- homiki.pl - http://homiki.pl -

Weekend nie tylko wyborczy – EuroPride w Zurychu: rozgrzewka przed Warszawą 201

[1]

W ten weekend EuroPride 2009 w Zurychu!
Za rok impreza odbędzie się u nas, w Warszawie. Z tej okazji zaglądamy, jak ulice szwajcarskiego miasta przygotowały się do największego na kontynencie festiwalu LGBTQ!

Proszę zobaczyć, zdjęcia publikujemy z myślą o organizatorach i warszawskich urzędach, aby za rok jak najgodniej przyjąć zagranicznych gości (kliknij, aby powiększyć).

[2]
[3]

[4]

[5]

[6]

[7]

[8]

[9]

[10]

Dodatkowo od marca tego roku burmistrzynią Zurychu jest jawnie homoseksualna pani Corine Mauch. [11]

Do Zurychu zaprasza Tomek, autor powyższych zdjęć:

Byłeś już w Barcelonie, Madrycie, na Ibizie, w Berlinie? Zwiedziłeś Kolonię i być może inne „gejowskie” stolice Europy, ale czy przyszło Ci do głowy, że równie gejowskim, tęczowym i witającym gejów „z otwartymi rękoma” miastem, może być stosunkowo niewielki Zurych? Miasto malowniczo położone na Jeziorem Zuryskim, uchodzące za nudne, pełne bankierów i znane niektórym wyłącznie z filmu Vabank? Tak właśnie jest. Mało z nas tu zagląda, a to szkoda…. Gdy wejdziesz na turystyczną stronę miasta, szybko znajdziesz oficjalne informacje na tematy interesujące gejów i lesbijki. Wreszcie, Zurych jest największym szwajcarskim miastem, w którym w czerwcu 2009 roku odbywa się EuroPride 2009. Z tej okazji na głównych ulicach miasta, nad jeziorem i rzeką, które wprost „wdzierają się” do centrum, na kilkudziesięciu masztach zawisły i wciąż powiewają tęczowe flagi. Jest to rzecz nie do pomyślenia dla Burmistrzów i Prezydentów miast w Polsce, w których dochodzi do organizacji parad równości – nie wspominając już o ostatniej w Krakowie, gdzie banda łobuzów, nie wiadomo czemu zakłócała spokój. Gdy patrzy się na powiewające na wietrze, w centrum europejskiego miasta tęczowe flagi, które wciąż wiszą, których nikt nawet nie próbuje zrywać, gdy czyta się informacje o EuroParadzie, to wstyd jest za ludzi, którzy na transparentach wypisują takie hasła jak np. „zakaz pedałowania”. Dokąd my zmierzamy… ?

Zapraszamy na stronę EuroPride 2009: http://www.europride09.eu/ [12]