Przed Paradą też się dzieje!

Trwają warszawskie Dni Równości. Codziennie w kolumnie newsowej publikujemy zaproszenia na kolejne wydarzenia całego tygodnia. Nie przegapcie! Pełen program Dni dostępny jest także pod paradowym banerem.

Parada Równości 2009 przemaszeruje na rzecz związków partnerskich, ochrony przed mową nienawiści i zbrodniami z nienawiści oraz za rzetelną edukacją, w której znajdzie się miejsce na sprawy LGBTQ.

W minioną niedzielę w siedzibie warszawskiej UFY odbyła się przeparadowa dyskusja, a po niej, wraz z Lambdą Warszawa, malowanie transparentów. My przynieśliśmy pięciometrową płachtę, na której wspólnie namalowaliśmy hasło: „Żądamy ustawy o związkach partnerskich!”

Wszyscy na Paradę! Zbiórka w sobotę przed 13.00 na placu Bankowym. Sympatyczkom i sympatykom homików.pl wyznaczamy zbiórkę koło „pięciometrówki” o związkach partnerskich. Nie da się jej przegapić! Przemaszerujmy wspólnie dla ważnej dla nas sprawy!!

Już za rok w Warszawie parada ogólnoeuropejska: EuroPride. W tym roku wydarzenie miało miejsce w szwajcarskim Zurychu, w samym marszu udział wzięło 50 000 osób. Oto, jak to wyglądało:

Foto: Tomek

W środę wszystkich zapraszamy do kina Luna na uroczystą Galę:

Gospodarzem wieczoru będzie Tomasz Raczek

swoją obecnością i recitalem, galę uświetnią oryginalna i niezależna, młoda polska artystka, NATALIA LESZ, która w swoim nowym scenicznym obliczu zaprezentuje m.in. premierową piosenkę „Coś za coś”

Niejako dla przeciwwagi stylistycznej jako wprowadzenie w długi paradowy weekend, na scenie Luny pojawi się LA LUNA & ROSSITA PEREZ z piosenkami Almodovara.

Osią wieczoru galowego będzie wręczenie kolejnej edycji nagród Hiacynta, przyznawanych przez Fundację Równości za zasługi na rzecz tolerancji, równouprawnienia i walki z dyskryminacją. Statuetki AD 2009 otrzymają: w kategorii artysta – Ewa Kaprzyk, w kategorii mediów – Joanna Podgórska i Barbara Pietkiewicz, w kategorii osobowości roku – prof. Maria Janion, w kategorii polityka – Janusz Palikot oraz firma IBM-Polska w kategorii biznes.

Po koncercie lampka wina.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Równości i wszystkim, dzięku którym warszawskie Dni Równości 2009 są rzeczywistością!

***

…także w sobotę – pod naszym matroqueeropatronatem – Międzynarodowy Turniej Siatkówki LGBTQ Volup Summer Cup oraz – zrób coś dobrego dla własnego zdrowia – Warszawski Dzień Testowania na HIV.

***

Zapraszamy serdecznie do UFY na wydarzenia pod queeronatem homików.pl!

UFA, Solidarności 82
www.u-f-a.pl
12 czerwca: kabaret queerowy BARBIE GIRLS

nowy program!
poszerzony skład!

cała prawda o l-Wordzie, lesbijskim seksie i Paradzie!

punkt 20.00
10 pln
lub wejściufka na 12 i 13.06 – dwie imprezy za 15 pln!

13 czerwca:

18.30 „własny pokój”, wernisaż foto Agnieszki Michalskiej
wstęp wolny

20.00 queerOFFka
dj Fagot electro disco [Łódź]
djane Lady J new wave electro [Poznań]
djane Goga M deep techelectro [Wwa]

wizuale queerpolitical mix

ufobar zaprasza na słynne wege/wegan koktajle i tosty oraz bro z Cyklozy!

benefit na UFĘ, 20.00, 10 pln

lub wejściufka na 12 i 13.06 – dwie imprezy za 15 pln!

queeronat: www.transfuzja.org; www.homiki.pl; www.kobiety-kobietom.com

2 komentarzePrzed Paradą też się dzieje!

 • royte_pomerantsn

  [Re: Przed Paradą też się dzieje!]

  do furii doprowadza mnie fakt, że program Dni Równości ogłoszono szerszej publiczności – jakoś ze dwa dni przed rozpoczęciem samych Dni. a i tak trzeba było za nim sporo kopać!
  litości, przeciez akcja informacyjno-medialna to chyba akurat najłatwiejsza część organizowania takich eventów? to nawet ćwierćformalna UFA potrafi ze sporym wyprzedzeniem informowac o swoich planach, a tu???
  żenada.

 • NS

  [Re: Przed Paradą też się dzieje!]

  Ja nie korzystam z reguły z imprez przedparadowych (no może kiedyś chodziłem na na wybrane filmy), ale jak najbardziej podpisuję się pod hasłem na transparencie. Regulacja związków partnerskich to dla mnie osobiście chyba najważniejszy nasz postulat. Do zobaczenia w sobotę.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa