- homiki.pl - http://homiki.pl -

Telefon Zaufania Trans-Fuzji

Idea Telefonu Zaufania narodziła się w Wielkiej Brytanii w roku 1953, w Polsce – w 1967. Natomiast pierwszy telefon zaufania dla osób nieheteroseksualnych uruchomiono w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa w maju 1995 roku. Ideą była pomoc osobom odkrywającym swoją odmienną orientację psychoseksualną.

Dlatego też publikujemy ważne przypomnienie od Fundacji Trans-Fuzja:

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza osoby transseksualne i niepewne własnej tożsamości oraz bliskich tych osób do rozmowy telefonicznej w Telefonie Zaufania Lambdy.
W marcu dyżurujemy jak zwykle w trzeci piątek miesiąca, czyli 19-ego – w godzinach 18.00-21.00.

Od stycznia 2009 roku w każdy trzeci piątek miesiąca w godzinach 18.00 – 21.00 w Telefonie Zaufania Lambdy dyżuruje również przedstawiciel Fundacji Trans-Fuzja i odpowiada na pytania osób transseksualnych oraz niepewnych własnej tożsamości.

Numer Telefonu Zaufania: 22 628 52 22

* * *

Przy okazji przypominamy ogólne informacje o telefonie zaufania Lambdy:

Jeżeli potrzebujesz porady, chcesz podzielić się swoimi problemami, otrzymać informacje dotyczące imprez, lokali, miejsc spotkań, punktów anonimowego testowania w kierunku HIV lub po prostu masz ochotę pogadać zadzwoń do naszego Telefonu zaufania (22) 628-52-22, codziennie – w godzinach 18.00-22.00

Dyżury Telefonu prowadzi zespół przeszkolonych wolontariuszy. Gwarantujemy Ci anonimowość i dyskrecję. Podczas rozmowy możesz poruszyć problemy, związane z Twoją homo- lub biseksualną orientacją. Możesz także uzyskać informacje na temat działalności naszego Stowarzyszenia, miejsc spotkań dla gejów i lesbijek (także poza Warszawą), bezpieczniejszego seksu, możliwości wykonania testu w kierunku HIV oraz wiele innych ważnych dla Twojego codziennego życia informacji.
Więcej informacji TUTAJ [1]

Podobnej pomocy – w sprawach psychologicznych, prawnych – udziela Kampania Przeciw Homofobii, ale raczej przez Internet oraz stacjonarnie. Więcej informacji oraz dane kontaktowe Czytelniczki i Czytelnicy znajdą na stronie http://www.kph.org.pl/ [2] w dziale „Pomagamy”.