Żywa Biblioteka w Zielonej Górze! Już w maju!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Kulturowej, Stowarzyszenie Lambda Zielona Góra, organizuje Żywą Bibliotekę i inne wydarzenia towarzyszące takie jak: warsztaty, wykłady, debat i wystawa „Przeciwdziałaj Dyskryminacji”.

Żywa Biblioteka to inicjatywa promująca idee tolerancji i dialogu społecznego, który ma być osiągnięty przez metodę aktywnego poznawania inności – rozmowę. W ramach ŻB będziecie mogli spotkać się i porozmawiać z osobami reprezentującymi grupy dyskryminowane i często wykluczane społecznie. Nasza biblioteka będzie wyróżniać się różnorodnością, a także otwartością księgozbioru. Aby lepiej zrozumieć zagadnienia związane z międzykulturowością, zapraszamy także na liczne wydarzenia towarzyszące. Przede wszystkim serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy „Przeciwdziałaj Dyskryminacji” – zbiór plakatów, ukazujących wizję codziennego życia osób, należących do grup dyskryminowanych ze względu na: orientację seksualną, wiek, pochodzenie etniczne lub wyznanie. Już wkrótce bliższe informacje dotyczące miejsca i daty akcji!!

Informację dla osób chcących się włączyć w projekt:
Jeżeli chcesz włączyć się w realizację projektu: chcesz zostać „książką”, trenerem/trenerką, bibliotekarzem/bibliotekarką bądź po prostu być w grupie „technicznej”, skontaktuj się z koordynatorem, Łukaszem: lukasz[małpa]lambda.zgora.pl – chętnie odpowie na każde Twoje pytanie i na pewno znajdzie coś dla Ciebie!

To pierwsza taka akcja w zachodniej Polsce, więc liczymy na wasze zainteresowanie lub/i pomoc w działaniu:). W organizacji Akcji wezmą udział również media studenckie jako patronat (Radio Index, portal „uzetka.pl” i gazeta studencka „UZetka”), liczne organizacje studenckie i lokalne (które właśnie są w drodze podejmowania decyzji), a ogromne wsparcie w akcji otrzymujemy od zawsze od Lambdy Warszawa, bo tylko współpraca i wspólne działanie da zamierzony efekt.
Zainteresowany/a? Pisz!

Kontakty:
Remik – (prezes) lambda@lambda.zgora.pl , GG: 12318203
Łukasz – (koordynator projektu) lukasz@lambda.zgora.pl , GG: 668226

2 komentarzeŻywa Biblioteka w Zielonej Górze! Już w maju!

  • zzzzielona

    [Re: Żywa Biblioteka w Zielonej Górze! Już w maju!]

    Do boju ZG! Jestem pod wrażeniem tych inicjatyw, na pewno będą lokalnymi sensacjami. Trzymam kciuki za powodzenia. A Zielona Góra to bardzo czyste i zadbane miasto, na pewno niedoceniane, tutaj „czuć” Zachód 🙂

  • prawicowy debil

    [Re: Żywa Biblioteka w Zielonej Górze! Już w maju!]

    [komentarz usunięty. detr.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa