RPO działa, śpijmy spokojnie

Redakcja wielokrotnie przekonała się już, jak przydatna jest lektura strony internetowej Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Profesor Kochanowski, człowiek skromny, nie chwali się zbyt szeroko swoją działalnością w zakresie ochrony naszych tęczowych praw i naszej tęczowej godności.

Tymczasem na stronie internetowej Biura pojawiła się informacja, że RPO pogonił ulubienicę homików i feministek, posłankę Jarugę-Nowacką, przewodniczącą Komisji Etyki Poselskiej, za niewypełnianie swoich obowiązków i brak reakcji, kiedy wskazuje się jej nadużycia.

Poszło o wypowiedzi posła A. Górskiego obrażające osoby homoseksualne (tak naprawdę straciliśmy już rozeznanie, które konkretnie wypowiedzi, bo pan ten generalnie przyjazny nam nie jest i lubi dużo mówić). W lutym RPO napisał do szefowej Komisji Etyki Poselskiej z prośbą, by zajęła się tą sprawą. Do dziś odpowiedzi nie otrzymał, na co skarży się Marszałkowi Sejmu.

Jak donoszą media, RPO zajął się też ostatnio nadużyciami wobec osób transpłciowych – stanowczo zaapelował do policji o przeszkolenie swoich funkcjonariuszy w taki sposób, by umieli odpowiednio zachować się wykonując czynności służbowe wobec osób trans. Kultury osobistej pewnie trudno nauczyć, bo pewne rzeczy wynosi się z domu, ale szkolenia na pewno przyniosą (przyniosłyby?) dużo pożytku. Może warto oprzeć się na doświadczeniach Lambdy szkolącej policjantów na tematy homicze?

Od Redakcji: Panu Kochanowskiemu dziękujemy, panią Jarugę-Nowacką stanowczo prosimy o poprawienie się (nie żebyśmy zbytnio wierzyli w jakąkolwiek możliwość podniesienia poziomu kultury politycznej naszych posłów).
Na pisanie o marzeniach PiSu, by z Polski Litwę zrobić (jakieś tęsknoty za unią, ale tą polsko-litewską i Rzeczpospolitą wielką od morza do morza?), chyba nie warto nawet marnować klawiatury…

(sass)

2 komentarzeRPO działa, śpijmy spokojnie

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa