Niemcy: Piłkarz-gej może się ujawnić i mieć wsparcie władz federacji

Pojawiło się kolejne zapewnienie niemieckich władz piłkarskich, o przeciwdziałaniu dyskryminacji, ze względu na orientację seksualną. A tymczasem w Polsce?…

W naszym kraju sprawy mają się inaczej. Powrócił Onyszko – nie wiadomo, czy jeszcze piłkarz, czy już celebryta słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi. Jak sam twierdzi chcę grać w klubie bez gejów (tvn24.pl) – co na lepiej opłacalnym Zachodzie już się raczej nie uda. Stał się tam sławny przede wszystkim dzięki wydarzeniom, które nie są związane ze sportem. Najpierw głośno było po tym, jak pobił żonę, a duński wymiar sprawiedliwości skazał go na areszt (wyrok brzmiał: trzy miesiące więzienia, z czego dwa w zawieszeniu). Bramkarz do więziennej celi nie poszedł, ale pod warunkiem, że zgodzi się na założenie na swojej nodze więziennej obroży. (tvn24.pl). Potem wydał (sic!) książkę, „Fucking Polak”, w której wyraził swoje zdanie na temat homoseksualistów. Więc mamy wzór do umoralniania jak znalazł.

W Polsce pewnie ktoś by się pośmiał. Uznał to za żarty i zrobił z takiego zawodnika obchodną, telewizyjną maskotkę piłki nożnej. W Danii oraz innych krajach Onyszko spalił za sobą mosty swoimi czynami i homofobicznymi wypowiedziami. Poważnie i bez żartów.

Tymczasem możemy sobie poczytać: W kraju, w którym 90 procent obywateli jest katolikami, nie będę chyba szykanowany za szczerość i swoje poglądy. (se.pl)

Dziwne, że Onyszko sądzi, że w polskiej piłce nie ma gejów. To tylko, a może aż – temat tabu, który pewnego dnia przestanie nim być. Tak samo jest na przykład z politykami. I pewnie się okaże, że Onyszko grał z jakimś piłkarzem gejem i pewnie jakieś zwycięstwo razem świętowali z resztą drużyny. I może wtedy zorientuje się, że powinien ugryźć się w język, zanim znowu palnie jakieś głupstwo.

(nj)

3 komentarzeNiemcy: Piłkarz-gej może się ujawnić i mieć wsparcie władz federacji

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Niemcy: Piłkarz-gej może się ujawnić i mieć wsparcie władz federacji]

  Homofobia homofobia, ale pobicie zony? Oczywiscie _to_ obroncom moralnosci i rodziny nie przeszkadza?

 • junior

  [Re: Niemcy: Piłkarz-gej może się ujawnić i mieć wsparcie władz federacji]

  To kiepski bramkarz. Wpuszczał koszmarne klopsy i dawno wylądował na ławce rezerwowych. Od jej grzania dostał pewnie odcisków i hemoroidów. Nie potrafił znaleźć nowego klubu. Jako sportowiec spalony za granicą, w desperacji wydał książkę.
  Wylądował w ostatniej drużynie polskiej ekstraklasy – Odrze Wodzisław. Zwykły frustrat, za pół roku skończy sportową karierę.

 • bi-bibliofil :)

  [Re: Niemcy: Piłkarz-gej może się ujawnić i mieć wsparcie władz federacji]

  … i napisze nową książkę 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa