Tango w Krakowie

Z Tango jest nas troje

Rozpoczęcie: 24.10.2009 , godz. 12:00

Z cyklu: Mały Klub Bunkra Sztuki

Czytanie po raz pierwszy wydanej w Polsce bajki Z Tango jest nas troje ma być wstępem do dyskusji na temat tego jak uczyć tolerancji i akceptacji wobec inności od najmłodszych lat. Ksiażka Petera Parnella oraz Justina Richardsona, z ilustracjami Henry’ego Cole’a oparta jest na prawdziwej historii Roy’a i Silo, dwóch pingwinów maskowych jednej płci z nowojorskiego ZOO, które przez sześć lat żyły w stałym związku. Roy i Silo podpatrują, że inne pingwinie pary wysiadują jajka, z których wykluwają się małe pingwiniątka. Zaczynają więc wysiadywać kamień, który przypomina im jajko. Gdy zauważają to opiekunowie pingwinów, podrzucają im prawdziwe jajko, które na przemian wysiadywać zaczynają Roy i Silo. Wykluwa się w końcu z niego Tango, mała córeczka pary pingwinów. Książka, która jest ciepłą opowieścią o miłości, przyjaźni i trosce o drugą osobę, jest na świecie prawdziwym bestsellerem.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty o tolerancji. W programie warsztatów m.in. czytanie fragmentów książki, rysowanie komiksów i inne atrakcje. Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja, w której udział wezmą: Robert Biedroń, Magdalena Stoch, Monika Świerkosz i Mateusz Skucha. Prowadzenie: Łukasz Kupiec, Aleksandra Sowa.

Koszt warsztatów: 5 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

http://bunkier.art.pl/maly_kbs/pokaz/128

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa