Spotkanie ws. związków partnerskich

W sobotę 12 września członkowie grupy inicjatywnej ds. związków partnerskich spotkali się z przedstawicielami mediów LGBTQ.

Spotkanie o charakterze roboczym przygotowali członkowie grupy inicjatywnej – Krystian Legierski, Yga Kostrzewa i Mariusz Kurc (ostatnim członkiem grupy jest Tomasz Szypuła). Wraz z przedstawicielami innych mediów (z ramienia Homików i SOF na spotkaniu była Uschi) wysłuchaliśmy krótkiej prezentacji możliwych do zastosowania w Polsce rozwiązań prawnych instytucjonalizujących związki partnerskie i zapoznaliśmy się z dotychczasowym przebiegiem prac grupy oraz planem działań na najbliższe kilka miesięcy (lobbying, organizowanie spotkań z politykami i członkami administracji rządowej, przygotowanie debat w całej Polsce). Przedyskutowaliśmy również możliwe formy współpracy między grupą inicjatywną a mediami mające na celu popularyzację zagadnienia i pobudzenie debaty na ten temat. Wszystkie media zadeklarowały się, że efektów takiej współpracy można spodziewać się niedługo.

(sass)

8 komentarzySpotkanie ws. związków partnerskich

 • [Re:]

  Wreszcie zaczyna się dziać coś zaplanowanego i szerzej zamierzonego… 🙂

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  *ehem* Dallas Principle #7

  „Cos” sie dzieje od lat, efektow na razie nie ma zadnych, od tzw. „obalenia komunizmu” nic sie nie zmienilo, rownosci jak nie bylo, tak nie ma, a wiekszosc dzialaczy aktywnie przyklada do tego reke negujac skale homofobii, powtarzajac klamstwa o tym ze polscy geje i lesbijki nie chca malzenstw i adopcji a konstytucja zabrania malzenstw homo (18-ka nijak nie jest zakazem co potwierdzi kazdy prawdziwy prawnik), slepo ufajac i wiazac sie z lewica oraz stosujac te infantylna „metode malych krokow”.

  Niestety ale obecnie wiekszosc dzialan na rzecz rownosci lgbt w tym kraju mozna zcharakteryzowac dwoma cytatami: „definicja szalenstwa: robic wciaz te sama rzecz i spodziewac sie innych rezultatow” i „bardziej oplaca sie leczyc niz wyleczyc”.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  A ja uważam, że lepiej mieć związki partnerskie za 5 lat, niż 30 lat walczyć i nie mieć nic. Związki partnerskie są osiągalne i dlatego należy się skupić na tej kwestii. Tylko „infantylną” metodą małych kroków można zmniejszyć wrogość społeczeństwa.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  Bledne zalozenia. Metoda malych krokow nie bedzie zwiazkow za piec lat. Jesli w tak krotkim czasie beda, to tylko pod wplywem naciskow z zewnatrz. MMK _nie_ zmniejsza wrogosci spoleczenstwa, przeciwnie – 1) niszczy nasza wiarygodnosc, 2) „potwierdza” urojenia zwolennikow teorii „rowni pochylej”, 3) calkowicie neguje rownosc.

  Wreszcie, to ze jestesmy 1000 lat za Afryka ma jedna dobra strone – mozemy uczyc sie na cudzych bledach i sukcesach. MMK _nigdzie_ nie zadzialala. Konkretne zmiany byly _zawsze_ wynikiem stanowczych, zdecydowanych inicjatyw takich jak wlasnie dzisiejsze Dallas Principles w Stanach czy LGBT Noise i MarriagEquality w Irlandii.

 • d.biskupa

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  A poczęstunek jakiś smaczny był, czy tak na suchom gębe dyskutowaliście?

 • junior

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  porządna kampania społeczna bardzo by się w tej sprawie przydała

 • royte_pomerantsn -> junior

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  Zgadzam się z Tobą, że potrzebna jest porządna akcja promocyjna. to kosztowna sprawa, ale do licha, na coś granty można zdobywać!

  Inna sprawa, że marketing szeptany w tej sprawie jest też znakomitą bronią ;). No i własne coming-outy…

 • junior

  [Re: Spotkanie ws. związków partnerskich]

  Kosztowna, ale o połowę tańsza niż 1,5 roku temu. Tym bardziej warto to wykorzystać. Ale nie czarujmy się. 2010 rok wyborczy, politycy będą kierować się sondażami, a te nie są dla nas korzystne. Większy sens ma czytelny przekaz do ludzi, których do idei związków partnerskich trzeba przekonywać ukazując wszystkie możliwe konfiguracje. Przecież one będą wygodne także dla sporej części heteryków. Bo będą mieli alternatywę

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa