Dziś 13.00 pod sejmem demonstracja w sprawie związków partnerskich

Wszyscy obecni w Warszawie! O 13.00 ruszamy pod sejm w sprawie związków partnerskich!

Pikieta jest ciągiem dalszym petycji – zobacz w linku na dole. Podczas tegorocznej warszawskiej Parady Równości szliśmy pod wielkim transparentem z napisem „żądamy ustawy o związkach partnerskich” – to nasz najważniejszy postulat!

Powstała też grupa inicjatywna ds. związków partnerskich, której zadaniem jest przygotowanie do prac nad ustawą. W jej skład wchodzą Yga Kostrzewa z Lambdy Warszawa, Tomek Szypuła i Mariusz Kurc z KPH, Krystian Legierski z Zielonych 2004 i Katarzyna Szustow, Monika Czaplicka, Katarzyna Formela. Grupa będzie regularnie organizować otwarte spotkania.

Jeszcze raz zapraszamy – dziś wtorek 14.07 pod sejmem godz. 13.00!
(mm)

***
Zgromadziło się około 50 osób. Demonstracje poprowadziła młodzież z KPH. Do zebranych wyszła Izebela Jaruga-Nowcka, posłanka SLD, od lat wspierająca nasze postulaty i działania. Panowała atmosfera piknikowa. Następna demonstracja przewidziana jest w sierpniu. Na marginesie – redakcja Homików.pl proponuje godzinę ciut późniejszą niż dziś, gdyż zwyczajnie chodzi do pracy. Jedynie urlopowanej Uschi Pawlik udało się dotrzeć pod sejm i pstryknąć dla Was kilka fotek.Monika Czaplicka udzielająca wywiadu

Miła odmiana, bastion łysych chłopców i dziewcząt „lubiących prać brunatne koszule” (to z transparentu narodowczyń z którejś Manify) zdobyty. Gratulacje za pomysł na demo!!


Piknikowej atmosfery ciąg dalszy.


Izabela Jaruga-Nowacka.

***
Organizatorkom i organizatorom gratulujemy zapału i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Do zobaczenia na następnej demonstracji.

317 komentarzyDziś 13.00 pod sejmem demonstracja w sprawie związków partnerskich

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa