W Warszawie w tym tygodniu Queer Festival II edycja

Klub Saturator na warszawskiej Pradze od kilku lat organizuje liczne, niekonwencjonalne wydarzenia klubowe między innymi prezentuje wyjątkową jak na stolicę scenę homo-queer-core. Połączenie koncertów z performance’ami i dużej dawki humoru ze spontanicznością daje doskonałą odskocznię znudzonym mainstreamem klubowiczom. Zwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć był zorganizowany w lutym ubiegłego roku QUEER FESTIWAL.

Organizatorzy mówią: Po niewątpliwym sukcesie wydarzenia, postanowiliśmy kontynuować ideę, organizując II edycję Festiwalu.
W dniach 5 i 6 lutego tego roku przy współpracy z zagranicznymi artystami Saturator przemieni się w Queer Świątynię i będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych queer kulturą.

W programie festiwalu przewidziane są koncerty topowych światowych queer artystów: Gob Sousage (Wielka Brytania), Startas (Chorwacja), Petra Flurr (Niemcy-Hiszpania), Feral (Wielka Brytania), Velvet Condom (Francja), Nihilista (Wielka Brytania).

Koncerty poprzedzone będą licznymi performance'ami berlińskich artystów: Reverso, Femme Facade (Francja), Floh Trash und Chris (Niemcy), Clea Cutthroat (USA).
Tegoroczna edycja z zupełnie nowymi artystami nie może obejść się bez obecności gwiazdy I edycji – sławnego Mercurio z Hiszpanii, który będzie z nami obecny przez cały czas trwania Festiwalu.

Całości dopełni offowe kino queerowe oraz liczne wizualizacje.

Na tę okazję SATURATOR LABEL przygotował płytę CD stałego rezydenta klubu i współtwórcy Queer Festivalu – Petry Flurr pt.”Puffmutter”. EP-ka będzie bezpłatnie rozdawana przy wejściu do klubu dla wszystkich gości przybyłych na festiwal.

SATURATOR ul. 11 listopada 22

Godziny otwarcia:
piątek, sobota 19.00 – 5.00 rano

Bilety:
przedsprzedaż: bilet na 1 dzień 20pln / karnet na 2 dni 30pln
w dniu imprezy: bilet na 1 dzień 25pln / karnet na 2 dni 40pln

PROGRAM:

5.02.(piątek)
live:
STARTAS (Split/CRO): www.myspace.com/startas
FERAL (London/UK): www.myspace.com/feralfromcantankerous
PETRA FLURR (Berlin/GER): www.myspace.com/petraflurrr
TWO STUPID DOGZ(Warszawa/PL): www.myspace.com/twostupiddogz
performance:
REVERSO (Berlin/GER) : www.myspace.com/performerreverso
FEMME FACADE (Berlin/FRA): www.myspace.com/femmefacade

6.02.(sobota)
live:
NIHILISTA (PL/UK): www.myspace.com/deadtoart
VELVET CONDOM (Berlin/GER): www.myspace.com/velvetcondom
GOB SAUSAGE (London/UK): www.myspace.com/gobsausage
performance:
FLOH TRASH UND CHRIS(Berlin/GER): www.myspace.com/toyboytrashqueen
CLEA CUTTHROAT (Berlin/USA): www.myspace.com/cleacutthroat
HOST BY THE MAGNIFICANT LADIE MERCURIO (Barcelona/ESP): www.myspace.com/alexbcn

aftery zapewnią:

Dj SZUm
www.myspace.com/szupla
BLASTER BITCHES
www.myspace.com/blasterbitches
PAN BELINA
dj set pt: „lasek buloński i winiary „
PYTONGO MUSTACHE
dj set pt: „wonsaczi elektronische „

ARTYŚCI:

PETRA FLURR (Berlin/Niemcy/Hiszpania):
PETRA FLURR – artysta, propagator, organizator, punkstylista, trashperformer… Jak mówi o sobie, jest wielostronnie utalentowaną dziwką w brudnym wcieleniu feministy. Zaczynając od 2001 roku wraz z ponownym narodzeniem jego osobowości będącej od zawsze pod wpływem punk, zaczął angażować się w życie pankowców z Berlina, przyjmując ich styl życia. Rok później odnalazł się w mixie trash performance z muzyką punk, pozostając jednocześnie pod wpływem ulubionej muzyki lat 80-tych, takiej jak Malaria, DAF, Ton Steine Scherben oraz wielu innych wykonawców. W 2008 roku ukazał się jego nowy album „Die Activisten”.Jego motto życiowe brzmi: ‘Moje życie należy do mnie i mam dość rzeczy do zrobienia, do wypełniania mojej misji. Co nią jest? To enjoy punk and dicks…’
www.myspace.com/petraflurrr

NIHILISTA (Londyn/Wielka Brytania)
Nihilista jest projektem megamultimedialnym. Jako kreatywny konglomerat narodził się w Londynie, gdzie penetrując życie metropolii, przemyka przez środowiska lokalnej pretensjonalnej bohemy, kolekcjonerów militariów, skłotersów odlotowców, skrytych w cieniu paranoi okulturystów i muzycznych przemysłowców, by wyminąć ich slalomem i iść dalej.
Po pewnym czasie projekt nabiera kształtu, rośnie i staje się niezależny od swoich twórców, którzy obserwują jak ich niepokorne dziecko, prześmiewca stylów i żongler pojęciami ni hi li sta je się Wolnym Duchem. Wybucha im śmiechem w twarz, by następnie z wielkim pluskiem wskoczyć do oceanu i beztrosko surfować w sobie tylko znanym kierunku na tsunami chaosu.
Nihilista staje się miejscem, gdzie trzy postacie, podobne Trzem Alchemicznym Składnikom, ścierają się ze sobą w spektaklu. Staje się chwilą, stanem „tu i teraz”. Moment, w którym rozmywa się granica z widownią, jest jak dodanie albedo – powstaje złoto, a na scenę wkracza chaos. Przypomina o sobie, że był tam przecież od zawsze, a my jesteśmy tylko wirującymi atomami, a w zasadzie nawet czymś mniej, bo tylko pustką pomiędzy nimi. Nicością.
www.myspace.com/deadtoart

STARTAS (Split/Chorwacja)
Startas to elektro-duo z Chorwacji, który od czasów Borghesii (legenda bałkańskiej queer electroniki z lat 80) jest jedynym przedstawicielem tego nurtu … chyba na całych Bałkanach.
W Saturatorze zaprezentują performance jako Jovanka i Bros … odwołując się prześmiewczo do historii Jugosławii i z pewnym dystansem do teraźniejszości na Bałkanach.
Muzycznie zmiażdżą potężną dawką synth new wave'u, electro punk'a, 8-bitów a dobiją wszystkich italo disco 🙂
www.myspace.com/startas

FERAL (Londyn/Wielka Brytania)
Poetka, fotografka, performer i muzyk. Liderka, wokalistka niezwykle popularnej w Wielkiej Brytanii grupy Cantankerous ( www.myspace.com/cantankerous ).
Wyobraźcie sobie połączenie Pop Will Eat Itself i M.I.A., ubierzcie w queer celtycki strój i dodajcie jeszcze dziki (w polsce jeszcze niezbyt popularny(niedługo 🙂 gritty rock-rap-ragga i macie Feral !
Wydarzenie na miarę Club Kids gwarantowane! (dla nie wtajemniczonych: www.youtube.com/watch?v=uVp_n9h2avQ)
www.myspace.com/feralfromcantankerous
www.myspace.com/carongeary

VELVET CONDOM (Berlin/Francja)
Velvet Condom powstało w 2005 roku w Strasbourgu (Francja) gdzie Alice Von (vocals, guitars, keyboards) i Oberst Panizza (programming, keyboards) rozpoczeli z hukiem jako grupa synth-popowa swoją przygodę z muzyką. Jak mówią z jednej strony są zimni i bezpieczni jak syntetyczny kondom, z drugiej strony glamorous-eleganccy jak velvet…
Zainspirowani: Vive la Fete, Who made Who, Fehlfarben, No More, Schwefelgelb, A-Frames, Lesbians on Ecstasy, Jad Wio, Swann Danger, The Weegs czy Fliehende Stürme. Na scenie łączą style lat 80-tych i aktualnych „indie” brzmień,wizualnie mnóstwo neonówek i stroboskopów co daje w rezultacie niesamowity i niepowtarzalny psychedelic robot-noise-pop performance!
www.myspace.com/velvetcondom

GOB SAUSAGE (Londyn/UK)
Grupa freaków z Londynu, tegoroczna niekwestionowana gwiazda Queer Festu w Saturatorze.
Miss Halski (Susan Mihalski – niewątpliwie polskie korzenie) + Culture Yob + T.K. – królują na brytyjskiej scenie queer punk. Gwarantowany show z mocną dawką trashu i performance'u.
Tylko dla osób dorosłych 🙂
www.myspace.com/gobsausage

TWO STUPID DOGZ (Warszawa/PL)
Two Stupid Dogz to Tomek, Sebastian i Szupla. Pomysł na granie razem zrodził się tuż po ich spotkaniu niecałe dwa lata temu w warszawskim Saturatorze. Początkowa fascynacja brzmieniami syntetyki lat 80’ zaowocowała projektem Synthopol. Jednakże po pewnym czasie zaczęła odzywać się w nich chęć powrotu do korzeni – grania muzyki, na której się wychowali, czyli punk, rock tudzież inne pochodne siermiężnego szarpania drutów. Tak oto łącząc moc przestrzeni elektroniki z płaską siłą przesterów powstało TSD. Niewątpliwy wpływ na ich muzykę ma fakt, że nie przeoczyli oni żadnego koncertu w Saturatorze, przez co nadal pozostając sobą mogli czerpać inspiracje z takich kapel jak: Petra Flurr, Kap Bambino, Street City Nomads, Birth, MarMik, HójHitla, Nuclear Family, czy Tem Plastique. Ostatnio ich utwór ZSRR ukazał się na składance electroclash.pl „Pink Kong vol.5”, ale kto widział chłopaków na żywo to wie, że spodziewać się można naprawdę grubego gigu!
www.myspace.com/twostupiddogz

SZUm (Pink Bazooka/Fractal / Warszawa)
DJ SZUm (znany jako Szupla, lub jak kto woli Szu) – członek nieistniejących już, aczkolwiek budzących duże kontrowersje projektów Primitivo i Dysmorfofobia, performer, kompozytor muzyki do przedstawień Komuny Otwock, spiritus movens niezależnego labelu Zgniłe Mięso Rekords, organizator festiwalu 'Weź To Wyłącz', obecnie członek Bauaganu Mistrzów i Two Stupid Dogz, producent muzyczny Pink Bazooka i NooMooN.
Jako Dj SZUm zapodaje electro, clash, nu-rave, tech-house, breaks i pochodne lubując się w wytwórniach takich jak Kitsune, Gigolo Rec., Boys Noize, Disko B, Kitty-Yo, Clone. W jego setach można usłyszeć grube remixy klasyków electro – Miss Kittin, Fischerspoonera, dj Hella, Felixa Da Housecat, Peaches jak też bardziej minimalowe produkcje w stylu Booka Shade, Iñaqui Marin, czy Phonique. W 2006 wraz z Dj Emilio zakłada kolektyw Fractal. Poza organizacją imprez i propagowaniem sceny electro w kraju supportował m.in. takie osobistości jak Peaches, Dat Politics, Kap Bambino, Dirty Princess, Stereo Total, Jessie Evans, Team Plastique, No More, Cobra Killer, 4Kuba, Human Toys, Le Le, Nad Mika, Cameltoe Supreme, Schwefelgelb i wiele innych polskich i zagranicznych bandów. Przez ponad 2 lata rezydował w warszawskim klubie Pruderia, a po jej zamknięciu prężnie działa w Saturatorze prowadząc m.in. popularne cykle imprez electro pod nazwą „Dirty Discotheque”, „PornoPipPunx”, czy „Danced To Death” oraz wytwórnię Saturator Label.
Uwaga!!! – podobno zna osobiście członków legendarnej formacji 'Mały Szu'…
www.myspace.com/szupla

BLASTER BITCHES (electro/thrash/kitch/techno / Warszawa)
Blaster Bitches to ozpoznawalny warszawski kolektyw didżejski grający muzykę na pograniczu electro/ house/ thrash i kiczu. Zawsze energetycznie, z dystansem i humorem!
www.myspace.com/blasterbitches

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa