TIMM ogłasza upadłość

Spółka DFW Deutsche Fernsehwerke GmbH ogłosiła upadłość, ale stacja Timm TV nadaje nadal. Jeszcze.

W ubiegły czwartek, jak podaje portal queer.de, firma nadająca jedyny niemieckojęzyczny kanał gejowski złożyła w sądzie rejonowym w Charlottenburgu wniosek o wszczęcie procesu upadłościowego. Stacja w najbliższym czasie ma złożyć oświadczenie co do dalszych planów kanału telewizyjnego „Timm”.

Publikatory niemieckie zajmujące się tematyka mediów spekulują, czy Timm w ciągu najbliższych tygodni ostanie się na telewizyjnym rynku, czy też zniknie z anteny.
Twórcy Timm mają nadzieję, że dzięki procesowi upadłościowemu uda się uratować pierwszą niemieckojęzyczna stację adresowaną przede wszystkim do społeczności queer. Syndykiem masy upadłościowej został znany berliński prawnik Dr. Jürgen Wallner.

TIMM wystartował 1 listopada 2008 r. jako nadawca niekodowany, w czasie gdy skutki kryzysu gospodarczego w Niemczech dały się odczuć na rynku reklamy. Timm nadaje nadal z satelity Astra oraz jest dostępny w większości sieci kablowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Wśród programów widzowie mogli niedawno zobaczyć klasyczne produkcje amerykańskie lub brytyjskie: kultowy serial z lat osiemdziesiątych Dynastia, Absolutnie Fantyastycznie, Mile High, Queer as Folk czy też Rick & Steve: The Happiest Gay Couple in All the World. Wśród hitów znalazły się także Casting-Show „RuPaul's Drag Race”, własna produkcja „TIMMousine” program randkowy „Mancheck” – czyli gejowska odmiana randki w ciemno. Po krótkim czasie stacja dorobiła się własnego codziennego magazynu informacyjnego Timm today.

Ciemne czasy dla gejów w niemieckiej TiVi nadeszły w maju ubiegłego roku, gdy stacja musiała pożegnać się z 25 współpracownikami. We wrześniu ogłoszono wprawdzie, iż znalazł się nowy inwestor strategiczny (między innymi kraj związkowy Nadrenia Westfalia). Środki w ten sposób pozyskane okazały się jednak niewystarczające, by rozwiązać problemy finansowe oraz uczynić kanał Timm, nadawcą przynoszącym zyski.

Queer.de (dk) /jbog

3 komentarzeTIMM ogłasza upadłość

 • royte_pomerantsn

  [Re: TIMM ogłasza upadłość]

  Na takim homo-przyjaznym rynku upada tęczowa stacja??? Świat się kończy…

 • darius

  [Re: TIMM ogłasza upadłość]

  Przyszłość kanałów dla mniejszości seksualny jest trudna większość ma problemy lub upadła lub nie powstała wcale. Podobnie było z włoską GAY TV ze względu na niskie dochody, zamknięto w 18 grudnia 2008. QTN przestał regularne nadawać w lutym 2006 wśród zarzutów miedzi innymi niekompetencja kierownictwa stacji i długi. PINK TV francuski, od jesieni 2007 roku, z powodu problemów finansowych, Pink TV emitowany jest tylko przez dwie godziny dziennie dzieli czas antenowy z kanałem erotycznym płatnym PINK X. Faze TV brytyjski wcale nie powstał z powodu finansowy i kłótni z operatorem cyfrowym. PrideVision TV kanada zmienił nazwę na OUT TV, jest pierwszym kanałem dla mniejszości seksualnej. OUT TV Holandia kablowy kanał dla LGBT w Holandii I też dostęp mają w Bergi. Gaysat.tv Australia mało wiadomo o niej, prawdopodobnie nie istnieje już i abonentów zostali oszukani. LOGO TV kanał związany z MTV network grupą nadaję w Ameryce, krótko był na dawany w Meksyku i Brazylii. W Hiszpanii też mieli plan stworzenia kanału dla LGBT nie powstał. HERE! tv działa jako wideo na żądanie (VOD) w Ameryce jako premium kanał.

 • Jakbyco

  [Re: TIMM ogłasza upadłość]

  Ja jestem zdania, że takie „niszowe” media (no umówmy się, jesteśmy niszowi) to mają przyszłość wyłącznie w Internecie.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa