- homiki.pl - http://homiki.pl -

Tournee homikożercy Paula Camerona po Polsce. Kim jest szacowny gość?

Stęsknionym pragniemy donieść o najnowszym pomyśle Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi. Instytucja słynąca z hobby pt. dokuczanie homoseksualistom i sprzedaży „antykryzysowych figurek maryjnych” (obszerna polemika w prasie kilka miesięcy temu) zaprosiło do Polski postać wręcz historyczną – Paula Camerona.

Media LGBTQ, jak The Advocate, uznały ongiś Camerona za najbardziej niebezpieczną antygejowską postać.

Wszystko byłoby dobrze, z tournee po Polsce występować może każdy – pseudoprofesorowie od hamburgerów, rosyjscy bioenergoterapeuci, szamani różnego pokroju. Za takiego bowiem należy uznać Paula Camerona (dlaczego? Patrz poniżej). Problem polega na tym, że Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej im. Wojciecha Wasiutyńskiego Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprosiła Camerona w mury uczelni do udziału w konferencji reklamowanej hasłem: Czy wiesz że… Sprawcami 1/3 wszystkich przypadków molestowania seksualnego dzieci są homoseksualiści? Dowiedz się więcej! Istny obwoźny cyrk Paula Camrona obejmuje też wizyty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz na spotkaniu organizowanym przez Urząd Miasta w Radomiu.

Kim jest Paula Cameron i dlaczego jego zapraszanie w mury publicznych instytucji jest szokujące? Kwerenda biograficzna dotycząca szanownego gościa dała następujące rezultaty.

Dr Paul Cameron urodził się w 1939r. W latach sześćdziesiątych studiował na uniwersytetach w Kalifornii i w Kolorado. Zatrudniany był przez uniwersytety i inne instytucje badawcze do 1980 roku. Sam określa się jako Researcher/Clinician, choć jego ostatni pracodawca będący dużą poważaną instytucją, Uniwersytet Nebraski, odnotowuje, że jego licencja psychologa wygasła w lutym 1995 roku.

W roku 1983 Paul Cameron został wykreślony z listy członków wielce prestiżowego Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego za złamanie zasad etycznych Stowarzyszenia [1]. Rok później analogiczne, lokalne stowarzyszenie psychologiczne z Nebraski wydało oświadczenie, że stanowczo odcina się od wypowiedzi i publikacji Paula Camerona na temat ludzkiej seksualności. W latach 1985 – 1986 nad postacią Camerona pochylało się Amerykańskie Stowarzyszenie Socjologiczne, by ostatecznie oświadczyć, że nie uważa pana Camerona za socjologa z uwagi na jego rażąco mylne interpretacje wyników badań. Ta sama instytucja podkreśliła, że wszelkie publiczne akcje Camerona przeciwko prawom osób LGBT opierają się na rażąco nieprawdziwych interpretacjach wyników badań. W 1996 roku od poczynań Camerona odcięły się stowarzyszenia naukowe w Kanadzie.

Co więcej – w 1985 roku sąd w Dallas uznał, że został wprowadzony w błąd przez Paula Camerona, a jego oświadczenie pod przysięgą, ze homoseksualiści częściej niż inni ludzie wykorzystują seksualnie dzieci, jest nieprawdziwe.

Czy tego typu postać jest odpowiednim prelegentem dla studentów warszawskiego UKSW? Wstyd! Samą uczelnię czeka proces o dyskryminację ze względu na orientację seksualną wytoczony przez autora (cóż robić- skrytykowanej u nas) książki „Inne spojrzenie”, Sławomira Kulety. Fakt tego procesu jakoś nie współgra z koncyliacyjnymi wypowiedziami organizatorów spotkania na UKSW na innejstronie.pl [2].

homiki.pl wybierają się na spotkanie z tak historyczną postacią, jak Pan Profesor. O wynikach tej przygody poinformujemy Czytelniczki i Czytelników.

Tournee po Polsce Paula Camerona na zaproszenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi – lista spotkań poniżej. Jak podaje strona Stowarzyszenia, prowadzącą będzie Joanna Najfeld.

Na zaproszenie Instytutu im. Księdza Piotra Skargi w dniach 6-12 maja będzie gościł w Polsce prof. Paul Cameron, prezes „Family Research Institute”, autor kilkuset artykułów oraz kilkudziesięciu książek z zakresu nauk społecznych i psychologii. Były doradca ds. Rodziny rządów USA i Kanady. (sic!)

– Prof. Cameron wygłosi wykład w warszawskim „Klubie 44” pt. „Małżeństwo, rodzina i płeć ofiary rewolucji obyczajowej” (6.05, g.19.00).

– Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie gościem konferencji pt. „Homoseksualizm, jako zagrożenie społeczne” (7.05, g.11.00).

– Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wygłosi prelekcję „Małżeństwo, rodzina i płeć ofiary rewolucji obyczajowej” (8.05, g.18.00). Pod tym samym tytułem odbędzie się wykład we wrocławskim Centrum Konferencyjnym Św. Antoniego (11.05, g.18.00).

– W radomskiej Resursie Obywatelskiej odbędzie się ostatni wykład otwarty amerykańskiego prelegenta pt. „Rodzina i szkoła wobec wyzwań rewolucji seksualnej” (12.05, g. 10.00). Zapraszają: Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej oraz Dwumiesięcznik „Polonia Christiana”.

homiki.pl zapraszają na spotkania z panem Cameronem!

(mm)