Seks gejowski jest boski!

W „Radości gejowskiego seksu” nie ma „penetracji analnej” czy „miłości francuskiej” – jest rżnięcie w tyłek i obciąganie kutasa. I tysiąc innych przyjemnych czynności, które facet może robić drugiemu w łóżku (i nie tylko tam), opisanych z odświeżającą dosadnością. Nie znajdziecie tu medyczno-sterylnej nomenklatury charakterystycznej dla wielu grzecznych wydawnictw o seksie. Żadnej ejakulacji, tylko spuszczanie się. Jaja zamiast „worka mosznowego”. Rady w stylu: Jeśli porządnie wyliżesz mu jaja, dostaniesz więcej spermy, gdy się spuści. To jest podręcznik bezpruderyjny. Napisany tak ze znawstwem tematu popartym osobistymi doświadczeniami Autorów jak i z nieskrywaną seksualną pasją. Dla niedowiarków jeszcze jeden cytat: „Jeśli obaj jesteście wystarczająco giętcy i odpowiednio zbudowani, być może będziesz w stanie pieprzyć swojego partnera i jednocześnie robić mu laskę. Usiądź z pośladkami wspartymi na piętach i posadź sobie kochanka na kutasie, trzymając jego nogi na wysokości twojej talii. Pozwól mu położyć się na wznak i powoli opuść jego nogi. Im mocniej twój kutas będzie napierał na jego prostatę, tym przyjemniejsze będzie odczuwał doznania. (…) Spróbuj wsuwać jego kutasa do ust, kiedy wysuwasz mu się z tyłka, i podnosić głowę, gdy wchodzisz w niego głębiej. Możesz także walić mu konia”.

Tym, którzy myślą, ze seks gejowski nie ma już przed nimi tajemnic, „Radość gejowskiego seksu” srogo utrze nosa. Szczegółowe instrukcje i propozycje zabaw, na które wielu z nas nawet nie wpadło, mogą zaimponować najbardziej doświadczonym. A ci, którzy gustują tylko w „vanilla sex” (czyli standardowym seksie) mogą być zszokowani katalogiem fetyszy i perwersji.

Nie ma ani krzty irytującego moralizowania. Jest za to wiele bardzo przydatnych wskazówek odnoszących się do bezpieczniejszego seksu. Kto lubi fisting, proszę bardzo, ale niech zapozna się z zagrożeniami. A kto chce uprawiać anal bez gumki, niech spada. Pamiętanie o HIV (i chorobach przenoszonych drogą płciową) w gorącej łóżkowej sytuacji może nie jest zbyt sexy, ale chorowanie czy umieranie na AIDS – nie jest w ogóle sexy.

„Radość…” to nie tylko książka instruktażowa, gejowska wyzwolona Kamasutra. Znajdziemy tu również opisy zjawisk, które seksowi gejów towarzyszą i nań wpływają. Czaterie i darkroomy, trójkąty, zdrady i rozstania, podryw w klubach, seks z heterykami, profile na portalach randkowych, subkultury miśków czy skate’ów, historia emancypacji gejów, coming outy, drag queenki itd.

Autorzy pokazują też, jakim cieniem na tytułowej radości kładzie się homofobia. Od pospiesznego seksu w brudnych kiblach, którego popularność jest tym mniejsza, im większa akceptacja dla gejów w społeczeństwie aż po skutki psychiczne ukrywania swej orientacji w pracy.

Wiele miejsca poświęca się tu homofobii samych gejów, przez którą niejeden z nas stracił nie tylko szansę na fajny seks czy romantyczną miłość, ale nierzadko szansę na po prostu szczęśliwe życie (samobójstwa wśród gejów to osobny rozdział książki).

Pierwsze wydanie „Radości…” wyszło w USA w 1977 r. i mimo, że zostało przez wydawcę mocno ocenzurowane – spotkało się z burzą protestów. Potem były kolejne – coraz śmielsze a jednocześnie aktualizowane o współczesną wiedzę i nowe zjawiska (AIDS, Internet itd.). Pojawiały się też przekłady (np. japoński w 1993 r.). W czerwcu 2009 r. polski czytelnik może przeczytać polską wersję (wydawca postarał się, aby książka uwzględniała nasz lokalny kontekst) bazującą na najnowszej amerykańskiej.

Z „Radości…” bije radość i zachwyt nad rozkoszą seksu męsko-męskiego. „Radość…” daje kopa nie tylko seksualnego, ale również winduje poczucie własnej wartości gejów. Silverstein i Picano mówią nam: pieprzcie się, ile chcecie, ale z głową i nie dajcie się gnoić homofobom.

Mariusz Kurc (ur. 1974) – wicenaczelny 'Repliki', razem z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej, współtwórca akcji 'Odkrywamy się', kinoman i wielbiciel gejowskich div.

Charles Silverstein, Felice Picano
Radość Seksu Gejowskiego

tłumaczenie: Dariusz Kołaczkowski
wydawnictwo Czarna Owca (dawniej J. Santorski & CO)
Książka pod patronatem homików.pl

„Replika”dostępna jest za darmo w klubach gej&les na terenie całej polski oraz w prenumeracie.

Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz „Replikę” prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika – prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.

Replika, homiki.pl i innastrona.pl są patronami książki

34 komentarzeSeks gejowski jest boski!

 • d.biskupa

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  To jakieś jaja? Przecież już tu była jedna recenzja tej książki. W dodatku, żeby było śmieszniej, skrajnie różna, jakby kolesie czytali zupełnie inne pozycje (np. kwestia adaptacji do polskich realiów). A poza tym, jak pieprzenie się, ile wlezie, ma wywindować poczucie własnej wartości? Nie rozumiem. detr. uprasza się o zachowanie uwag jak te, co tu były, dla siebie Generalnie jestem na nie, ale może to wina sobotniego poranka i bólu głowy…

 • ddd

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  najwyrazniej ksiazka jest na tyle kontrowersyjna, ze warto pokazac skrajne o niej opinie…

 • niunios

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  i o to chodzi! kocham homiki za to, ze potrafia przedstawic rozne punkty widzenia tej samej sprawy. brawo! teraz to juz na pewno bede musial sam przeczytac te ksiazke aby wyrobic sobie swoje o niej zdanie.

 • d.biskupa

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Przepraszam, że tak zrzędzę, ale to nie chodzi o samo zamieszczenie dwóch sprzecznych recenzji, tylko o to, że druga w ogóle się nie odnosi do pierwszej. Została napisana tak, jakby pierwsza nie istniała. W pierwszej jest na przykład cały ustęp na temat nieprzystawalności książki do polskich realiów, więc jak drugi recenzent wspomina w dwóch słowach, że ksążka została zaadaptowana, to brzmi to śmiesznie i nieprzekonywająco.

 • anka zet

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  detr bardzo proszę nie dokarmiaj trolla

 • [Re:]

  detr nie kontynuujemy tego tematu (bo myszka odgryzie paluszki)

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Bardzo dobrze, że przedstawia się różne punkty widzenia na tę samą książkę, natomiast trochę szkoda, że recenzja chyba słowo w słowo taka sama, jak w „Replice”. Już dawno czytałam…

 • znikąd i zewsząd

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Bo jest napisane wyraźnie, że z repliki to jest…

 • xxx

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  [komentarz zarchiwizowany i usunięty. detr.]

 • tristram

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Megamasa, a Ty won z tego forum, jak Ci pederasci nie podobaja!
  Czy ktos z administratorów mógłby tego Pana wreszcie usunąć?

  [uprasza się nie karmić trolla. detr]

 • Xen

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Megamasa, z Twoich częstych odwiedzin tutaj wnioskuje, że masz jakieś ukryte pragnienia, które nie pasują do twojego skrzywionego światopoglądu. Może czas w końcu wyprostować tenże światopogląd? Zaręczam że będziesz dużo szczęśliwszym człowiekiem, kiedy przestaniesz zadręczać innych swoimi kompleksami.

  [uprasza się nie karmić trolla. detr]

 • Zenek

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  [uprasza się nie karmić trolla. a homiki to nie miejsce do obrażania. detr]

 • megamasa

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  [komentarz usunięty. detr.]

 • junior

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Osobiście do „Radości…”nie mogę się jakoś przekonać :(. Tym co najbardziej irytuje jest język. Za mętną uważam teorię autorów ksiązki o detabuloidyzacji homoseksualności za pomocą… używania wulgaryzmów. Polski przekład to ponoć i tak pikuś w porównaniu z oryginałem.
  Są jednak fragmenty, które czyta się z zainteresowaniem

 • Xen

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Megamasa, to już teraz wiesz jak czuje się ktoś niesłusznie o coś oskarżany, piętnowany i odrzucany z powodu tych oskarżeń?
  Poza tym nie oczekuj, że będziesz mile przyjmowany wśród osób na których plujesz jadem nienawiści.

  [uprasza się nie karmić trolla. detr]

 • megamasa

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  [komentarz zarchiwizowany i usunięty. detr.]

 • Xen

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Po pierwsze używaj prawidłowej terminologii, nie pederastia tylko homoseksualizm. To wbrew pozorom nie do końca to samo.
  A to że homoseksualizm nie jest chorobą i jest normalną orientacją seksualną to fakt, potwierdzony naukowo, czy Ci się to podoba czy nie.

  [uprasza się nie karmić trolla. detr]

 • tristram

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Administratorze, jeszcze raz apeluję, by zrobić porządek z niejakim Megamasą i jego chamskimi wypowiedziami na tym forum. Homiki powinny być strefą wolną od „mowy nienawiści”.

 • tristam

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Resztę uczestników forum zachęcam, by nie wdawali się w polemiki z tym osobnikiem. Nie dyskutuje się z przesądami, obelgami i chamstwem. Należy im się tylko zdecydowanie przeciwstawić.

 • Dominik

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  megamasa: mysle, ze juz nikt, kto odo jakiegos czasu sledzi Twoje wypowiedzi nie chce Cie do niczego przekonywac, raczej traktuja (-emy) Cie poprostu jak wrzod na dupie. Spadowa stad. Nie szkoda Ci czasu na pisanie tych bzdur co piszesz? Bo mi juz nie chce mi sie sensownie Tobie odpowiadac, jesli w ogole to czynie, to dlatego, zeby dac upust podniesionej adrenalinie. W realu pewnie bysmy to zalatwili szybciej, a na necie niestety musimy na Ciebie patrzec (a raczej na durnote ktora wypisujesz, udajac ze nie slyszysz kontrargumentow).

  [uprasza się nie karmić trolla. detr]

 • detrollator

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  detr. zwraca uwagę, że do mowy nienawiści nie zawsze warto stosować techniki siłowe. Oraz że ma techniczne możliwości zablokowania IP. I skorzysta z nich kiedy uzna to za stosowne. Tymczasem wypowiedzi z konkretnych IP są archiwizowane.
  Polecam powrót do dyskusji merytorycznych.

 • Dżordż

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Jestem gejem, ale radości w seksie gejowskim wcale nie znajduję i dlatego w ciągu ostatnich siedmiu lat seks uprawiałem raz…

 • [Re:]

  To i tak więcej niż ja przez całe życie… 😉

 • Xen

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  @Dżordż, nie smuć się 🙂 Widocznie nie spotkałeś jeszcze tego jednego który potrafiłby tą radość w Tobie wzbudzić …szukaj, a zapewne znajdziesz 🙂

 • Stefan

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Ksiazka pelna wulgazyzmow, bardzo cienkiej pornografii, wywolujacej obrzydzenie a nie podniecenie i pelna klamstw.

  Polecana dla tych ktorzy uwazaja, ze pieprzenie sie byle jak i z kim byle wiecej podnosi wartosc geja.

 • Maciek

  [Mnie po przeczytaniu fragmentu tej książki spadło poczucie własnej wartości.]

  Nie chcę być taki jak ‚wszyscy’ przedstawieni w książce. Autorzy mnie dobijają. Szczęśliwie znam osoby które patrzą inaczej. Wolę żyć w świecie którego nie ma w świecie autorów – obym mógł w nim być bez końca.
  Kiedy pozbyłem się obrazu świata zastanego w książce poczucie własnej wartości wróciło do poprzedniego poziomu.
  Nie chcę wracać do tamtego świata, nie chcę myśleć o nim.

 • ktoś

  [Re: Seks gejowski jest boski!]

  Czytanie tej książki uważam za analogiczne z karmieniem trola, kupowaniem książek ojca Rydzyka itp. – pomaga w szkodzeniu sobie samemu
  Ale super rozgłos jest, wszyscy muszą przeczytać.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa