PCH

Tym razem czuję się kuloodporny. Mam już 2344 kilobajty i nie przestaję. Wychodzę przed szereg. Nie ma wczoraj, ani jutro, jest ponowoczesność. Skaczę z trampoliny i wiem, że nie cofnę tego. Ruch jest w jedną stronę, choć dróg jest wiele. Pamiętam jak mówiłeś, że jest jedna i słuszna. Że miałeś przewodnika. Ja też mam. Siebie i może kilku znajomych, plus wielką szamankę z Syberii, w którą wierzę. Tak, tak, to ta z książki, co ma uschniętą rękę. Pewnie jest lesbijką i kara za to. Wierzę jednak, że to od dobrych uczynków. A Ty? W co wierzysz?

Stoisz z boku. Jedna nogą w kościele, drugą w swoim bezpiecznym świecie tanecznych show. A ja idę dalej. Mam 22 lata i nie zatrzymuje się. Codziennie się zmieniam. Wcale nie relatywnie, a spontanicznie. Trochę nieprzystosowany, dzięki czemu poszukujący. Mam opisy na gg, mam swoje akcje mailowe i uliczne. Cholera, mam nawet kary w bibliotece, za nieoddane książki, które czytam i nie mogę się oderwać. Z religią jestem na bakier, bo nie lubię obłudy, zresztą jest postmodernizm, więc mogę. Tak mówiła Metalowa Dziewczynka, to powtarzam.

Próbuję Ciebie przekonać. Mówię: Przyjdź, rozgość się, poznaj innych, zobacz jak jest i oceń. Nie chcesz walczyć. Chowasz się. Obojętnie czy jesteś sobą czy kibolem. Ten drugi przynajmniej jest autentyczniejszy. Brak wykształcenia, uraz z dzieciństwa, brak perspektyw, modlenie się na siłę i blokowisko. Ma chłopak powody. Ale ty? Nie angażujesz się. Masz gdzie spać. Ostatni raz, że pedał jesteś słyszałeś może w podstawówce, zwierzasz się hetero przyjaciółce, lesbijki żadnej nie znasz. Mówisz, że jesteś z jp2. Pytam się czy to pierwiastek czy plik graficzny? Obrażasz się i nazywasz aktywistą.

Potem masz doła. A ja mam jutro. Zawsze jest jakieś jutro. Grafik mam napięty, przekraczam 24 godzinną dobę i nie mam ograniczeń. Więc masz gorszy dzień i pytasz, co słychać? Co mam Tobie odpisać? Że mało, że siedzę w domu i czytam kolorowe czasopisma albo książki? Nic z tych rzeczy. Kary w bibliotece dalej rosną. A ja jestem w kilku miejscach. O, tam coś krzyczę, tu spokojnie tłumaczę, a tutaj kupuję bułki dla swojego chłopaka, którego nie mam. Pewnie jedna się zmarnuje i jak zwykle ją wyrzucę, a Ty upomnisz mnie, że dzieci w Afryce głodują. A to, że zabijają gejów i lesbijki w Iranie, to Ciebie nie rusza. Oni są dorośli, mogą umrzeć. Przynajmniej z pełnymi brzuchami.

Piję colę. Żadne tam herbaty. Cola jest z korporacji. A tam panują jasne zasady. Mogę być gejem. Przez osiem godzin, od poniedziałku do piątku, z przerwami żeby oczy odpoczęły od monitora. Wtedy rozglądam się i widzę Ciebie. Dalej ubierasz się według dress codu, trzymasz się wytyczonych dróg i na pulpicie masz swoją heteroseksualną rodzinę. Ja robię głośniej radio, leci Madonna i nucę pod nosem. Madonna jest produktem rewolucji seksualnej, a ja jestem jej półproduktem. Teraz myślisz, że jestem sztampowy i schematyczny. A ty się odcinasz od tego. Chcesz uchodzić na niszowego, z programami śniadaniowymi, co rano. Tymczasem ja przekroczyłem już limit. Robię przegląd prasy z gejem, smażę schabowe z lesbijką, z biseksualnym mężczyzną rozmawiam o modzie, a z transseksualistką modlę się o Ciebie. Każdego dnia. Zawsze live i przy śniadaniu, mówiąc amen z każdym kęsem.

Niebieski Johnny Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta, chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.

8 komentarzyPCH

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa