Incydent na festiwalu

Incydent podczas festiwalu Tęczowych Rodzin organizowanego przez fundację TransFuzja i stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii.

W niedzielę w Nowym Wspaniałym Świecie, centrum kultury prowadzonym przez Krytykę Polityczną, miało miejsce spotkanie „Rodzina – transseksualizm -prawo. Spojrzenie na polski system prawny”. Podczas dyskusji na sali pojawiła się kilkuosobowa, agresywna grupa wykrzykująca obraźliwe hasła. Poproszeni o opuszczenie sali wyszli śpiewając równie obraźliwą piosenkę. Organizatorzy wezwali ochronę.

Dla radia TOK FM wypowiadała się Anna Grodzka z TransFuzji: Ludzie byli przerażeni. Nagle w trakcie debaty pojawiła się grupa dwudziestu kilku osób – w tym dwie dziewczyny. Zaczęli się śmiać, po to żeby nam przeszkodzić. Potem wychodząc zaczęli śpiewać ordynarne piosenki, które miały nas obrazić i ośmieszyć.

Krytyka Polityczna na swojej stronie internetowej wydała oświadczenie dla prasy: W niedzielę, 6 grudnia br., podczas debaty o sytuacji prawnej osób transseksualnych zorganizowanej w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat przez Fundację Trans-Fuzja grupa kilku anonimowych osób zakłóciła dyskusję. Organizatorzy wyprosili przeszkadzających, którzy opuścili lokal. Natychmiast została wezwana ochrona, która pojawiła się na miejscu już po kilku minutach od wezwania. CK Nowy Wspaniały Świat pozostaje miejscem otwartym dla mieszkańców Warszawy, wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Lokal jest nadzorowany 24 godziny na dobę, dodatkowo podczas dużych imprez otwartych na miejscu zapewniona jest profesjonalna ochrona.

Dawno – a może jeszcze nigdy? – nie było przypadku, aby spotkanie LGBTQ było zakłócone przez ordynarny i nastawiony wrogo tłum. 11 listopada przez warszawę przeszła neofaszystowska manifestacja, jawnie i pod ochroną policji. Trwa dochodzenie co do sposobu postępowania policji wobec kontrmanifestantów – antyfaszystów i ludzi sprzeciwiających się antydemokratycznej demonstracji.

Dziś zaatakowane jest spotkanie na temat LGBTQ. Młodzi „aktywiści” czują się bezkarnie w akcie werbalnej agresji.

Nie możemy wyrazić zgody na taką sytuację. Stop propagowaniu nienawiści, stop mowie nienawiści! Jeszcze bardziej aktualna jest wyrażana przez wiele organizacji pozarządowych propozycja działań prawnych przeciwko mowie nienawiści. To nasza wspólna sprawa.

(mm)

5 komentarzyIncydent na festiwalu

 • Loth

  [Re: Incydent na festiwalu]

  To przerażające, że w kraju, który dotkliwie odczuł II Wojnę Światową, nacjonaliści i neofaszyści urządzają sobie manifestacje – z mową nienawiści na sztandarach – żenada i chichot historii, który w tym przypadku brzmi złowieszczo :/

 • taki ktoś

  [Re: Incydent na festiwalu]

  To przerażające, że w kraju, który dotkliwie odczuł II Wojnę Światową, środowiska LGTB nie są łaskawe odnotować na swoim portalu PIERWSZEGO W HISTORII POLSKI ŚLUBU GEJÓW-POLSKICH OBYWATELI:

  http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091207/SZCZECIN/744377461

  detrollator gdybyśmy pisali o wszystkich nieuznawanych prawnie ślubach jednopłciowych, jakie odbywają się w Polsce, pisalibyśmy tylko o tym, bo na inne rzeczy nie byłoby miejsca.
  Takie śluby są czymś powszechnym. Czasem lądują nawet na okładce „Faktu”. Problem w tym, że ogólnopolskie media czynią szopę no i – dlaczego nie mamy nic „legalnego” pod ręką???
  koniec off-topicu!

 • KaFor

  [Re: Incydent na festiwalu]

  To dobrze, że nie odnotowano: panowie nie zyczyli sobie ‚odnotowywania’ (wczoraj rozmawiałam z nimi).

  Tymczasem życzliwi zamieścili równiez zdjęcia z ich prywatnej uroczystości.

  Podobnie rzecz się miała na naszym ślubie w sierpniu.

  Niektórzy nie liczą się kompletnie! z wolą i uczuciami innych.

 • junior

  [Re: Incydent na festiwalu]

  Jest film z NWS, który trafi tam gdzie trzeba. Sprawdzone info

 • stop

  [Re: Incydent na festiwalu]

  stop nienawiści, oszczerstwom, podjudzaniu!
  stop szerzeniu nienawiści wobec osób z zespołem touretta przez KPH!:)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa