- homiki.pl - http://homiki.pl -

Raport o stanie edukacji seksualnej

Raport edukatorów seksualnych Grupy Ponton obnaża skandaliczny stan edukacji seksualnej w szkołach.

Gazeta.pl przytacza fragmenty wypowiedzi uczniów, którzy przesyłali relacje z lekcji wychowania do życia w rodzinie (w sumie 637 maili).

Młodzież, opisując swoje doświadczenia najczęściej zwracała uwagę na to, że osoby, które prowadzą zajęcia są niekompetentne i przekazują swoje poglądy zamiast obiektywnej, neutralnej światopoglądowo wiedzy. Nauczyciele wstydzą się tematu poruszanego na lekcji. W niektórych przypadkach przez gardło nie chce im przejść słowo „seks”. Za to antykoncepcję nazywają „dziełem Szatana”

Zamiast edukować straszą i obrzydzają uczniom współżycie. Zdarza się, że zajęcia prowadzą księża, katecheci, lub…nauczyciele muzyki lub informatyki. Osoby te często prezentują fanatycznie religijny stosunek do ludzkiej seksualności czy antykoncepcji.
źródło: gazeta.pl [1]

A oto przykładowe wypowiedzi:

„W liceum Pani, która przyszła nie wiadomo skąd, opowiadała o kalendarzyku i o tym, że prezerwatywy nie są skuteczną metodą, bo kondom może tak uciskać na podstawę penisa, że spowoduje to odcięcie dopływu krwi, a to może doprowadzić do trwałej impotencji”

„W moim gimnazjum zajęcia prowadzi katechetka, którą poprosiłyśmy, o przedstawienie nam budowy ciała mężczyzny. Tylko ogólnie przedstawiła nam zarys po czym oznajmiła, że facet jest ohydny pod względem wyglądu zewnętrznego (miała na myśli męskie organy rozrodcze). O homoseksualistach powiedziała wielce oburzona, że takich ludzi nie powinno być na świecie, że to jest jakąś choroba”

Na szczęście zdarzają się fachowo przeprowadzone lekcje:

Rozmawiamy również o zachowaniach jakie mogą wystąpić i jakie mogą być dla nas niebezpieczne. Mówimy o homoseksualizmie i o wirusie HIV i innych chorobach. Rozmawiamy otwarcie na tematy które od wielu lat są bardzo często uważane za tematy tabu (…) Uważam, że w naszej szkole edukacja seksualna jest na odpowiednim poziomie.

Raport dostępny jest tutaj [2]. Zapraszamy do lektury!

***

Na marginesie przypominamy tylko nieśmiało, że jednym z postulatów ostatniej Parady Równości było żądanie o dostępie do rzetelnej edukacji na temat osób homoseksualnych. Tymczasem z tak niewyedukowanym i fanatycznym ciałem pedagogicznym nie zrobimy kroku na przód. Wypada mieć nadzieję, że dzieciaki są jednak mądrzejsze od swoich „nauczycieli”…