W Lublinie: trwa protest na uniwersytecie

18 XI o 19:00 Przestrzeń Działań Twórczych Tektura oraz Alternatywa Myślenia i Działania Lublin 9 organizuje spotkanie sprzeciwu wobec komercjalizacji uniwersytetów w Polsce i solidarności ze studentami protestującymi w Austrii, Niemczech i USA (Berkeley). Informację o ruchu studenckim na Uniwerytecie w Poczdamie przedstawi uczestniczka tamtejszego protestu, Juliane Lehmann. Potwierdzona jest także połączenie skype'a z protestującymi w Berkeley (gdzie wybuchła legendarna rewolta studencka w 1968), m. in. z dr Ewą Majewską.

W trakcie poprzedniego spotkania 10 XI łączyliśmy się skypem ze zgromadzeniem 5000 studentek i studentów, protestujących na Uniwersytecie w Tybindze.

Spotkanie organizuje Przestrzeń Działań Twórczych Tektura oraz Alternatywa Myślenia i Działania Lublin 9/”Ta Obca” (oba projekty przedstawiają dokładne informacje na facebooku).

Przed spotkaniem w Tekturze polecamy otwarcie wystawy Berlin-Yogyakarta o 18:00 w Chatce Żaka
http://www.kultura.lublin.eu/wydarzenia,0,10079,Otwarcie_wystawy_Berlin-Yogyakarta.html?locale=pl_PL

(nad. tk)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa