Tako rzecze Różowa Pytia

Z końcem roku Frater Xerxess postanowił zaczerpnąć nieco dobra ze skarbnicy mądrości Thoth Tarot i przedstawić mgliście wyniki – cóż nas, czyli ten nienormatywny procent społeczeństwa, czeka w przyszłym roku?

W życiu zawsze dobrze jest mieć jakiś wybór dlatego przedstawiamy dwie wróżby – autorką pierwszej jest Joanna Stawińska – znana warszawska tarocistka z ponaddwudziestoletnim stażem. Autorem wróżby drugiej jestem ja.

Produktem ubocznym takiego podejścia są dwa spojrzenia – osoby spoza środowiska i osoby, która, za przeproszeniem, w nim tkwi.

W moim przypadku jest to również swego rodzaju rozdziewiczenie i eksperyment. W ciągu dziesięciu lat praktyki nie miałem nigdy do czynienia z sesją tarota dla grupy społecznej. Na dodatek grupy, w przypadku której chyba więcej kwestii stanowi podział niż jedność.

No ale ad rem! Wróżba dla gejów lesbijek i całej reszty na 2010 rok! Z Panią Joanną ograniczyliśmy się do dwóch zasadniczych pytań – związki partnerskie (co z nimi?), Europride (organizacyjny sukces czy porażka). Zapraszamy!

۞
Joanna Stawińska
Prognoza 2010 – zmiany w ustawodawstwie lub/i podejściu ogółu
Przełożenie: Diabeł, As Pucharów, V Pucharów

Istotą sprawy jest podejście do problemu jako do czegoś jednak nieczystego (Diabeł), zakazanego, traktowanego jako symbol szeroko pojętej nieprawidłowości. Wszelkie rozwiązania o charakterze wspólnoty rodzinnej (As Pucharów) mogą być oparte tylko o V Pucharów, czyli o nieformalne, niesatysfakcjonujące prawnie ale i emocjonalnie rozwiązania.

Układ:

To nie ma podstawy „moralnej” , należy jednak zabiegać, bo karty obiecują sukces „po czasie” (czyli po 2010 roku).

Na razie – partnerstwo na poziomie prywatnym, bez szerokiej akceptacji społecznej. Myślę, że odnosząc się do VII Pentakli można założyć, że za jakiś czas możliwe będą „rejestracje partnerskie” z prawami majątkowymi, tak, jakby np. wstępowało się z kimś do spółki. Akceptacja związku jako oficjalnej pary nie wcześniej niż za 5, ale bardziej do 10 lat.

Prognoza 2010 Europride
Przełożenie: VIII Mieczy, Diabeł, IX Mieczy
Mam wrażenie, że jeszcze trochę potrwa, zanim ktoś „odważy się” podjąć ostateczną decyzję (trudno znaleźć osobę, która będzie chciała się pod tym podpisać).

Układ:

Nie ma tego, kto chciałby wziąć odpowiedzialność za organizację, będą przeszkody typu „ brak środków” . Są przeszkody zakulisowe – Diabeł obok Kapłanki, środowisko będzie mieć ogromne problemy ze znalezieniem zrozumienia dla tego wydarzenia – ten układ raczej sugeruje mrzonkę…

Taka parada o charakterze europejskiego spotkania odbędzie się i odniesie sukces i organizacyjny i finansowy, ale nie jest to prognoza dla roku 2010… karta Umiarkowanie mówi o potrzebie rozważenia innego terminu. Myślę, że na autentyczny sukces można w tej kwestii liczyć za 3 lata.


۞
Frater Xerxess
Związki partnerskie
Przełożenie: rycerz kielichów, kochankowie, IV denarów

Przekład sygnalizuje, ze na tym etapie i w tym kraju starania/walka o związki partnerskie to donkiszoteria.

Problem w tym, że sami zainteresowani (aktywiści?) nie potrafią wyrwać się z okowów wąskich horyzontów.

Aktywność środowiska odbiega od rzeczywistości, ale jednocześnie istnieje presja/chęć przekształcenia świata tak, aby odpowiadał naszym wyobrażeniom. Karty mówią, ze „grzechem” środowiska jest zamknięcie się w sobie i ograniczenie do własnych problemów.

Układ:

W przyszłym roku może zachwiać się nasza dotychczasowa równowaga. Byłoby dobrze gdyby wśród aktywu pojawiła się młoda kobieta (baba z jajami). Przyszły rok to okres ścierania się nowych tendencji z „branżową konserwą”.

Dlaczego nie mamy jeszcze związków partnerskich? Karty mówią o taktyce działania na pokaz i bez widocznych efektów, o lekkomyślnej rezygnacji z planów i zbytecznej ostrożności. Z zewnątrz widziani jesteśmy natomiast jako aroganccy egoiści.

Na rozwiązanie prawne będziemy musieli poczekać około 7 lat. Jednak będzie ono takie, że większość środowiska nie uzna go za zadowalające.

Europride:

Ograniczony sukces imprezy jednak w dłuższej perspektywie to zaczyn „nowej jakości” – śmierć kliniczna gejów i lesbijek, po której stają się lepsi. Kompletne niezrozumienie z zewnątrz, które przełoży się na chwilową izolacje wewnętrzną, dobry początek w niewłaściwym czasie (taka parada powinna odbyć się za około 2 lata).

Autorzy:

zdjęcie Joanna Stawińska

Joanna Stawińska

autor dodany w procesie porządkowania tabeli autorów (id ref. 607)

zdjęcie Marek Idzi

Marek Idzi

Piotruś Pan w klatce z azbestu. Permanentnie postindustrialny i posthumanistyczny.

24 komentarzeTako rzecze Różowa Pytia

 • absolutely fabulous

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Ha, ha. Jako kompletna sceptyczka w takich kwestiach muszę przyznać, że coś w tym jest 🙂

 • Adam

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Grrrrrrrrrrrrrrrr
  MRZONKA! MRZONKA! MRZONKA!

  [już poprawiam. zawstydzona korekta.]

 • Anka Zet

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  „W przyszłym roku może zachwiać się nasza dotychczasowa równowaga. Byłoby dobrze gdyby wśród aktywu pojawiła się młoda kobieta (baba z jajami).”

  Kochani, jak by nie patrzeć – czy to się komuś podoba, czy nie – wychodzi mi tu Kobieta w Hełmie, czyli Anka Zet we własnej osobie :).
  Wiedząc, że ta wróżba się pojawi i ogromnie wierząc w sens podobnego wróżbiarstwa i tzw. „ENERGII” postanowiłam poczekać z realizacją pewnego szelmowskiego pomysłu.

  Trzymajcie kciuki, przekażcie mi „dobrą energię” oraz wspierajcie. Mam kapitalny pomysł na wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich.

  Tymczasem polecam wszystkim pisać testamenty. Kancelarie notarialne udzielają porad prawnych w tej materii, sama w życiu odwiedziłam wiele Kancelarii Notarialnych, ale Pani Ewa Serafin z Warszawy z ul. Żurawiej (blisko Lambda Warszawa) okazała się mądrą i bardzo przyjazną w kwestii niehomofobicznych zachowań. Przy naszym testamencie bardzo nam pomogła.

  Serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę Najlepszego w 2010 roku!

 • KaFor

  [Re: testament]

  W Gdańsku polecam kancelarię notarialną na Pniewskiego.

 • marcin

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Słuchajcie, Joanna Stawińska to obecnie najbardziej znana i szanowana wróżka, ja czytając to, odniosłem wrażenie, że tak w istocie będzie, bo wszystko na to wskazuje, ale ta wróżba wiele mi unaoczniła. Po pierwsze – warto snuć dalekosiężne plany wpływania na rzeczywistość, a wraz z tym przewidywać efekty. Zgadzam się, że EuroPride w tym roku to mrzonka, nie jest nam jeszcze potrzebna, nie ma tutaj infrastruktury intelektualnej, że tak się wyrażę, by udźwignąć to wydarzenie i zrobić z niego korzyść. Niestety, EuroPride z faktu, że się odbędzie, zostanie odbębnione jako sukces. A niestety, z braku przygotowania politycznego gruntu po prostu będzie tylko szumną imprezą, medialną. I tyle. Szkoda wielka, bo dopiero teraz coś się ruszyło wśród samych gejów i lesbijek i niestety potencjał ten nawet nie wyraczkuje do EuroPride, która mogłaby być kropką nad i. Ostatnia parada w stolicy pokazała, w jakim punkcie działań jesteśmy. A tu nagle spijemy śmietankę i zmarnujemy okazję.
  Babo z Jajnikami – liczę na to, że dasz czadu:)
  Dziękuję za wielce oryginalny i pouczający tekst!!!

 • Arc-en-terre

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Do wróżbiarstwa podchodzę sceptycznie, ale w tym coś jest – znaczy zgadza się z obecnym stanem rzeczy 🙂

  Do Anki Zet – tam jest napisane baba z JAJAMI, nie w chełmie 😀 Może miej jaja i zdejmij ten chełm wreszcie?:D

 • Zenek

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Za przedstawienie kozy (pierwszy obrazek) w kontekście homoseksualizmu należy wróżkę pozwać. Nasza Sprawa 3!

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Różowa Pytia to od różowej pyty??

 • KaFor

  [Re: Nowy Rok :)]

  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA NAS WSZYSTKICH – USTAWY O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH! JUŻ W 2010 ROKU. 🙂

 • KaFor

  [Re: publiczno-prywatnie :)]

  Mojej ukochanej żonie! 🙂 przesyłam tą drogą – dzięki życzliwości
  Redakcji TVN24 🙂 – z serca płynące życzenia wszelkiej pomyślności dla
  nas obu w nadchodzącym roku!

  Całej Redakcji – samych dobrych programów na cały rok. 🙂

  Polsce – nam wszystkim – USTAWY O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH JUŻ W 2010 roku
  – czyli regulacji prawnych dla tych par, które z różnych przyczyn nie są
  w małżeństwie.

  Katarzyna


  Pani Kasiu,

  Dziękujemy:)

  Wszystkiego NAJ w Nowym Roku dla obu Pań!!!

  Zachęcamy do głosowania na nas w plebiscycie Telekamery 2009 – http://www.tvn24.pl/12690,1633043,0,1,stacja-tvn24-nominowana-do-telekamer,wiadomosc.html

  Pozdrawiamy

 • megamasa

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  […]. detr.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Na wszelki wypadek nie kasujcie życzeń powyżej.

 • happy new year!

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  megamasa – dzięki za życzenia, chciałbym by się spełniło 🙂 (serio piszę!)

 • megamasa

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  […]
  http://dykestowatchoutfor.com/dear-mark
  detr.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Ja może nieszczególnie sobie tego życzę, ale właśnie tą szczerością megamasa zasłużył na to, by życzenia od niego moderator pozostawił na swoim miejscu 😉

  Niestety moderator nie życzył sobie lub przynajmniej innym ch*** w d*** i życzenia zniknęły. Od razu widać, że moderuje tu kobieta 😉

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Życzenia od megamasy dyskryminowały lesbijki. Pewnie dlatego komentarz został usunięty.

 • Xen

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Po prostu megamasa jest niekulturalnym gburem. Mówiąc delikatnie. Gdyby nie był, życzyłby nam np. wspaniałego seksu, albo coś w tym stylu 😉
  A przy okazji faktycznie, okazało się jeszcze, że dyskryminuje lesbijki, kierując swoje życzenia tak jednostronnie.
  Widocznie o wiele bardziej zależy mu na udanym życiu erotycznym gejów, niż lesbijek.

  Jeśli byłbym złośliwy dodałbym jeszcze, że w życzeniach tych być może wyraża również swoje ukryte pragnienia…
  …a, że czasem jestem złośliwy, to właśnie to dodałem 😉

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Życzy udanego życia seksualnego tylko gejom, bo kieruje się męską solidarnością. Poza tym jeśli za jego życzeniami nie kryją się ukryte potrzeby, to pewnie rozumuje: im więcej gejów, tym mniejsza konkurencja.

  Ktoś może wie, czy komentarz usunął on, czy ona?

 • Detrollator

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Detrollator przypomina, że komentujemy na temat. Komentarze nie na będą usuwane. Uwagi na temat pracy detrollatora prosimy przesyłać na adres redakcji.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Skarżyć nie będziemy 😉 Ale po gej-les spodziewałbym się mniej sztywniactwa 😉

  Co do zgodności z tematem: życzenia od np. KaFor nie zostały usunięte, a od megamasy – tak. Różnica jest taka, że KaFor kulturalnie życzy wszystkim ustawy o związkach partnerskich, a megamasa ch*** w d***. Stawiam hipotezę, że wiele osób, nawet czytających ten portal [a może zwłaszcza takich] wolałoby to drugie. Wyprowadźcie mnie z błędu. 😉

 • ampersand

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  A nie można mieć jednego i drugiego?

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Pewnie można mieć jedno i drugie, ale moderatorzy usunęli życzenia od megamasy, który życzył właśnie tego drugiego. Może dlatego, że na ogół dyskutuje się tutaj o rzeczach bardziej abstrakcyjnych, jak np. związki partnerskie, a nie tak namacalnych jak ch** w d**** 😉

 • Inari

  [Różowa Pytia]

  @Arc-en-Terre:
  BRAWO!!!

 • @T@

  [Re: Tako rzecze Różowa Pytia]

  Poczekamy, zobaczymy i zweryfikujemy. Na zaś i wszelki wypadek warto przepowiednię gdzieś zapisać, bo za kilka lat pamięć będziem mieli nie tą, co teraz 🙂 Przyjemny, choć nieoptymistyczny tekst.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa