ich pamięci!

 • Kent

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Panie „Jacek”, pan siejesz nienawiść swoimi wypowiedziami! Są poniżej krytyki, proletariackie, małostkowe i szczeniackie!

 • Jacek

  [>QUASIMODO ]

  Nie rozumiem dlaczego „albo dobrze, albo wcale”. Nalezy pisac prawde. Tylko w ten sposob mozna sie czegos nauczyc z bledow i glupoty.

  Przed godzina 9.oo 10.04. pan Kaczynski byl zly – bez watpienia. A po godzinie 9.00 naraz stal sie narodowym swietym?

  Moze lepiej zastanowic sie nad zlamaniem wszelkich mozliwych procedur przy tej smolenskiej eskapadzie, moze lepiej pokontemplowac dlaczego „lewica” modli sie i placze po osobie uosabiajacej wszelkie najgorsze wyziewy 2RP, moze… Tyle ze w Polsce zawsze sie milczy, a to ze wzgledu na Pana Boga, na Nasza Udreczona Ojczyzne, na krewnych i znajomych – czy moze po prostu z niedostatkow cywilizacyjnych…

 • QUASIMODO

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Kent „proletariackie”??? moje serce jest po lewej stronie a krew mam czerwoną, co złego z proletariackości??? J. Stalin mordował tak samo polskich komunistów Lewica komunizm nie jedno ma imię.
  Co do wypowiedzi Jacka to nie na miejscu odłóżmy poglądy na bok

 • QUASIMODO

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Jacek ok błędy wytykać ale za życia, osoba zmarła nie ma szansy się bronić, dementować czy bronić swojego stanowiska/decyzji, wiec dlatego o niej powinno się mówić dobrze albo wcale, ot taki staropolski zwyczaj.

 • Jacek

  [>QUASIMODO ]

  Ja nie napisalem nic nowego, zeby p. Kaczynski musial sie do tego ustosunkowywac. Mysle zreszta, ze nie ustosunkowalby sie do moich uwag nawet, gdyby teraz zyl 😉

  Przypominam, ze nawet sprawa zlamania procedur byla juz przerabiana wczesniej, gdy domagal sie wyrzucenia z wojska pilota, ktory sprzeciwil sie jego zdaniu.

  To o tym trzeba rozmawiac, a nie monochromatyzowac pierwsze strony portali LGBT oraz metafizycznie i mesjanistycznie balamucic czytelnikow.

 • An-drzej

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Tak-ludzie umarli. Ale tez tak – ile ludzkich tragedii lub do ilu ten Nasz Prezydent chcial lub doprowadzil. Tak, jako czlowiek ubolewam – politycznie-ulga.
  Ps. Nie mam tu na mysli urazac nigogo.

 • nimb

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Chamideł tu nie brakuje…

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny czas]

  Jest czas żałoby. To ten czas.

  Jest czas najwyższy by pokonać przeszkody i budować jedność.

  Bądżmy ludźmi przyzwoitymi – na każdy czas.

  TO czas żałoby.

  (***)

 • Ola

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  do powyzej NIMB – dlaczego tak mowisz? – to dlaczego wchodzisz na strone gdzie sa chamidla?. A gdyby te chamidla tez zginely w katastrofir tez bys ich pozniej bronil? Przepraszam bardzo, a czy tez placzesz nad setkami ofiar wypadkow samochodowych dzinnie? – dlaczego ktos ma bardziej plakac nad kims kto jest bardziej znany i sprawuje wladze – dyskryminujac WLASNYCH OBYWATELI jako gorsza rase zamiast ich wspierac nawet politycznie zwyczajnie zggodnie z prawami czlowieka i konstytucja.
  Prawo i sprawiedliwosc a moze nawet Bog wrzucil niestety towarzystwo wzajemnej adoracji i zadecydowal cos- niestety, bylo tez troszke rybek no i biedni piloci – ludzie o stalowych nerwach – ktorzy z pewnoscia zrobili wszystko zeby ratowac siebie i kilkadziesiat ludzkich istnien – tyle ze jakos nikt nie wspomnial o nich i o ich rodzinach – a ci wlasnie ludzie poszli do pracy z nadzieja ze zobacza swoje rodziny za kilka godzin. Ci wszyscy inni uwalniacze |olski, tak ja uwolnili ze okolo 2 miliony ludzi musialo wyemigrowac, reszta ktora sie nie podporzadkowuje np. inna religia, orientacja seksualna – byla tepiona, napietnowana. Zwykli i ambitni ludzie nie mogli pracy znalezc a ci ktorzy mieli plecy mogli zrobic wszystko. Zaluje czegos – ze Pan Giertych tam nie polecial z cala swoja wszechpolska.

 • QUASIMODO

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Do Adminów czemu mój ostatni komentarz został usunięty??? Wszak unaoczniał tupet niektórych środowisk anarchistycznych.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Dołączam się do protestu w sprawie usunięcia postu. Chciałbym mieć okazję go przeczytać.

 • junior

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Izabela Jaruga-Nowacka
  23.08.1950 -10.04.2010
  Non omnis moriar

 • Czarek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Przy całym szacunku dla ludzkiego wymiaru tragedii – Kaczyński był człowiekiem, który wyrządził Polsce wiele złego. Swą polityką (wspólnie z bratem) podzielił dogłębnie naród (wystarczy poczytać wzajemne inwektywy na forach internetowych obozu „PiSowszczyków” i „POpaprańców” itd. itp.). Skłócił też Polskę z sąsiadami, Rosją i Niemcami – za jego sprawa, przez celowe podsycanie resentymentów, stosunki polsko-niemieckie cofnęły się o dekadę wstecz, a i z Rosją było nienajlepiej. Był politykiem małostkowym względem innych ludzi, kierującym się w polityce swoimi fobiami, nie zaś trzeźwą oceną sytuacji. Dlatego zgadzam się z jednym z przedmówców – rozpoczął się festiwal obłudy. Ludzie są po prostu ckliwi. Nie bronię nikomu uronić łzy nad tragedią, samemu też mi się chciało płakać. Ale to, że ktoś zginął tragicznie w katastrofie lotniczej, nie jest jeszcze powodem, żeby puścić w niepamięć całą jego złą, szkodliwą dla narodu i kraju politykę!

 • Benek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Czaruś, to TOBIE się tak WYDAJE! Nic więcej 🙂

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Czaruś, to nie czas i miejsce.

  Olu, żałujesz, że Giertych z nimi nie leciał? Powinni Cię zwrócić rodzicom, bo jesteś niewychowana. Gdybym był twoją mamą, to chyba w takiej sytuacji żałowałbym, że nie… dopowiedz sobie sama. 😉

  Niby takie elokwentne towarzystwo, a tyle osób zachować się nie potrafi. Sam niezręcznie czuję się, pisząc takie słowa, bo chciałem uniknąć atmosfery pyskówki. Niestety nie udało się.

 • Sven

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  To jaka to była prezydentura będą opisywali historycy. Tylko raczej nie jutro ani nie za dwa tygodnie.

  Jak się wydarzy tragedia to ludzie zazwyczaj są tym poruszeni i nawet jeśli dziś społeczeństwo popada w patos znosząc kwiaty, to jest to przynajmniej ludzka reakcja. Ja się wciąż zastanawiam co tak strasznego zrobił Kaczyński gejom, żeby mogli mieć satysfakcję z tego, że się usmażył w szczątkach samolotu. Progejowski nie był, ale też nigdy nie stosował jakiejś nienawistnej retoryki.

  Zastanawiam się jakim trzeba być kretynem, żeby w dzień tragicznej śmierci człowieka, o którym wiemy, że miał rodzinę (chorą matkę, córkę) zasiąść przed komputerem i oznajmić albo swoją radość z tego faktu albo ostentacyjną obojętność.

 • Sven

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  I coś wam powiem jeszcze:
  (tę wypowiedź kieruję do obrażonych na cały świat idiotów; nie do tych, którzy tu reagują właściwie)

  Patrzę na to co dziś się dzieje w Polsce i tak sobie myślę, że wolę tych, być może naiwnych, ludzi, którzy poszli z kwiatami uczcić pamięć Kaczyńskiego niż całe to towarzystwo, które kwiatki potrafi sobie co najwyżej włożyć do tyłka i pójść z nimi na paradę. Jak czytam te wasze żale i frustracje, to zaczynam się cieszyć, że wam Lechu nie pozwolił urządzić tych waszych imprezek, co jest najwyraźniej taką waszą traumą, że nawet śmierć i tragedie nie są u was w stanie wytworzyć jakiegoś wobec niej dystansu.

  R.I.P
  [*] [*] [*]

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  O tym pisałem wyżej. Niestety tak tutaj jest.

 • KaFor

  [Re: ]

  Drodzy, TAK ‚tutaj’ nie jest! Nie dajmy się zwieść wypowiedziom nierozsądnym kilku osób. Tak tutaj nie jest.

  Budujmy jedność na poszanowaniu ludzkiego życia – każdego życia.

  Spokojnego dnia.

 • KaFor

  [Re: ]

  Kampania Przeciw Homofobii łączy się w żalu z powodu katastrofy w Smoleńsku:

  http://www.youtube.com/watch?v=gDxrIa8g2X0

 • KaFor

  [Re: ]

  Kampania Przeciw Homofobii łączy się w żalu z powodu katastrofy w Smoleńsku:
  http://www.youtube.com/watch?v=gDxrIa8g2X0

  Drodzy Przyjaciele i Przyjaciolki,

  Dzisiaj w Smolensku miala miejsce prawdziwa tragedia, ktorej nie jestesmy w stanie ogarnac ludzkim rozumiem. Dla wielu z nas, osoby, ktore zginely w tej katastrofie byly przyjaciolmi, znajomymi, autorytetami. Zginela dzisiaj Jolanta Szymanek-Deresz – poslanka klubu Lewicy, z ktora nie tylko pracowalem od lat, ale poznalem jako osobe bardzo otwarta i zyczliwa naszym problemom. Zginal Jerzy Szmajdzinski, malo kto wie, ze to m.in. dzieki jego zaangazowaniu udalo nam sie zorganizowac w Sejmie pierwsza konferencje na temat praw osob homoseksualnych. Jako wicemarszalek Sejmu udzielil jej tez patronatu.
  Przede wszystkim wspominam Izabele Jaruge-Nowacka, z ktora wiele osob w KPH laczyly nie tylko relacje zawodowe. Laczyla nas wielka przyjazn, a ze strony Izy poswiecenie dla naszych problemow. Docenialismy to, a ona doceniala nas. Zawsze byla przy nas. Pamietam, gdy w 2005 roku bylismy w Krakowie. Iza szla ze mna trzymajac sie za rece, a w naszym kierunku lecialy kamienie. Balem sie, a ona dodawala mi otuchy. „Robert, idziemy! Oni maja tylko kamienie, my mamy za nami tyle osob. Popatrz!” – mowila. A za nami szedl tlum ludzi. Kto by sie bal, gdy obok kroczyla odwaznym krokiem Iza?!

  Wiem, ze wielu z nas nie zgadzalo sie polityka rzecznika praw obywatelskich, Janusza Kochanowskiego. Z pewnoscia mielismy odmienne zdanie na wiele kwestii. Przypomniec nalezy jednak, ze byl to pierwszy rzecznik, ktory zainteresowal sie naszymi problemami. Warto o tym pamietac, gdy go bedziemy wspominac .

  Domyslam sie, ze ciezko nam solidaryzowac sie z wieloma osobami, ktore w otwarty sposob byly przeciwne naszym idealom, swiatopogladom, wyznawanym wartosciom. Dzisiaj jednak stanelismy w obliczu tragedii, przy ktorej spory i inne zdanie nie powinny nas zwalniac od szacunku wobec zaloby, jaka przezywaja ich bliscy. Pozwolmy wszystkim przezywac te dni w zadumie i skupieniu.

  W pelni solidaryzuje sie z decyzja Zarzadu KPH w sprawie odwolania do 18 kwietnia wszelkich wydarzen publicznych organizowanych przez nasza organizacje. Robie to nie tylko ze wzgledu na oficjalna zalobe narodowa, ale takze jako osoba, ktora stracila dzisiaj przyjaciol. Prosze Was o szacunek dla nich i godne upamietnienie ich smierci.

  Dziekujac Wam za zrozumienie i wsparcie,

  Robert Biedroń

  [facebook.pl]

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  „Do dzisiaj czasami swoją radość i szczęście trzeba ukrywać nawet przed najbliższymi, ale chciałabym powiedzieć, że mając szansę działania jako członek Rządu na rzecz prawa do szczęścia dla wszystkich, będę starała się dążyć do tego, żeby z tym szczęściem nie trzeba było się chować.”

  I dążyła. Do samego końca. Zginęła 10 kwietnia 2010 w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

  Będzie nam jej brakowało. Na zawsze zostanie w naszych sercach i pamięci. Cześć jej pamięci.

  [http://lesbijka.org/?p=4611]

 • KaFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Dzisiaj wyjątkowo czuję co to znaczy być Polakiem. /…/

  Kiedyś w Polsce wejdzie w życie ustawa o związkach rejestrowanych, ja nie potrafię sobie wyobrazić tego dnia bez Izabeli Jarugi-Nowackiej która jak dobra „matka wszystkich gejów i lesbijek” będzie piastunką tej ustawy.

  Odeszła wielka kobieta, będzie mi jej bardzo brakowało…

  http://lewica.pl/blog/palucki/21391/

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Nie sądzę, żebym umiała być patriotką. Jak już pisałam w komentarzu do Ankiety – właśnie „sprawa LGBT” nie pozwala mi kochać Polski, nie mogę kochać kraju, który z taką niekiedy nikczemnością traktuje ludzi, którzy są mi drodzy, mówi niewinnym ludziom: „Myślicie, że będziecie mieć jakieś prawa?”. Jestem Polką, ale nie patriotką – kraj ma też pewne obowiązki wobec obywetelek i obywateli i kiedy się z tych obowiązków nie wywiązuje, mam prawo przynajmniej we własnej duszy wyciągnąć z tego konsekwencje. Ale mimo wszystko naprawdę mi szkoda tych, którzy zginęli. To potworna tragedia, kiedy tak w jednej chwili zmiotło tylu ważnych ludzi. Przy czym i tak nie wiem, czy mam prawo tak pisać – śmierć każdego człowieka jest tragedią, zapewne nie wolno dzielić ludzi na „ważnych” i „nieważnych”. Ale tak straszna katastrofa będzie na zawsze zapamiętana.

 • aga

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  „Zastanawiam się jakim trzeba być kretynem, żeby w dzień tragicznej śmierci człowieka, o którym wiemy, że miał rodzinę (chorą matkę, córkę) zasiąść przed komputerem i oznajmić albo swoją radość z tego faktu albo ostentacyjną obojętność.”

  to prymitywizm, ktory nie pozwala spojrzec nawet o milimetr dalej niz na czubek swego nosa, brak klasy, malosc- nie pojmuje jak tacy ludzie moga oczekiwac od innych zrozumienia i tolerancji kiedy sami sa zaprzeczeniem tych cech i brak im zwyklej ludzkiej przyzwoitosci

 • Yaro

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

  Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona,

  TO RUSKIE ZROBIŁY–i taka jest prawda!–a z czarnej skrzynki bedzie info,,ze to wina polskiego pilota!–zobaczycie!–rosyjska obłuda i fausz!

 • Twoje imię Tomisiu

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Stała się wielka tragedia. Zginęła Para Prezydencka oraz wielu znanych, ważnych polityków, oraz wojskowych a także bliskich ofiar Katynia. Wielkie współczucie dla rodziń. Za parę dni kiedy emocje opadną a niewątpliwie tak się stanie trzeba zastanowić się dlaczego tak sie stało? Pytanie nr.1 Dlaczego tyle znakomitości, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa leciało tym samym samolotem? Czy nie jest tak, że powinni latać oddzielnie? Gdzie procedury? Czy w Polsce vipowie mogą sobie latać gdzie i z kim chcą? Gdzie wyobraźnia i odpowiedzialność za państwo? Pytanie nr.2 Dlaczego te stare gruchoty, mam na mysli samoloty nie zostały wymienione dawno temu? Przecież chyba nie chodziło o pieniądze, które w tym państwie są trwonione na prawo i lewo. I wreszcie pytanie nr.3 Dlaczego piloci podjęli ryzyko lądowania na tym lotnisku, choć wszystkie znaki na ziemi i niebie mówiły żeby tego nie robić? Z wieży kontrolnej też podobno dostali instrukcję żeby lądować na innym lotnisku. Teraz trochę pospekuluję. Może było tak że piloci nie chcieli tam lądować ale prezydent wymógł to na nich wszak kiedyś podobna sytuacja się już wydarzyła ale piloci na szczęscie odmówili.Prezydent Lech Kaczyński miał wszak tendencję do ryzyka. Pewnie nigdy nie dowiemy się prawdy. W mediach na razie trwa festiwal obłudy.Za parę dni wszyscy i tak będą warczeć na siebie. Tak samo było po śmierci papieża Polaka. W każdym bądź razie wszystkim rodzinom tragicznie zmarłych osób szczerze współczuję i łączę się z nimi w bólu. To dla nich wielka tragedia a dla Polski ogromna strata. Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…

 • karolina_tv

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Odezwa do tych, co nienawiscia pluja!

  Choc Pan Lech Kaczynski byl homofobem, to karygodne sa wypowiedzi osob, ktore wrecz ciesza sie z tego, ze nie ma go juz wsrod zywych i nikt na niego nie zaglosuje w najblizszych wyborach.
  To byl czlowiek, a zadnemu czlowiekowi, bez wzgledu na poglady polityczne, nie wolno zyczyc smierci!

  Podczas zaloby i po niej zastanowcie sie nad tym, jak nalezy sie zachowac w sytuacjach wyjatkowych…

  [*][*][*]

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Nie zauwazylem, by ktokolwiek tu zyczyl smierci p. Kaczynskiemu. Niektorzy wyrazali tylko zrozumiala satysfakcje, ze ta osoba nie bedzie juz funkcjonowala w polskiej polityce.

  A przy okazji: tylko jeden gejowski portal (zreszta z portalem lewicowym) zamiescil blizsze wspomnienie o Jarudze-Nowackiej, i przypomnial jej udzial w Marszu Rownosci w 2005.

 • aga

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  czy politycy lewicy wyrazaja „zrozumila satysfakcje” ze ich polityczni oponenci nie beda juz funkcjonowac w polskiej polityce? czy politycy prawicy wyrazaja „zrozumiala satysfakcje” ze zginal kandydat lewicy na prezydenta? smutne jest to, ze nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo zalosne jest to co tu wypisujesz

 • www.ygakostrzewa.com

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Wielka strata dla Polski. Wielka katastrofa.
  Zginął kwiat polskiej polityki. Zginęli ludzie.
  Z posłanką i byłą wice-premier Jarugą-Nowacką byłam na „ty”.
  Z RPO Januszem Kochanowskim spotykałam się w jego gabinecie.
  Postaną po nich miłe wspomnienia i takie chcę ocalić.
  Zginęły różne osoby, o różnych światopoglądach politycznych, z którymi często się nie zgadzałam, lecz w obliczu śmierci wszyscy jesteśmy równi.
  Schowajmy urazy, łączmy się w bólu i kondolencjach.
  Niebawem przyjdzie czas, aby podsumować prezydenturę Lecha Kaczyńskiego, który może nie był prezydentem idealnym, podzielił Polskę, ale był człowiekiem.
  Wspominajmy tych, którzy zginęli podczas służby publicznej, podczas służby Polsce – jacy by nie byli.

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Pan Szmajdzinski nie byl kandydatem lewicowym. Wszystkie jego decyzje, w tym te dotyczace sytuacji po amerykanskiej inwacji na Irak i okupacji Afganistanu o tym swiadcza.

  Zalosne zas sa deklaracje o milych spotkaniach z p. dr Kochanowskim czy o czlowieczenstwie p. Kaczynskiego.

 • Katarzyna Kądziela

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Kochani, Iza była moją najlepszą Przyjaciółką. Na pewno nigdy nie chciałaby, żebyśmy zatruwali się nienawiścią i pogardą. To nie konwenans i nie zakłamywanie ani obłuda. Ustawa pewnie kiedyś będzie. Napiszą ją inni, bo tak być musi i powinno. A,e złość, pogarda i nienawiść zawsze na koniec trafia w nas samych. Cicho Kochani, nie trzeba tak Katarzyna Kądziela

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  I jeszcze jedno – na miejscu wszystkich tych, ktorzy wlaczaja sie w elegijne pienia „w obliczu niewyobrazalnej straty jakiej doznal Narod Polski”, zastanowilbym sie, czy nie przecieraja tym samym drogi do prezydentury dla pana Jaroslawa Kaczynskiego.

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  To nie jest zlosc i pogarda. Mozna po prostu zachowac milczenie i nie „wpisywac sie” w chor drygowany przez polaczone elity 3 i 4 RP.

  Mozna bylo skoncentrowac sie na pani Jarudze-Nowackiej, nie wymieniajac nazwiska p. Kaczynskiego.

 • --> do Jacka

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  z uprzejmości schowaj swoje oceny do rękawa choć w 1 dniu. każdy wie, jaka jest lewica w Polsce, nikt nie napisał o „miłych” spotkaniach z dr Kochanowskim ale o tym że ktoś się spotykał. wcześniej ŻADEN rzecznik tego nie robił. Kaczyński jaki był, taki był, a o nas świadczy jak się zachowujemy po jego śmierci – można mu dowalić, jak to robiliśmy przez wiele lat, o tym doskonale piszący tutaj wiedzą. po co w tym dniu jeszcze o tym pisać? wiemy że zakazał Parady w 2004-2005. ale teraz już nie żyje i daj mu spokój. napisz sobie na swoim „jedynym” portalu podsumowanie jego kadencji i się tym pochwal.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  J.K. nie ma szans na prezydenturę, ma chyba jeszcze większy elektorat negatywny niż jego ś.p. brat. Wręcz chciałabym, żeby kandydował, bo wtedy kandydatem nie będzie Ziobro. Ziobro ma dużo większe poparcie i dlatego jest bardziej niebezpieczny. Niestety nie sądzę, żeby J.K. miał kandydować – raczej nie pozbiera się tak szybko, być może żałuje, że pchał brata na stanowisko, które ostatecznie zabrało mu życie – w każdym razie to, czego się obawiam, to kandydatura Ziobry.

  Skoro już krytykujemy, to szczerze mówiąc mam uczucie, że to tragiczne zrządzenie losu jest w jakiś sposób nieuczciwe. L.K. miał już śladowe poparcie, byłby zapamiętany jako bardzo zły prezydent – a tak zostanie zapamiętany jako męczennik. Mam nadzieję, że kiedy ta wrzawa ucichnie, kiedy rany jakoś się zabliźnią, będzie można pamietać go uczciwie – ostatecznie naprawdę oddał życie w służbie krajowi, ale wcześniej zdążył bardzo kraj podzielić.

 • ...

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Jacku – komentuj u siebie, pani Katarzyno – dziękuję za te słowa, może warto pomilczeć czasem…

 • Aleksandra

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Szkoda słów na prymitywizm osób ujadających tuż po tragedii. Ciało Prezydenta jeszcze nie spoczęło w grobie,
  a oni już szczekają, jakby Prezydent zabił im ojca, matkę, pratnera/partnerkę. Ok, ośmieszał Nas, ale co więcej? Co takiego strasznego zrobił? Też się nie zgadzałam z jego polityką, zapatrywaniami. Ale na tym chyba polega demokracja. Współczuje ciasnym umysłom. Płakać nie zamierzam po Prezydencie, ale nad ciemnotą i nienawiścią na szczęście nielicznych tu obecnych.

 • stryj

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Czym jest nieoddzielanie poglądów od człowieka? Pewnie głupotą, niedojrzałością, brakiem szacunku dla zwykłych ludzkich uczuć (cudzych oczywiście), nie wiem… Czym jest brak szacunku dla ludzi o innych poglądach, którym demokratycznie powierzono odpowiedzialność za sprawy publiczne? Pewnie brakiem szacunku dla demokracji. Przykro czytać takie wypowiedzi. Nie rozumiem satysfakcji w obliczu tragedii. Nie rozumiem satysfakcji z FIZYCZNEJ ELIMINACJI osoby o odmiennych poglądach.

  Nikt nie jest tylko dobry albo tylko zły. Każdy jest godzien szacunku. Czy osoby homoseksualne, często z tego ludzkiego szacunku odzierane, nie powinny być w takiej sytuacji bardziej empatyczne?

  Cieszę się, że takich nierozważnych komentarzy jest jednak mniej.
  To, co napisała Yga jest proste i mądre. Nikt nie musi rozdzierać szat. Szacunek wystarczy.

 • KAFor

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Dziś byłam z żoną na placu Solidarności, Teraz – na odległóść- towarzyszymy drodze konduktu z ciałaem Prezydenta do prezydenckiego Pałacu.

  Od wczoraj zaś myślę o tym czy, w zwiazku z tragedią jaka nas dotyka, ludzi w Polsce stać by Europrade2010 przekształcić w Międzynarodowy Marsz Jedności – dla wszystkich ludzi, którzy zechcą w nim uczestniczyć.

 • Waldek

  [Kaczyński nie tak miał odejść…]

  Wbrew temu, co się wydarzyło w Smoleńsku, jadnak się okazuje, że Lech Kaczyński to jednak miał szczęście. Dlaczego? Ten człowiek nie tak miał odejść – nie jako bohater! Dla tego człowieka było zarezerwowane zejście ze sceny poltycznej w niesławie, jako skompromitowany polityk z 2% poparciem w wyborach prezydenckich, jak Lech Wałęsa. Ale oto ten miłośnik pogrzebów, zwłok i cmentarzy wywinął się i przejdzie do historii jako śmiertelny bohater.
  Lech Kaczyński na prawdę nie zasłużył sobie na tę śmierć! Nie na taką, nie w takich okolicznościach, nie w takim towarzystwie.
  Nie on..

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Nawet myślałam trochę o tym, jaki wpływ będzie to miało na Paradę. Z jednej strony do lipca jeszcze daleko, to będzie już nawet po wyborach, z drugiej są prawicowi fanatycy, którzy szukają pretekstu do zakazywania Parady w tym, że zbiega się z rocznicą Grunwaldu – tym bardziej mogą argumentować, że tak krótko po śmierci prezydenta… itd., można sobie wyobrazić tę retorykę.
  Tylko na czym miałby polegać ten Marsz Jedności? Trochę za dużo czasu upłynie, żeby jeszcze raz wspólnie oddawać hołd ofiarom. Specjalne upamiętnienie L.K. – w łagodnej wersji byłoby stosowne, ale gdyby cały marsz miałby być jakoś jego pamięci, byłoby to i naszym upokorzeniem, i byłoby odebrane źle przez samą prawicę (bądź co bądź głośne oddawanie czci komuś, kto dwukrotnie zakazywał Parady i dostał się na stanowisko, które ostatecznie kosztowało go życie, nie bez udziału homofobii).

  Dodam jeszcze co do perspektyw dla Polski: mam nadzieję, że zrozumiała chęć szukania teraz plusów tej tragicznie zakończonej prezydentury nie spowodowała zapomnienia szkód, które państwu wyrządził PiS. (Tu zresztą ludzie tacy, jak J.K., Kurski czy Ziobro zawsze byli nieporównanie groźniejsi.) W końcu nie tylko „my” mieliśmy PiS-u i przystawek dosyć, robiło wrażenie, jak bardzo ludzie głosowali przeciw PiS-owi. Zapewne ta partia zyska teraz większe poparcie, ale byłoby niedobrze, gdyby ludzie mieli zapomnieć strachy i absurdy epoki „podwónego kaczyzmu”.

 • Jacek

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  „Miedzynarodowy Marsz Jednosci” – dokladnie o to chodzi wszystkim totalistycznym mrowkom, pracowicie zamazujacym tu roznice: miedzy stanowiskiem Prezydenta a osoba Lecha Kaczynskiego, miedzy Polska a PiS, miedzy wolnoscia a wolnoscia do jakiej zostalismy powolani, miedzy indywidualnoscia, a stadnymi odruchami.

  Mysmy wszystko zapomnieli… Mysmy nic nie przemysleli…

 • Filip

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Mam nadzieję,że ci wszyscy co sieją nienawiść wyciągną wnioski i nie będą niszczyć ludzi myślących racjonalnie…

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Bardzo smutny poranek… i żenada na homikach!]

  @ Jacek
  „Mozna bylo skoncentrowac sie na pani Jarudze-Nowackiej, nie wymieniajac nazwiska p. Kaczynskiego.” – Bardzo dobrze, że do tego nie doszło. Wtedy dopiero wyszłaby na jaw samolubność części środowiska LGBT i feministek. To byłby skandal, który gdyby nie to, że w ogóle mało osób odwiedzą tą stronę, okryłby homiki.pl hańbą na wiele miesięcy.

  @ Waldek
  Przedstawiasz bardzo kompromitującą (siebie samego) ocenę prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Nawet jeśli nie był to prezydent wymarzony i medialny, to proponuję, byś w milczeniu wspomniał jego poprzedników, którzy nie raz okazali się o wiele bardziej ułomni i, delikatnie mówiąc, z pewnością nie każdego dnia dawali Polakom powód do dumy.

 • Beata

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Wsytd mi po prostu za niektóre osoby! Naprawdę najlepiej czasem zamilknknąć niż pisać pełne zimnej obojętności lub nienawiści komentarze.

 • Twoje imię Tomciu

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Nie rozumiem osób, które twierdzą, że są strasznie dyskryminowane z powodu swojego homoseksualizmu a z drugiej strony same plują jadem i to na osoby zmarłe. Jest coś z prawdy w tym, że najciemniej jest pod latarnią. Geje sami są bardzo nietolerancyjni i często nie znoszą… innych gejów. Proszę Państwa może odrobinę empati dla rodziny Kaczyńskiego! Przestańcie go opluwać ,wszak jego już wsród żywych nie ma i nijak bronić się nie może. Patrzcie lepiej na siebie jakimi jesteście ludźmi. Pozdrawiam.

 • QUASIMODO

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Uważam (moje sugestia) w dobrym tonie było by odwołanie tegorocznej Parady.
  Po co wywoływać spory w społeczeństwie dotkniętym tak wielką Tragedią.
  Na pewno takie posuniecie by nam nie zaszkodziło a wręcz przeciwnie.

 • Pentobarbital

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  W najlepszym tonie byloby abysmy teraz wszyscy popelnili zbiorowe samobojstwo 🙂

 • A.

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  @Pentobarbital
  Bardzo śmieszne.

 • QUASIMODO

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Co takiego dają owe parady nic tylko skutek odwrotny od zamierzonego, poco rozdrapywać rany podziały po takiej tragedii wszak jak parady nie będzie to chyba świat się nie rozwali.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  QUASIMODO w zasadzie ma rację. Po pierwsze: organizowanie bardzo dużej, międzynarodowej imprezy, (abstrahując od tego co to za impreza) w roku naznaczonym tak ogromną tragedią dla Narodu jest niestosowne. Tu nawet nie chodzi o spory w społeczeństwie. Gdy weźmiemy pod uwagę, kim były ofiary katastrofy i miejsce, w którym do niej doszło, trudno o tym zdarzeniu myśleć jak o zwykłym wypadku lotniczym. Nawet inne państwa ogłaszają dni żałoby narodowej! To tyle o dobrym wychowaniu.

  Nawet jeśli ktoś kieruje się tylko interesem środowisk LGBT, powinien poważnie rozważyć sugestię QUASIMODO. Jeżeli kilka miesięcy po 10. kwietnia geje i lesbijki wyjadą na platformach na ulice Warszawy, to będzie jak strzał w stopę. Zostaniemy uznani za ciało obce w społeczeństwie. 10. kwietnia będzie wciąż świeżo w pamięci, chociażby za sprawą wyborów prezydenckich. Media nie zostawią suchej nitki, nie wspominając o politykach. Wszystkich partii. Nieodwołanie tej parady może zaszkodzić środowisku LGBT na wiele lat, a o poparciu liczących się polityków, w tym z SLD, można będzie zapomnieć. Satysfakcję z takiej parady może mieć tylko człowiek, który z natury lubi pokazywać wszystkim wokół takiego wała.

 • Sven

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  @Pentobarbital

  W najlepszym tonie byłoby gdybyś TY popełnił samobójstwo. To by nas uchroniło przed Twoją dowcipnością.

  @Quasimodo

  Ja też twierdzę, że tę imprezę powinno się odwołać. Mówiąc o odwrotnym skutku masz zdecydowanie rację. Także wielu otwartych ludzi w bardziej tolerancyjnych krajach bardzo nie lubi festiwalów Pride.

 • Sven

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Ponieważ zauważyłem już parę razy, że część ludzi, którzy tu wchodzą zna szwedzki, podaję link do filmu, w którym pewien miły kotek robi wykład dlaczego Pride to żenada, gettoizacja i utrwalanie głupich stereotypów.

  http://www.youtube.com/watch?v=AIZZohE6xI4

 • Jakbyco

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Moglibyście wszyscy po prostu zamilknąć nad tymi trumnami… :/

 • DETROLLATOR/MODERACJA

  [Re: Bardzo smutny poranek…]

  Ponieważ prawdopodobnie wszyscy zainteresowali wyrazili już przynajmniej raz swoje zdanie, uczucia czy poglądy, z szacunku dla ofiar tej tragedii zamykamy dodawanie komentarzy. Detr./Moderacja

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa