- homiki.pl - http://homiki.pl -

TIMM ogłasza upadłość

Spółka DFW Deutsche Fernsehwerke GmbH ogłosiła upadłość, ale stacja Timm TV nadaje nadal. Jeszcze.

W ubiegły czwartek, jak podaje portal queer.de, firma nadająca jedyny niemieckojęzyczny kanał gejowski złożyła w sądzie rejonowym w Charlottenburgu wniosek o wszczęcie procesu upadłościowego. Stacja w najbliższym czasie ma złożyć oświadczenie co do dalszych planów kanału telewizyjnego „Timm”.

Publikatory niemieckie zajmujące się tematyka mediów spekulują, czy Timm w ciągu najbliższych tygodni ostanie się na telewizyjnym rynku, czy też zniknie z anteny.
Twórcy Timm mają nadzieję, że dzięki procesowi upadłościowemu uda się uratować pierwszą niemieckojęzyczna stację adresowaną przede wszystkim do społeczności queer. Syndykiem masy upadłościowej został znany berliński prawnik Dr. Jürgen Wallner.

TIMM wystartował 1 listopada 2008 r. jako nadawca niekodowany, w czasie gdy skutki kryzysu gospodarczego w Niemczech dały się odczuć na rynku reklamy. Timm nadaje nadal z satelity Astra oraz jest dostępny w większości sieci kablowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Wśród programów widzowie mogli niedawno zobaczyć klasyczne produkcje amerykańskie lub brytyjskie: kultowy serial z lat osiemdziesiątych Dynastia, Absolutnie Fantyastycznie, Mile High, Queer as Folk czy też Rick & Steve: The Happiest Gay Couple in All the World. Wśród hitów znalazły się także Casting-Show „RuPaul's Drag Race”, własna produkcja „TIMMousine” program randkowy „Mancheck” – czyli gejowska odmiana randki w ciemno. Po krótkim czasie stacja dorobiła się własnego codziennego magazynu informacyjnego Timm today.

Ciemne czasy dla gejów w niemieckiej TiVi nadeszły w maju ubiegłego roku, gdy stacja musiała pożegnać się z 25 współpracownikami. We wrześniu ogłoszono wprawdzie, iż znalazł się nowy inwestor strategiczny (między innymi kraj związkowy Nadrenia Westfalia). Środki w ten sposób pozyskane okazały się jednak niewystarczające, by rozwiązać problemy finansowe oraz uczynić kanał Timm, nadawcą przynoszącym zyski.

Queer.de (dk) /jbog