- homiki.pl - http://homiki.pl -

Znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego

Posted By PTT On 9 czerwca 2009 @ 18:39 In Kraj,Świat | 8 Comments

Czy wybory do europarlamentu przyniosły nam coś oprócz ekscytacji wokół wideoportacji dziennikarki TVN24 Ingi Rosińskiej?

W artykule na stronie głównej, za Repliką, pokazywaliśmy sylwetki kandydatów LGBTQ. A oto ich wyniki, skrupulatnie zebrane przez Abiekta:

Krystian Legierski – Warszawa I – 1601 głosów (0,19%), 8 pozycja na liście, 4 wynik dla listy (5,19%)

Karolina Skowron – Małpolska – 685 głosów (0,07%), 5 na liście, 4 wynik dla listy (3,88%)

Łukasz Pałucki – Kujawsko-Pomorskie – 362 głosy (0,09%), 8 na liście, 7 wynik dla listy (8,08%)

Bartłomiej Kozek – Podkarpacie – 159 głosów (0,04%), 10 na liście, 9 wynik dla listy (2,60%)

Szczególne gratulacje dla Krystiana Legierskiego, który fakt kampanii wykorzystał dla kontry przeciwko niedorzecznym wypowiedziom kandydatów konserwatywnych. Postawa sądu, który uznał, że nie może w trybie 24 godzinnym orzec w sprawie, czy homoseksualizm jest chorobą, przyczyni się do wniesienia sprawy do trybunału w Strasburgu.

Nie chodzi tu już o sam fakt choroby czy nie choroby. Chodzi o to, czy polski sąd, nawet, jeśli ma wymóg decyzji w 24 godziny, może orzec, że „jest to za krótki termin” i „w sprawie toczą się spory”. Bo w tej sprawie sprawa jest jasne, a jeśli są „wątpliwości”, wynikają one z wyobraźni i życzeń osób, które wolałyby, byśmy nie istnieli.

Tymczasem Rafalala donosi na swoim blogu:

Udało się. Prawie dwa lata temu przy okazji poprzednich wyborów nie oddałam głosu. Komisja stwierdziła, że nie jestem osobą ze zdjęcia w dowodzie. Później ta sprawa była szeroko komentowana w mediach, które doskonale spełniły swoją rolę edukacyjną. Dziś bez problemów zagłosowałam. Wyedukowane społeczeństwo, którego reprezentanci zasiedli w komisji pozwoliło mi na bycie sobą w dniu wyborów.

7 czerwca 2009 roku zaczęła się w Polsce równość.

(rafalala.bloog.pl)

Będziemy pilnować szefa Państwowej Komisji Wyborczej Fendynanda Rymarza, co to, to tak! Mamy nadzieję, że równość ta dotyczy wszystkich osób trans, a nie jedynie Rafalali, która zasłużenie trafiła już na firmament sław a jej głosowaniem zainteresowane były kamery. Trzymamy kciuki za starania Fundacji Trans-Fuzja o pełne prawa dla literki T, nie tylko przy urnie wyborczej!

(mm)


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2009/06/znaczenie-wyborw-do-parlamentu-europejskiego/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.