Debata oksfordzka we Wrocławiu

W cyklu debat oksfordzkich organizowanych przez KPH Wrocław we współpracy z kluboksięgarnią Falanster omawiane są różne obszary życia ważnym dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queerowych. Społeczny odbiór i znaczenie marszy i parad, homorodzicielstwo, coming out, związki partnerskie, zmiana płci czy postrzeganie biseksualności – to tylko niektóre z nich.

W najbliższą środę na warsztat wzięte zostaną małe i duże coming-outy. Komu i do czego są potrzebne? Czy w ogóle są potrzebne? Co można stracić a co zyskać – mówiąc publicznie o swojej nie-heteroseksualności?

Debata oksfordzka – pozwala zarówno na dokładne rozważenie argumentów za i przeciw danej tezie, jak i na doskonalenie argumentowania, uczy kultury dyskusji. Dwa kilkuosobowe zespoły („za” i „przeciw”) na przemian zadają i odpowiadają na pytania przeciwników, odpowiadają również na pytania publiczności. Przed rozpoczęciem debaty sprawdza się ile spośród zgromadzonych wśród publiczności osób popiera dane stanowisko. Po zakończeniu głosuje się ponownie. Zwycięża zespół, którego poparcie wzrosło.

Po debacie publiczność zaproszona będzie do wzięcia udziału w dyskusji.

31 marca 2010
godz. 19:00
Falanster, ul. św. Antoniego 23, Wrocław

(sass)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa