Petycja nabiera rozgłosu

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej możemy przeczytać krótki artykuł na temat naszych żądań związanych z legalizacją związków partnerskich między osobami tej samej płci. Impulsem do jego powstania było prawdopodobnie przebicie się do świadomości dziennikarzy krążącej już od pewnego czasu w Internecie petycji w tej sprawie, którą w tej chwili podpisało ok. 4 tys. osób. Na pewno warto zadać sobie pytanie, czy „aż” 4 tysiące, czy „zaledwie”, ale nie da się ukryć, że petycja ta i szum medialny wokół niej zrobiony mają szansę pomóc nam zaistnieć z naszymi żądaniami (i problemami, które są ich podłożem) w świadomości publicznej.

Zaś 14 lipca pod Sejmem zorganizowana zostanie demonstracja w sprawie związków partnerskich. Start o godzinie 13.00 – egzotycznej dla większości pracujących, ale jak słusznie zauważają organizatorzy, wtedy pracują również posłowie… Więc kto może – niech przybywa.

Redakcja pragnie pogratulować młodym działaczom KPH determinacji w popularyzacji tematu. Budujące jest to, że młodzież się nam zaktywizowała ;)

Warto również w tym miejscu przypomnieć o z gruntu nieprawdziwych informacjach na temat naszej sytuacji prawnej opublikowanych niedawno w Rzepce, a podchwyconych przez GW. Może dziennikarze skądinąd przyjaznej nam GW dokształcą się wreszcie w temacie? (i tu pytanie dl PT Czytelników – czy wysłałaś/eś już do GW/Rzepki maila wyjaśniającego temat?)

I czy podpisałaś/eś petycję????

(sass)

9 komentarzy do:Petycja nabiera rozgłosu

 • verde

  [wakacje]

  czy 14 lipca posłowie/nki nie maja już wakacji aby?

 • jk

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  wyslalem i do gazety i rp swoja odpowiedz

  http://hyakinthos78.blogspot.com/2009/07/czego-nie-chce-wiedziec-pietryga.html

  mysle ze trzeba reagowac i pisac.dlatego ja wyslalem. kulturalne klamstwo rzecywiscie gorsze niz klamstwo

 • Katarzyna Formela

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  Pani Katarzyna Wiśniewska – autorka art. – obiecała mi, iż jest to pierwszy z całego cyklu na temat naszych spraw.

  Pomysł mój z pikietą pod Sejmem jest w zamyśle moim również całym cyklem pikiet! – każdorazowo gdy obradują posłowie.

  14-15 to ostatnie obrady przed wakacjami.
  Kolejne – ostatni tydzień sierpnia, więc się już nastawiajcie! :) )
  W liczbie siła – zaczniemy od kilku osób by każda następna była coraz liczniejsza i głośniejsza – UWIERZMY, iż tylko działaniem zmienimy nasz kraj. Nie działając kolejne pokolenia dopiero będą miały to czego my pragniemy, nie wolno nam zatem ani wątpić (to zniechęca i zatrzymuje), ani poddać się zmęczeniu, czy lenistwu, lub malkontenctwu.

  Bądżmy razem, każdy z nas jest w stanie wygenerować zmiany, gdy wspólnie! działamy żadna sprawa nie jest na tyle trudna by nie można jej było ruszyć. :)

  Młodzi pod wodzą Moniki Czaplickiej reagują na impulsy jakie im poddaję pod działanie rzeczywiście rewelecyjnie! TAK TRZYMAĆ!!! :)

 • verde

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  O bogini!!! Już mi się marzy tęczowe miasteczko!!;-D ze sceną jak przy obronie Le Madame;-D

 • Alicja

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  fajnie, fajnie – działajmy, ja wierzę, że mamy realne szanse na zmiany w naszym pięknym kraju. Nawet bp Nycz jest ZA :-)

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  Jesli myslimy o tej samej wypowiedzi

  „Jeżeliby to nie była droga do czegoś więcej, no to myślę, niech się prawodawcy i niech się wszyscy inni zastanawiają nad tym. Jestem człowiekiem w tej dziedzinie tolerancyjnym. Jeżeli nie wchodzi to w grunt, że tak powiem, fundamentu etycznego, uznawania takich związków za związki równoważne czy podobne do związków małżeńskich, to mnie ta kwestia mniej wtedy obchodzi.”

  to nie nazwalabym tego „byciem za”. Zwiazki partnerskie to tylko jeden z pierwszych krokow do rownosci, same w zadnym razie nie sa i nie moga byc uznane za rownosc. Jesli ktos mowi ze udzieli nam poparcia _jesli_ na tym poprzestaniemy, to _nie jest_ tolerancyjny, jest przeciwko rownosci i przeciwko demokracji.

 • Twoje imię.

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  ** niewiem czemu ale co jakis czas ciagle jest problem z ta strona i nieotwiera sie

  detr nie przeklinaj bo ci myszka paluszki odgryzie

 • junior

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  4 tysiące podpisów w miesiąc to zdecydowanie „zaledwie” :(

 • antoś

  [Re: Petycja nabiera rozgłosu]

  status moniki czaplickiej, bohaterki materiału gw, na facebooku:
  „Czy ktoś wie jak organizować pikiety? potrzebuję zgodę na pikietę pod Sejmem na 14.07 na 13.00 – powyżej 15 osób i samochód z wielkim billboardem”
  to nie wygląda super poważnie a młodzieżowy zapał najlepiej realizować pod okiem mistrzyni/mistrza. i gdzie oni są??
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa