Zirytowane kobiety piszą do „Dziennika”

Tendencja mediów do tego, by o zagadnieniach LGBTQ pisać „gejowskie” jest powszechnie znana – i dla większości zapewne zupełnie niezauważalna. „Parady gejowskie”, „organizacje walczące o prawa gejów”, „geje postulują”… Tak jest prawie zawsze i prawie wszędzie.

Wyczulone na taki stan rzeczy jesteśmy my, kobiety LBTQ – powtarzając do znudzenia (i uśmieszku zażenowania na ustach postronnych), że oprócz gejów są lesbijki (co najmniej). Powtarzać to musimy nawet na eventach LGBTQ, co już jest szczególnie irytujące, ale mamy przynajmniej świadomość, że tam nasz postulat, by nie nazywać nas „gejami” ma szansę się przebić…

Tymczasem kobiety z Lambdy wytyczyły działo przeciwko mediom, a właściwie przeciw – hmmm – niekoniecznie środowisku LGBTQ przyjaznemu „Dziennikowi”. W liście do redakcji zwróciły uwagę, że oprócz gejów istnieją jeszcze lesbijki oraz osoby bi- i transseksualne, a nawet, o zgrozo, osoby nie identyfikujące się z żadną tożsamością!!!

Odpowiedź Dziennika (całość tutaj) była mocno kuriozalna:
Bardzo przepraszamy wszystkie lesbijki, który poczuły się dotknięte z powodu pomijania ich zasług w „budowaniu pozytywnej tożsamość lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów”. Na usprawiedliwienie możemy tylko zaznaczyć, że wymienianie w tytule wszystkich mniejszości seksualnych byłoby trudne.
Nie twierdzimy, że niemożliwe. Ale nadanie artykułowi tytułu „Palikot nagrodzony przez gejów, lesbijki, biseksualistów i transseksualistów” mogłoby znużyć heteroseksualnego czytelnika i odwrócić jego uwagę od meritum sprawy.

Jak rozumiemy, redakcji „Dziennika” oraz innych mediów (nawet przyjazna nam GW ma na swoim sumieniu takie grzeszki) nieznany jest skrót LGBT(Q), nie mówiąc już o sformułowaniu „osoby nieheteroseksualne”.

Uczyć się, państwo dziennikarze, horyzonty rozwijać prosimy!

(sass)

9 komentarzyZirytowane kobiety piszą do „Dziennika”

 • anka zet

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Brawo!!!
  Tak trzymać!!!

  Nawet głupie odpowiedzi ze strony mediów prędzej czy później mogą skłonić je do zmiany prezentacji.

  BTW, czy zauważacie lekką drwinę w odpowiedzi?…

  Cóż, klasą Człowieka jest umiejętność przyznania się do błędu.

  Serdecznie Państwa pozdrawiam.

 • ddd

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Ale super :D. Wreszcie któras z nas powiedziała głośno, że kurka – istniejemy 🙂

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Dodam, że najwyraźniej dla „Dziennika” czytelnik jest „z automatu” heteroseksualny (i zapewne męski – z racji braku końcówki).

 • idlxdb

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  no niekoniecznie, można to też czytać w ten sposób, że wg dziennika tylko czytelników nieheteroseksualnych interesuje wymienianie l, b i t.

 • Axel

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Czy kultura nie wymaga napisac „lesbijki i geje” a nie odwrotnie ???

 • Krzysiek

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Brawa dla Pań 🙂

 • megamasa

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  [komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad netykiety i umieszczania komentarzy oraz podejrzenie naruszenia prawa. detr.]

 • SW

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Ja zauważyłem. Geje to, geje tamto a piszą o samych dziewczynach. Ale myslę, ze to taka taktyka, bo geje budzą gorsze skojarzenia wśród tłuszczy niz lesbijki

 • stefan

  [Re: Zirytowane kobiety piszą do ]

  Jaki procent Polakow rozumie skrot ” LGBT(Q)”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa