HomoWarszawa zaprasza na Powązki!

Serdecznie zapraszamy 30 października o godzinie 17 pod główną bramę Cmentarza Powązkowskiego (od strony ulicy Powązkowskiej). Tym razem idziemy nie tylko zwiedzić miejsca pochówku naszych, homoWarszawskich bohaterów i bohaterek. Na spacer przynosimy ze sobą sprzęt czyszczący – szczotki, rękawiczki, worki na śmieci – uporządkujemy miejsca spoczynku ważnych da nas osób. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą zniczy, kwiatów i innych elementów, którymi możemy upiększyć nagrobki przed Zaduszkami.

Po Powązkach oprowadzać będą Autorzy i Autorka książki „HomoWarszawa. Przewodnik kulturalno-historyczny” – takiej „lekcji” nie możesz przegapić! Pokażmy, że pamiętamy i jesteśmy dumni z naszych – homoWarszawskich – bohaterów i bohaterek.

A zaraz po spacerze wsiadamy do tramwaju w kierunku Kina Femina i zapraszamy wraz z UFĄ na kawę, herbatę, ciasto i dyskusję „Lesbijska Warszawa – (nie)widzialne miasto”. Z Autorką i Autorami książki, pod moderacją Agnieszki Weseli (odpowiedzialna za projekt Queerstoria) chcemy porozmawiać z Uczestniczkami i Uczestnikami spaceru o obecności lesbijek w stolicy – dlaczego tak szybko upadały wszystkie kluby kobiece, jak walczyć ze stereotypami na temat lesbijek w klubach, a może coś w stereotypach jest prawdziwego? W temacie historycznym spróbujemy odpowiedzieć na pytania – co robiły lesbijki w XIX wieku, międzywojniu, w czasach PRL? Chodziły na pikiety? A może miały własne salony? O tym wszystkim porozmawiamy w luźnej atmosferze UFY (Al. Solidarności 82) około godziny 19.

ps.

Jeśli wybierasz się na spacer razem z nami, pamiętaj o ciepłym ubraniu (zapowiadana temperatura w dzień: 6°C, ponoć ma być „pogodnie”), oraz odpowiednim obuwiu. Organizatorami spaceru są: Abiekt.pl, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Stowarzyszenie Otwarte Forum, wydawca czasopisma internetowego Homiki.pl i UFA. Kontakt z organizatorami: wojciech.szot (et) abiekt.pl, tel. 609 626 500

1 komentarz do: HomoWarszawa zaprasza na Powązki!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa