- homiki.pl - http://homiki.pl -

Sara May w obronie osób homo

Jeśli nie czytacie tabloidów, pudelków i nie oglądacie Happy Hour na TV4, to rzeczywiście możecie nie wiedzieć, że Sara May powoli to celebrytka i konsekwentnie staje się „królową Internetu”.

Wbrew pozorom to nie jest tekst na „kiszonkę”, pomimo medialnego wizerunku Sary, która zasłynęła kilkoma niewybrednymi epitetami skierowanymi do swoich koleżanek po fachu, dość ciętego języka i odważnych scen erotycznych w teledysku „Mój Jamie”. Tym razem artystka zajęła się problemem nietolerancji wobec osób homo. Rzadko polscy wokaliści poruszają kwestie dyskryminacji i uprzedzeń, więc tym bardziej należy docenić Sarę. Wkrótce o klipie napiszą największe portale plotkarskie oraz tabloidy, a więc temat trafi pod strzechy. Brawo Saro! Mam nadzieję, że inne gwiazdy podążą Twoim śladem!

Cytat z bloga Sary May:

Tematyka podjęta w produkcji jest dość kontrowersyjna i powiedziałabym odważna. Pomimo, że Polska rozwija się błyskawicznie i stajemy się powoli krajem cywilizowanym to jednak nadal większość Polaków jest bardzo nietolerancyjna.Problem gejów i lesbijek jest dość zauważalny. Nadal nie każdy ma odwagę publicznie przyznać się, że jest innej orientacji seksualnej niż większość. Właściwie rzadko kto to czyni. A przecież 1% populacji jest aseksualna,5% populacji to homoseksualiści,aż 20% biseksualiści a około 70% to heteroseksualiści. Każda z tych grup ma inaczej skonstruowane ośrodki seksualne w mózgu. Rodzimy się z pewną orientacją seksualną i jesteśmy trwale zdeterminowani na jedną z nich. Powinniśmy więc gejów i lesbijki akceptować tak samo jak heteroseksualnych a nie wyrzucać poza nawias społeczeństwa. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że Polacy są aż tak konserwatywni w tej kwestii do momentu gdy mój dobry kolega nie został dotkliwie pobity za to, że szedł za rękę ze swoim chłopakiem po Nowym Świecie. Tak ma wyglądać nowy świat? Raczej nie. Postanowiłam więc poruszyć ten problem.
Całość przeczytasz tutaj [1]. Pod linkiem kilka fotosów z klipu.

Piosenka „True Love” do wysłuchania na stronie http://sara-may.muzzo.pl/ [2].

Czekamy zatem na premierę teledysku.

(mt)