Pozew Legierskiego oddalony

Sąd Rejonowy Warszawa Praga oddalił pozew wyborczy Krystiana Legierskiego przeciwko Marii Mięsikowskiej-Szreder, gwiazdy z Kartuz, głoszącej, że homoseksualizm jest „chorobą genetyczną”.

W uzasadnieniu czytamy:

Nieprawdziwości [tez pani Szreder] ma dowieść wnioskodawca [Krystian Legierski]. Materiał dowodowy przyjęty w sprawie nie pozwala na przyjęcie, że użyte przez uczestniczkę postępowania sformułowanie jest nieprawdziwe. Sąd w żaden sposób nie jest w stanie zweryfikować twierdzeń uczestniczki postępowania w spawie rozstrzyganej w trybie ordynacji wyborczej, która na rozstrzygnięcie sprawy sądowi pierwszej instancji daje 24-ro godzinny okres [sic!!!] Rozstrzygnięcie przez sąd przedmiotowej sprawy sprowadzałaby się w istocie do rozstrzygnięcia kwestii medycznych, a wymaga to specjalistycznej wiedzy, a co za tym idzie niezbędne byłoby najprawdopodobniej zaciągnięcie opinii biegłych, być może zapoznanie się z wynikami badań – o ile takie badania były prowadzone.

W innym miejscu:

W dalszym ciągu środowisku medycznym toczy się spór, czy homoseksualizm można leczyć, a w związku z tym czy jest on chorobą. Dowodem na to są liczne publikacje opisujące skuteczność terapii. Jednocześnie sądowi nie znana jest skuteczność tej terapii, w szczególności jakie przynosi ona wyniki i czy wyniki te są długotrwałe.

Sąd nie umie, sąd nie wie. Sąd ma tylko 24 godziny. Polski sąd.

Dowodem na prawdziwość ptolemeizmu i nieprawdziwość teorii Kopernika są liczne publikacje na ten temat. Homikom.pl nie są znane słonie podtrzymujące płaską ziemię, ani fakt, czy od zawsze te słonie tam stoją. Ciekawe, czy doktor Cameron pisał coś o słoniach?

(mm)

29 komentarzyPozew Legierskiego oddalony

 • Zen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Mam pytanie do prawników. Jaki z tego morał? Czy można mówić o nas jako o chorych????? Bo trwa dyskusja na ten temat i powstają „publikacje” o leczeniu?

 • jk

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  W dalszym ciągu środowisku medycznym toczy się spór, czy homoseksualizm można leczyć, a w związku z tym czy jest on chorobą.

  co za glupota!!!!!!!!srodowisko medyczne ustalilo ze homoseksualizm nie jest choroba!!!!!!!zostal wykrslony z listy zaburzen wiec jak sad moze mowic takie rzeczy.

 • hyaki

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  poza tym terapia nie koniecznie oznacza ze sie leczy chorobe. mozna sobie zmieniac kolor skory, ale czy dany kolor skory to choroba>????

 • kaos

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  a gdyby kogos wyzwano od glupich czarnuchow????czy tak samo by sad mowil ze istnieje spor i czy czasem czarni nie sa glupsi i ze nie mozna potwierdzic czy faktycznie nie sa?ptrzeciez sa srodowiska ktore probuja to udowodnic.
  absurd, abdsurd…
  krystian-walcz o te sprawe, walcz, walcz, walcz.cos musi sie w koncu w tym kraju zmienic.

 • jk

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  najbardziej mnie smieszy to ze sad uznal ze miedzynarodowa klasyfikacja chorob jest nieistotna.to moze ustalmy juz wszystko jest nieistotne, wlaczajac w to konstytucje.klasyfikacja chorob jest medyczna konstytucja.co ma byc bardziej istotne niz klasyfikacja chorob??????niech sad znajdzie jakis bardziej istotny dokument na potwierdzebuie co jest a co nie jest choroba.
  moze biblia?????

 • Ricardo

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Nie, to jest jakas kpina. Az nie chce sie oczom wierzyc, czytajac uzasadnienie wydane przez sad. Sroda miala racje mowiac o Polsce jako barbarzynskim kraju.

 • Twoje imięTOMEK

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  W TYM PAŃSTWIE MOŻNA MÓWIĆ CO SIĘ CHCE, MOŻNA OBRAŻAĆ GEJÓW I NIKOGO TO NIE OBCHODZI. JEŚLI MÓWIĄ ŹLE O ŻYDACH TO ZARAZ JEST STRASZNA AFERA NA CAŁY ŚWIAT. GDZIE TA SPRAWIEDLIWOŚĆ? GEJ MA UDOWADNIAĆ, ŻE NIE JEST WIELBŁĄDEM. TO JEST CHORY KRAJ!

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Widać, że głupota jak i homofobia nie omija nawet sądu. Bo nie trudno się domyślić, że sędziowie w tym orzeczeniu dali wyraz również swoim osobistym poglądom na ten temat :/

 • reader

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  No to teraz pozostaje się tylko zastanawiać czy homofobiczna dewiacja poslanki i sądu to choroba psychiczna czy też choroba genetyczna i czy takie zachowania leczyc czy karać.
  Ps. Czy jest możliwe zaskarzenie postanowienia sądu?

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Na zdrowy rozum wydawać by się mogło, że tak. Może nie tyle zaskarżenie, ale choćby można się odwołać od decyzji sądu. Ale jak to w praktyce w takim chorym kraju jak Polska wygląda???

 • Dominik

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Nie wincie matki (Polski), ze ma takie dzieci… dzieci sa pelnoletnie, tylko one sa odpowiedzialne za wlasna glupote…

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Po części masz racje, ale to matka jest odpowiedzialna za wychowanie swoich dzieci. Poza tym jak widać toleruje ich głupotę swoich.

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Oczywiście masz racje, leczyć się trzeba jak się jest chorym. Homoseksualizm pod żadnym względem choroba nie jest, natomiast wiele przemawia za tym że choroba jest homofobia.
  Polecam zapoznać się z faktami na temat homoseksualizmu (a najlepiej poznać osobiście jakieś osoby homoseksualne ) i dopiero potem wypowiadać się na ten na ten temat.
  http://comingout.ueuo.com/homo3.html

 • Dominik

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  detr nie karm trolla

  : a byles u jakiegos lekarza, zamiast wyciagac z netu jakies i niepotwierdzone historyjki, od ktorych odcina sie wiekszosc naukowcow? Ja bylem u wielu, jak slyszeli moje opowiadania o opiniach podobnych do Twojej to sie lapali za glowe. Nie dalej jak wczoraj rozmawialem o tym z profesorem uniwersytetu, heteroseksualny, wierzacy. Oczywiscie zdanie jego jest takie jak APA.
  Rozmowa kilka miesiecy temu z psychiatra i chec uzyskania od niego informacji na temat leczenia byla jasna: homoseksualizm nie jest choroba, nie wiemy do konca jak powstaje seksualnosc, ale nowe badania powoli ukazuja, ze stanowisko APA i WHO bylo sluszne. On tez byl heteroseksualny.
  I komu mam wierzyc?

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  > Bo trwa dyskusja na ten temat i powstają „publikacje” o leczeniu?

  Bez znaczenia.

  Tak samo od czasu do czasu nadal pojawiaja sie „badania” wg. ktorych czarni sa mniej inteligentni a Zydzi bardziej podatni na choroby psychiczne i weneryczne. Nikt normalny nie traktuje tego powaznie.

 • reader

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  W praktyce to można sie odwoływac do skutku, a potem skarżyc państwo.

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Hm, dziwne. Zniknął komentarz tego kogoś kto nawoływał do leczenia homoseksualizmu.

  detr ponieważ trolli nie dokarmiamy.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Homofobia (podobnie jak rasizm, etc) przede wszystkim jest atawizmem, odmiana pierwotnego Strachu przed Innym.

  Kiedys „Inne” automatycznie stanowilo niebezpieczenstwo. Podobnie jak np. z arachnofobia – atawizm z czasow kiedy nie bylo medycyny i ukaszenie przez jadowitego owada czy pajaka wiazalo sie z bardzo duzym ryzykiem smierci. Tyle ze z arachnofobia mozna calkowicie normalnie funkcjonowac, nie widzialam jeszcze arachnofoba ktory poswieca cala swoja energie na wrzeszczenie ze slina na ustach „zniszczyc wszystkie pajaki”, albo „zdelegalizowac hodowle / posiadanie pajakow”.

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Strach przed innym tak, ale homofobia atawizmem nie jest. Z tego prostego powodu, że kiedyś jej nie było. W starożytnych kulturach, a zatem można sądzić że i w prehistorii człowieka nie istniała dyskryminacja z powodu orientacji seksualnej. Dopiero wpływy judeo-chrześcijańskie i muzułmańskie doprowadziły do prześladowania homoseksualizmu jako nie zgodnego z religią.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Ok, dobry argument.

  Inaczej. Powiedzmy tak – „Strach przed Innym” jest atawizmem. Homofobia jest jedna z odmian tego strachu, relatywnie wspolczesna, owszem. Czyli nie jest atawizmem sama w sobie, ale jest budowana i podtrzymywana w oparciu o atawistyczne schematy emocjonalne.

 • megamasa

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Spokojnie. Nie boję się homoseksualistów, napawają mnie obrzydzeniem i gardzę nimi – po prostu. Ale to nie może być moim argumentem. Chciałbym przypomnieć, że w starożytnych kulturach jak i zapewne w prehistorii człowieka powszechnie akceptowana była pedofilia, nawet uważana za najwyższą formę miłości. Dopiero wpływy judeo-chrześcijańskie i muzułmańskie ukróciły te praktyki. Pozdrawiam.

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Mylisz się i to bardzo. W starożytnej Grecji była akceptowana pederastia a nie pedofilia, a to wbrew pozorom ogromna różnica.
  „Pederastia – termin wywodzący się z języka greckiego (dosł. miłość do chłopców) – w języku polskim w węższym sensie oznacza specyficzną formę homoseksualizmu męskiego, polegającą na związkach erotycznych lub kontaktach seksualnych dojrzałych mężczyzn z młodzieńcami lub dojrzewającymi chłopcami (ale nie dziećmi), występującą w kulturze starożytnej Grecji.”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pederastia

 • idlxdb

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Pogarda i obrzydzenie do homoseksualistów to reakcje nabyte, kulturowe. Da się ich pozbyć. W przeciwieństwie do orientacji.

 • idlxdb

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  p.s. nabyte, kulturowe i niezależne od orientacji

 • reader

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  „Czyli nie jest atawizmem sama w sobie, ale jest budowana i podtrzymywana w oparciu o atawistyczne schematy emocjonalne.”
  Owszem, homofobia bazuje na atawistycznym strachu przed obcym. Podobnie jest z ksenofobią , rasizmem, walkami kiboli i innymi tego typu. Jednak normalny człowiek po pierwszym odruchu strachu wraca do stanu spokoju i zajmowania się swoimi sprawami.
  Istnieja jednak dwie grupy, które skrzętnie ten mechanizm atawistyczny wykorzystuja, zeby podjudzać przeciwko innym.
  Pierwsza grupa to ludzie z zaburzeniami psychicznymi, czerpiący chorobliwa satysfakcje z dowalania innych. Odwarzniejsi robia to w realu i zwykle ląduja w pierdlu. Ci bardziej zachowawczy buszuja po internecie.
  Druga grupa to jednostki absolutnie zdegenerowane moralnie, które podjudzają świadomie i z premedytacja dla korzyści, np. politycznych.
  Obie grupy stanowią niebezpieczeństwo dla społeczeństwa i bardzo łatwo ich rozpoznać, bo jakakolwiek merytoryczna dyskusja z nimi nie ma sensu.
  PS. Nie wiem czy zauważyliście, że środowiska najbardziej homofobiczne są jednocześnie najbardziej pedofilogenne i pedofilolubne. w tych samych srodowiskach czeste są tez inne wynaturzenia: przemoc domowa, dręczenie psychiczne i fizyczne, pogarda wobec innych itp.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  > Odwarzniejsi robia to w realu i zwykle ląduja w pierdlu

  Albo w sejmie.

  Podzial na chorych psychicznie i zdegenerowanych moralnie nie jest taki oczywisty.

  Z reszta sie zgadzam.

 • reader

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  Fakt, jedno drugiego nie wyklucza.

 • megamasa

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  [wpis usunięty. detr.]

 • Xen

  [Re: Pozew Legierskiego oddalony]

  [nie karmimy trolla. detr.]

  Pod tymi linkami co podałeś można właśnie dowiedzieć się że pederastia to nie pedofilia. Trzeba tylko czytać ze zrozumieniem. Np. młodzieniec to nie dziecko.

  „Że niby z dojrzewającymi chłopcami ale nie dziećmi? Tzn. w jakim wieku?” – no właśnie w wieku dojrzewania, czyli takim w którym człowiek przestaje już być dzieckiem i jest i pojawił się u niego popęd seksualny. Owszem możesz zaprotestować przed tym, bo dojrzałość fizyczna nie idzie w parze z dojrzałością psychiczną …ale w obecnych czasach. Weź pod uwagę że w starożytności dojrzałość psychiczną ludzie osiągali wcześniej, bo i żyli też znacznie krócej.
  I tak np. związek mężczyzny 30 letniego z 15-16-latkiem był pederastią ale nie pedofilią.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa