''Król i król'' – kolejna homobajka już w lutym!!!

Książę „powinien” poślubić księżniczkę. Zaniepokojona brakiem zainteresowania księżniczkami u swego syna królowa matka obdzwania wszystkie „panny na wydaniu” o odpowiedniej pozycji i umawia je na audiencje. Książę jest jednak całkowicie obojętny na ich wdzięki. Jego serce zaczyna bić żywiej dopiero, gdy obok królewny Stokrotki widzi jej brata – Księcia Wspaniałego. Panowie zakochują się w sobie. Uszczęśliwiona królowa wyprawia huczne wesele dwóch królów.

32-stronicowa bajka „Król i król” Lindy de Haan i Sterna Nijlanda ukazała się najpierw Holandii w 2000 r. 10 lat później wydawnictwo AdPublik Roberta Biedronia proponuje książkę polskim dzieciom.

„Dzieci nie rodzą się z uprzedzeniami – to my, dorośli uczymy ich nienawidzić. Ta książka jest szczepionką przeciw nienawiść” – mówi Biedroń.

W 2002 r. autorzy opublikowali sequel „King & King & Family” („Król i król i rodzina”), w której zakochani królowie wychowują osieroconą, przybraną córeczkę…

W 2006 r. w USA państwo Robb i Robin Wirthlin pozwali szkołę, do której uczęszczał ich siedmioletni syn za „wykorzystywanie „Króla i króla” w jego seksualnej edukacji”. Sędzia odrzucił pozew. W uzasadnieniu stwierdził krótko: „Różnorodność to znak rozpoznawczy naszego narodu”.

Serdecznie polecamy! Książka pod matroqueeropatronatem Homików.pl

Więcej informacji na stronie wydawcy: www.adpublik.pl

5 komentarzy''Król i król'' – kolejna homobajka już w lutym!!!

 • Moje imię to Miś

  [Re: ”Król i król” – kolejna homobajka już w lutym!!!]

  Lubię to!

 • Mar

  [Re: ”Król i król” – kolejna homobajka już w lutym!!!]

  Jak na fejsbuku 🙂
  wszyscy lubimy bajki, które mają szczęśliwe zakończenie 🙂

 • Angel

  [Re: ”Król i król” – kolejna homobajka już w lutym!!!]

  wow! super! kolejna ksiazka do mojej kolekcji!

 • schizoafekt

  [Re: ”Król i król” – kolejna homobajka już w lutym!!!]

  „dzieci nie rodzą się z uprzedzeniami”
  czyli pan Biedroń uważa, że skoro nie urodził się z nienawiścią do wszystkiego, co jest na prawo od jego poglądów, nie ma dwóch rąk, nóg, jest chore/upośledzone psychicznie/ z tikami, za późno przesiada się z Marxa na Keynesa, lub na odwrót, tylko zaszczepili mu ją rodzice, to ma prawo z dumą pielęgnować te uprzedzenia?
  gratuluję wam drogie LGBT bohaterów

 • Soniasonia

  [Re: ”Król i król” – kolejna homobajka już w lutym!!!]

  Obawiam się tylko, że książkę zakupią wyłącznie sami zainteresowani oraz homofilne feministki, no, może jeszcze kilku ciekawskich. W każdym razie, trafi ona wyłącznie do domów, w których i tak jest wysoki poziom tolerancji.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa