Debaty oksfordzkie we Wrocławiu

Debata oksfordzka – pozwala zarówno na dokładne rozważenie argumentów za i przeciw danej tezie, jak i na doskonalenie argumentowania, uczy kultury dyskusji. Dwa kilkuosobowe zespoły („za” i „przeciw”) na przemian zadają i odpowiadają na pytania przeciwników, odpowiadają również na pytania publiczności. Przed rozpoczęciem debaty sprawdza się ile spośród zgromadzonych wśród publiczności osób popiera dane stanowisko. Po zakończeniu głosuje się ponownie. Zwycięża zespół, którego poparcie wzrosło.

We Wrocławiu postanowiono skorzystać z tego znakomitego i wielokrotnie wypróbowanego modelu debaty, próby przekazania swoich poglądów i przekonania do nich innych wyłącznie siłą sprawnej argumentacji. Homiki.pl z przyjemnością patronują cyklowi „Dylematy LGBTQ”. zapraszamy Wrocław!

Dylematy LGBTQ – cykl debat oksfordzkich

W cyklu debat organizowanych przez KPH Wrocław we współpracy z księgarnio-kawiarnią Falanster przyjrzymy się różnym obszarom życia ważnym dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queerowych. Społeczny odbiór i znaczenie marszy i parad, homorodzicielstwo, comming-out, związki partnerskie, zmiana płci czy postrzeganie biseksualności – to tylko niektóre z nich.
Stworzymy przestrzeń do dyskusji, weźmiemy pod lupę argumenty najczęściej pojawiające się w mediach i dyskursie publicznym, zarówno te „przeciw” (często o dyskryminującym charakterze) jak i „za”. Odniesiemy się do wyników badań i przybliżymy różne stanowiska oraz poglądy.
Jeśli dręczą Cię wątpliwości, nie wiesz, jakich sensownych argumentów używać w rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi, jeśli czujesz, że brakuje Ci informacji lub interesuje Cię szeroko pojęta tematyka LGBTQ – przyjdź, posłuchaj, zadaj swoje pytanie.

Jeśli nie brak Ci wiedzy i odwagi – weź udział (zgłoszenia i propozycje kontrowersyjnych tematów można wysyłać na: debatyoksfordzkie.KPH@wp.pl). Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zgoda na publiczne prezentowanie poglądów (czasem sprzecznych z własnymi – stanowisko jakie prezentują uczestniczki i uczestnicy jest losowane przed debatą).

Spotykamy się w każdą ostatnią środę miesiąca, w Falansterze (ul. Św. Antoniego 23) o godzinie 19.00 (osoby uczestniczące, ze względu na losowanie o 18.00).

Środa 24.02.2010, godzina 19.00; księgarnio-kawiarnia Falanster, ul Świętego Antoniego 23
Homorodzicielstwo – za i przeciw

Przyjrzymy się jak wygląda sytuacja osób nieheteroseksualnych wychowujących dzieci (w chwili obecnej liczbę rodzin homoseksualnych w Polsce szacuje się na około 57 tys., w wielu z nich wychowuje się więcej niż jedno dziecko), przytoczymy mity i fakty dotyczące rozwoju dzieci, postaramy się poszukać źródeł niepokoju, jaki budzi powyższy temat.

Środa 31.03.2010, godzina 19.00; księgarnio_kawiarnia Falanster, ul Świętego Antoniego 23
Coming out

Weźmiemy na warsztat małe i duże comming-outy. Komu i do czego są potrzebne? Czy w ogóle są potrzebne? Co można stracić a co zyskać – mówiąc publicznie o swojej nie-heteroseksualności?

1 komentarz do: Debaty oksfordzkie we Wrocławiu

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa