Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!

Członkowie Stowarzyszenia Otwarte Forum (wydawcy homików.pl): Uschi Pawlik (prezeska) i Michał Minałto (rednacz homików.pl), działając w ścisłej współpracy z grupą zainteresowanych osób, złożyli wczoraj w redakcji „Rzeczpospolitej” pismo z żądaniem opublikowania w wydaniu z dnia 25-26.07.2009 przeprosin i sprostowania odnoszących się do publikacji z dni 15, 18 i 15 czerwca br.

Publikacje te, które rozpoczął rysunek Andrzeja Krauzego, w niewybredny sposób obrażały osoby homoseksualne, porównując homoseksualizm do zoofilii.

Jeśli „Rzeczpospolita” odmówi publikacji przeprosin i sprostowania, planowane jest wejście na drogę sądową.

Warto, by całe środowisko po raz kolejny zjednoczyło się w obronie własnej godności.

Serdecznie pozdrawiamy
Osoby stowarzyszone i sympatyzujące ze Stowarzyszeniem Otwarte Forum

***

Przy okazji tematu, zobacz „niespodziankę” u Abiekta – kliknij tutaj

(mt)

18 komentarzyAkcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!

 • morphine

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Całkowite poparcie!

 • Ch.

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Podziwam Was za to, że chce się Wam przepychać z Terlikowskim.

  Moim zdaniem nie było to konieczne. Jeżeli jakaś gazeta chce być takim „Der Stormerem” naszych czasów- gdzie wprawdzie nie zamieszcza już karykatur z brudnymi i wielkonosymi Żydami okradającymi porządnych obywateli, ale bardzo chętnie posługuje się szerzeniem podobnych mitów w dokładnie ten sam „artystyczny” sposób, to po co im tego zabraniać? Skoro chcą się kompromitować, to niech to robią.

 • Katarzyna Formela

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  TAK TRZYMAĆ! :]

 • d.biskupa

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Chyba się zgadzam z Ch. Ponadto wydaje mi się, że wchodzenie na drogę sądową (bo Lisicki przecież nie wydrukuje tego, co mu podsunęliście) z powodu rysunku, było nie było, satyrycznego to dość śliski pomysł. Będziecie się z nimi wozić po sądach, które będą roztrząsały, czy gej został przez Krauzego porównany do zoofila, a może do kozy, i czy aby nie ta ostatnia powinna się czuć dotknięta. Może się zrobić jeszcze śmieszniej, niż po publikacji rysunku…

  Ale życzę powodzenia!

 • teddy

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  a ja popieram tego typu działania. Maja one przede wszystkim charakter edukacyjny i w pewnym zakresie prewencyjny. Warto również, aby sąd się wypowiedział gdzie leży granica naruszania dóbr osobistych osób LGBT w debacie publicznej.

  trzymam kciuki!

 • Rayburn

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  @ch, d.biskupa

  Osoby podpisane pod listem poczuły się dotknięte i mają prawo bronić bronić swoich praw. Btw, ty dotknięty się nie poczułeś? Dziwne.

 • Dominik

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Ja tez uwazam, ze siedziec cicho nie ma co. I fajnie, ze sa osoby, ktorym sie chce powalczyc. Ludzie musza wiedziec, ze homoseksualisci to nie taka „ciekawostka przyrodnicza” ktorej nie widac, a o ktorej mozna poczytac w rzepo-kozich mediach (jak sie niestety jeszcze niektorym wydaje), lecz ludzie z krwi i kosci.

 • [Re:]

  Protestować w sposób oficjalny zawsze trzeba. Szczególnie w tym, obrzydliwym przypadku. Ale też ta właśnie sprawa jest w sądzie z góry skazana na niepowodzenie – choć obym się mylił…
  Rysunek nie porównuje wprost homoseksualizmu do zoofilii, tylko wyraża obawy pewnych środowisk, że za uprawomocnieniem związków jednopłciowych pójdą dalsze, skrajne ich zdaniem postulaty. Autor i redakcja powołają się na prawa satyry i swobody artystycznej w wyrażaniu poglądów. Cała linia „Rzeczpospolitej” opiera się od pewnego czasu na obronie tzw. tradycyjnych wartości i „podstaw naszej cywilizacji” – możemy ich poglądy na homoseksualizm uważać za niewłaściwe, ale obawy i głupota karalne nie są…

 • royte_pomerantsn ->alexanderson

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Warto pamiętać, że w „Naszej Sprawie” tematyka była dość podobna – panowie wyrażali obawy o „eskalację” – czyli że jak zezwoli się na parady homoseksualistów, to za chwilę będą parady zoofili (zoofilów?). Wiem, ze spore ryzyko leży w tym, że to był rysunek satyryczny – ale uważam, że póki się nie spróbuje, to się nie wie. A nuż?

 • morphine

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  A mi imponuje wasz duch walki i całkowicie popieram tę inicjatywę. Pomijając już kwestię wygranej czy przegranej – uważam, że w ten sposób trzeba reagować. Jak inaczej uświadomić, ludziom takim jak z Rzepy, że tego typu naśmiewanie się nie jest w porządku delikatnie mówiąc. Myślę, że na szacunek trzeba sobie też zapracować i pokazać, że potrafimy walczyć o swoją godność, a nie chować głowę w piasek licząc, że kiedyś tam nadejdą lepsze czasy.

 • Jacek

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  W pelni popieram.

  Usunalbym tylko zdanie, że „publikacja nie miala na celu…” (lub zastapic: „… mogly byc odebrane jako znieslawiajace i ponizajace osoby LGBT…”) – bo wszyscy doskonale wiemy ze wlasnie miala na celu.

  Red. L. powinien przeprosic za to co zrobil, a nie tlumaczyc sie z celow. Po co dostarczac mu usprawiedliwienia.

 • junior

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Brawo, tak trzymać! Jakkolwiek w sądzie może być jednak różnie… Ale walczyć trzeba !

 • Adam

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  [detr. przypomina, że wpisy łamiące netykietę i zasady umieszczania komentarzy są usuwane, a posługujące się mową nienawiści dodatkowo archiwizowane.]

 • adam

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  ale to wobec Mnie Biedroń użył mowy nienawiści, zmiewniam zdanie – jesteście idioci do kwadratu
  współczuję i pozdrawiam

 • Tswr

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Tylko osoba opóźniona mogłaby potraktować ten rysunek jako „porównanie geja z kozą” albo „geja z zoofilem”.

  Autor rysunku wyrażał po prostu obawę, że po legalizacji jednej formy nienaturalnych związków z takimi postulatami wystąpią kolejne dziwne grupy. W sądzie sprawa jest przegrana, niezależnie od tego jak się nie bedziecie obrażać.

  Zanim się zacznie zarzucać komuś „mowę nienawiści” to polecam najpierw poczytanie jakie bluzgi lecą na portalach gejowskich pod adresem każdego, kto im podpadnie.

 • d.biskupa

  [Re: Tswr]

  Oho, objawił się nam kolejny „naturalny”, który z upodobaniem śledzi, co leci na gejowskich portalach…

 • Tsw

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  Na tym polega dialog międzykulturowy. Co powiesz na Walpurga buszującego na Frondzie?

 • Xen

  [Re: Akcja Rzepkoza – nie odpuszczamy!]

  „Autor rysunku wyrażał po prostu obawę, że po legalizacji jednej formy nienaturalnych związków z takimi postulatami wystąpią kolejne dziwne grupy.”

  Jeżeli według Ciebie to nie jest porównywanie homoseksualistów z np. zoofilami, to widocznie żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach i w Twojej najwyraźniej zasady logiki nie obowiązują.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa