Życzenia dla dzieci!

Dziś 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Wszystkiego najlepszego dla pociech rodzin jednopłciowych, ale także naszych siostrzeńców, bratanków, wszystkich dzieci w niekoniecznie heteroseksualnych rodzinach!

Tematyka rodzin jednopłciowych nie jest już w Polsce nowością. W 2008 roku Fundacja TransFuzja i Kampania Przeciw Homofobii przeprowadziły Festiwal Tęczowych Rodzin. Rozejrzyjmy się – nawet, jeśli sami nie jesteśmy rodzicami, otaczają nas bratankowie, siostrzenice. Pociechy, w których wychowywaniu bierzemy udział.

Dzieciakom – tym najmłodszym , tym starszym też! – życzymy wszystkiego, co najlepsze w dniu ich święta. Oby mogły dorastać w świecie, gdzie nie dotknie ich żadna forma dyskryminacji.

Dzieciom, które mają dwóch tatusiów czy dwie mamy, życzymy z całego serca, by dorastały w poczuciu akceptacji rówieśników i otoczenia.

Rodzinom jednopłciowym, tym mikrorodzinom 2+1, 2+2, 2+3, a może 2 + więcej, oraz wszelkim innym rodzinom niehetero – trzymajcie się pomimo kroczącego kryzysu! Niech kredyty hipoteczne na lat trzydzieści i więcej nie przesłonią wam nigdy faktu, że jesteście naszą przyszłością!

5 komentarzyŻyczenia dla dzieci!

 • Uschi

  [Re: Życzenia dla dzieci!]

  ja chcę życzyć szczególnie dobrych relacji ze światem synkowi dwóch mam, którego w piątek widziałam w restauracji z mamusiami i wujem. niech Ci się, chłopie wiedzie, a życie nie da za bardzo w kość!

 • Zen

  [Re: Życzenia dla dzieci!]

  Ja się dołączam do życzeń o życzliwość wobec dzieci wychowujących się w rodzinach homo, ponoć w Polsce nie są wcale aż tak rzadkie. Trzmajcie się!!!

 • Krzysztof Zabłocki

  [Two Fathers]

  Polecam rewelacyjna piosenkę Two Fathers (Holandia) – jest na You Tube, napisy angielskie, niemieckie i polskie. Wspaniale!

 • YEP

  [Re: Życzenia dla dzieci!]

  Dla wszystkich matek lesbijek w zwiazkach jednoplciowych przyszlo wreszcie potwierdzenie, ze dzieci w takich zwiazkach sa o wiele szczesliwsze, zdrowsze fizycznie, a nade wszystko psychicznie. Tak, okazuje sie, ze takie dzieci sa o wiele zdrowsze psychicznie niz dzieci w rodzinach heteroseksualnych. Wlasnie przedstawiono raport sporzadzony przy University of Copenhagen, pracy naukowej pod przewodnictwem Merte Laubjerg. Zawiera on badania okresu 1992 – 2008 – czyli 16 lat. Badane dzieci sa obecnie w wieku ca 23 lat. Badania sa przeprowadzone poprawnie i wiarygodne statystycznie. Znany i ceniony profesor psychiatrii Per Hove Thomsen, po przeczytaniu raportu, ktory uwaza za wiarygodny i miarodajny, stwierdzil, ze najbardziej decydujacym faktem jest to, ze dzieci te sa dziecmi zapragnionymi. Czyli nie odkryto przed nami nic nowego, tylko potwierdzono naukowo nasze przekonanie. Teraz my geje czekamy na podobna prace naukowa z taka sama konkluzja.
  Wszystkie matki lesbijki i ojcow gejow, serdecznie pozdrawiam, a ich dzieciom w dniu dzisiejszym zycze przyjemnej zabawy i duzo slodyczy – przyszlosc Wasza.

 • Two Fathers

  [Re: Życzenia dla dzieci!]

  Link do tej piosenki „Twee Vaders”, o ktorej wspomnial Krzysztof Zablocki ( z tekstem polskim )

  http://www.youtube.com/watch?v=c0fXMnIfA2Q

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa