Warszawa 26.05 promocja książki Homofobia, mizoginia i ciemnogród…

Zapraszamy 26 maja (wtorek) o godz. 17.00 do Klubu Chłodna 25 na spotkanie wokół książki Homofobia, mizoginia i ciemnogród. Burzliwie dzieje kontrowersyjnych ustaw, pod red. Izy Desperak.

W spotkaniu udział wezmą:

Prof. Maria Szyszkowska
Prof. Irena Reszke
Marzena Chińcz
Michał Płaczek
prowadzenie: Adam Ostolski

Warszawa, Klub Chłodna 25

Organizacja: Fundacja Lorga, Fundacja Feminoteka

O książce:
Homofobia, mizoginia i ciemnogród. Burzliwie dzieje kontrowersyjnych ustaw, red. Iza Desperak. Wydawnictwo OMEGA Praksis Łódź 2008

Książka jest zbiorem artykułów, których autorki i autorzy zastanawiają się wspólnie nad burzliwymi losami „kontrowersyjnych” albo raczej „niewygodnych” ustaw. Na pytanie dlaczego w ciągu 18 lat transformacji nie udało się uchwalić ustawy o równym statusie kobiet i mężczyzn, a ustawa „antyaborcyjna” jest nie do ruszenia, dlaczego nie można uchwalić ustawy przełamującej dyskryminację par tej samej płci, próbują odpowiedzieć teoretycy i praktycy.

Wśród autorek i autorow sa m.in.: prof. M.Szyszkowska, prof. Z.Janowska, prof. I.Reszke, W.Nowicka, K.Hanke, G.Matuszczak, M.Chińcz, M.Płaczek, M.Kotowska, T.Felczak.

1 komentarz do: Warszawa 26.05 promocja książki Homofobia, mizoginia i ciemnogród…

  • Uschi

    [Re: Warszawa 26.05 promocja książki Homofobia, mizoginia i ciemnogród...]

    W Łodzi w księgarni Litera przy ul. Nawrot 7 w piątek 22 maja o godzinie 18.00 spotkanie ze Zdzisławą Janowską i innymi łódzkimi autorami tekstów.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa