Nocny kowboj w Lambdzie Warszawa

W najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy na pokaz filmu przed laty kultowego, ale obecnie nieco zapomnianego lub wręcz nieznanego (zwłaszcza w pokoleniu dwudziestolatków plus !).

„Nocny kowboj” w Klubie Filmowym Lambdy
(USA, 1969, reż. John Schlesinger)

Sobota, 24 października 2009, godz.18.00

Tymczasem jest to jeden ze sztandarowych filmów epoki „hippisowskiej”, czy też po prostu słynnego przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, gdy miała miejsce swoista rewolucja kulturalna w całym zachodnim świecie (miała swe reperkusje i w „socjalistycznej” Polsce).

Joe Buck, jurny chłopak z Teksasu udaje się do Nowego Jorku, gdzie chce zrobić „karierę”, świadcząc seksualne usługi. Tymczasem rzeczywistość okazuje się bardziej złożona, a kariera nie tak łatwo osiągalna… Na nowojorskiej ulicy poznaje wynędzniałego, chromego hochsztaplera pochodzenia włoskiego i między obu outsiderami społecznymi rodzi się więź przyjaźni. Warto dodać, że hochsztaplera „Ratso” gra po mistrzowsku Dustin Hoffman, natomiast męską prostytutkę John Voight – ten sam, który parę lat temu wcielił się w postać papieża Jana Pawła II…

Reżyser John Schlesinger, jeden z wielkich twórców brytyjskiego i amerykańskiego kina lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych – w tym arcydzieła Sunday, Bloody Sunday, 1971 – był gejem i wątki gejowskie pojawiają się w większości jego filmów, w tym także w „Nocnym kowboju”.

Na film i dyskusję zapraszają Mateusz Urban i Krzysztof Zabłocki

Sobota, 24 października 2009, godz.18.00
Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Żurawia 24 A, lok. 4 (domofon)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa