Litewscy posłowie wracają do pracy

Na jednej z pierwszych jesiennych sesji litewscy parlamentarzyści, zamierzają debatować nad nowelizacją przepisów dotyczących kryminalizacji „promocji homoseksualizmu w miejscach publicznych” – alarmuje Amnesty International.

„Jeżeli nowe zmiany zostaną wprowadzone, umożliwią one ściganie bardzo szerokiego zakresu działalności np. za prowadzenie działań na rzecz praw człowieka dotyczących orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, za działalność prozdrowotną na rzecz środowiska LGBT, za organizowanie gejowskich festiwalów filmowych czy równościowych” – http://amnesty.org.pl/no_cache/archiwum/aktualnosci-strona-artykulu/article/6707/564.html

To nie koniec. Taki obrót wydarzeń może przyczynić się do wzrostu czynów homofobicznych i spowodować niechęć obywateli Litwy do środowiska LGBTQ. To także dyskryminacja, która podważa wiarygodność nadbałtyckiego kraju na arenie międzynarodowej i stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe zobowiązania zapewniające prawa człowieka.

Każdy, kolejny krok Litwy stygmatyzujący gejów i lesbijki, to środek zastępczy narastających problemów gospodarczych i społecznych. Łatwo szukać wrogów tam, gdzie ich nie ma, zwłaszcza w niespokojnych czasach kryzysu. Politycy powinni się przekonać, że budowanie zaufania publicznego i kapitału politycznego nie może odbywać się kosztem mniejszości, także tej homoseksualnej. To bańka, która w końcu pęknie.

PS: Każdy, kto chce wyrazić swój sprzeciw kryminalizacji homoseksualizmu na Litwie, może to zrobić włączając się w akcję Amnesty International:
http://amnesty.org.pl/no_cache/archiwum/aktualnosci-strona-artykulu/article/6710/564.html

Pod linkiem jest gotowy wzór po polsku i angielsku oraz adresy skrzynek. Najlepiej dopisać coś od siebie, żeby nie powielać kopii.

(nj)

6 komentarzyLitewscy posłowie wracają do pracy

 • Krzysztof

  [Re: Litewscy posłowie wracają do pracy]

  Rzygać się chce jak się czyta o tym, co dzieje na Litwie. To jakiś koszmar.

 • marcin

  [Re: Litewscy posłowie wracają do pracy]

  dziwna rzecz, po wejściu do UE obudziła się konserwa, zamiast się liberalizować.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Litewscy posłowie wracają do pracy]

  Pamiętajcie, jak było u nas – jeszcze przed wejściem do Unii (i zapewne właśnie z powodu procesu akcesji) bardzo się uaktywnili ultrakonserwatyści, co było w latach 2005-2007, wiadomo… Bardzo prawdopodobne, że na Litwie też to się zbierało od paru lat, że tacy przerażeni światem politycy chcą bronić „tożsamości narodowej” kosztem „homoseksualnego marginesu”. Tylko jak zawsze ludzi szkoda.

 • Twoje imięTomek

  [Re: Litewscy posłowie wracają do pracy]

  To smutne. Ja myślałem, że Polska jest tak strasznie zapyziała. A tu okazuje się, że za płotem mają gorzej. Pewnie tam też mają swojego Giertycha. A swoją drogą, ciekawe ilu wsród tych Litewskich posłów obłudasów jest żonatych gejów, obściskujących pokątnie młodych chłopców? Obłuda nie kroplą nawet nie strumieniem ale szeroką rzeką płynie tak jak głupota, zła wola i niezrozumienie drugiego człowieka.

 • Dominik

  [Re: Litewscy posłowie wracają do pracy]

  „Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie,
  Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
  Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
  Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie”.

  Mickiewicz był homofob i łotr.

 • krol herod

  [Re: Litewscy posłowie wracają do pracy]

  cudowna wiadomosc

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa