Festiwal Tęczowych Rodzin: warsztaty prawne – zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach prawnych dla tęczowych rodzin, które odbędą się w dniu 6 grudnia br. w siedzibie KPH, na ul. Żelaznej 68, w godz. 9.00 – 13.30.Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: mzima@kampania.org.pl

Podczas warsztatów będą Państwo mieli okazję zapoznać się z przepisami prawa na temat rodzicielstwa osób LGBT, w szczególności dotyczącymi władzy rodzicielskiej oraz procedury sądowej w postępowaniach z udziałem osób LGBT.

Program warsztatów obejmuje przydatne informacje na temat orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i innych organów międzynarodowych, stanowiących wskazówki dla tęczowych rodziców.

Uczestnicy warsztatów będą analizowali najczęstsze problemy prawne, które napotykają tęczowi rodzice w egzekwowaniu swojego prawa do życia w rodzinie, np. ograniczenie władz rodzicielskiej, utrudnianie kontaktów z dzieckiem, problem przysposobienia dziecka partnera.

Ponadto, przedstawione zostaną badania naukowe na temat rodzicielstwa osób LGBT i inne argumenty mogące pomóc tęczowym rodzicom w walce o swoje prawa.
Warsztat prowadzone będą przez Monikę Zima, prawniczkę KPH.

Festiwal Tęczowych Rodzin organizowany jest przez stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii i fundację Trans-Fuzja. Homiki.pl matroqueeropatronują festiwalowi.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa