Replika po raz 19ty!

Dostępny jest już majowo-czerwcowy numer “Repliki”. Tym razem okładka jest nawiązaniem do słynnego plakatu wyborczego „Solidarności” z czerwca 1989 roku. Pytamy co te dwadzieścia lat dały gejom i lesbijkom i apelujemy: Czas na zmiany! Już pora, by polska demokracja miała bardziej queerową twarz, choćby gejowskiego kowboja z okładki albo… Kylie Minogue, która jest bohaterką naszej rozkładówki. W związku z koncertem w Polsce przypomniane zostały (liczne) związki piosenkarki ze środowiskiem LGBT.

W numerze także:
– wywiad z Magdaleną Środą, kandydatką do Parlamentu Europejskiego, która mówi o najważniejszych obecnie kwestiach środowiska LGBT w Polsce, w tym outingu i homofobii Kościoła katolickiego.
– Nowa rubryka „Gołym okiem” w której specjalnie dla „Repliki” Bartosz Żurawiecki recenzuje „męskie filmy bezkostiumowe”, tym razem western „To the last man”.
– Mariusz Szczygieł wspomina w jaki sposób harcerski tygodnik „Na przełaj” pod koniec lat 80. dał głos gejom i lesbijkom, kolejny odcinek z cyklu „Homoseksualizm w PRL-u”.
– “Seks gejowski jest boski!” czyli o pierwszym polskim wydaniu legendarnego poradnika „Radość seksu gejowskiego”, który już w czerwcu ukaże się w sprzedaży.
– Rozpoczynamy nowy cykl „Trans-akcje”, gdzie Magdalena Pocheć prezentować będzie historie osób transpłciowych. Jako pierwszy – Wiktor Dynarski.
– Przedstawiciele i przedstawicielki najważniejszych portali LGBT podają przykłady mowy nienawiści i zastanawiają się jak z nią walczyć.

A poza tym:
– W związku z eurowyborami prezentujemy sylwetki polskich kandydatów i kandydatki, którzy nie ukrywają swojego homoseksualizmu. Sprawdź czy nie startują w Twoim okręgu!
– Dzieci Harveya Milka – wykaz polityków i polityczek z całego świata, którzy dokonali coming outu, a wśród nich premierka Islandii, burmistrz Berlina i… jedna Polka.
– wywiad z Urlike Lunacek, przewodniczącą Europejskiej Partii Zielonych i austriacką parlemantarzystką, która mówi dlaczego najważniejsza jest widoczność osób LGBT.
– Postulat tegorocznej Parady Równości dotyczy m.in. legalizacji związków partnerskich, więc Krzysztof Śmiszek omawia 30 krajów, które mają już regulacje prawne dotyczące par jednopłciowych. Kiedy dołączy do nich Polska?
– 20 lat LGBT w Polsce – w związku z rocznicą przypominamy wydarzenia kluczowe dla mniejszości seksualnych. W tym numerze 1 część (lata 1989-98).
– „Tęcza nad Podkarpaciem”, o pierwszych imprezach gejowsko-lesbijskich w Rzeszowie pisze ich współorganizator Hubert Zięba.
– w newsach z kraju i świata m.in. o Queerowym Maju w Krakowie, AIDS Memorial Day w Warszawie, Cameronie, adopcji w Finlandii, a w cyklu „Ludzie KPH” sylwetka Mirki Makuchowskiej.
– liczne recenzje książek i filmów, w tym “Baby love”, “Życie rodzinne świstaka”, „Polityka literatury” oraz wykaz nowych płyt: Kaas, Lennox, Kulka, Pet Shop Boys i Rossitta Perez.
– Sangare, Piasek, Terrazzino, Kammel i Piróg oraz coming out znanej z filmu „Top Gun” Kelly McGillis w Czajniku, czyli o orientacjach gwiazd i orientacji na gwiazdy.

Dla wszystkich prenumeratorów i prenumeratorek “Repliki” mamy prezent – wraz z pismem otrzymują przygotowany przez KPH „Raport o homofoniczne mowie nienawiści w Polsce”.

„Replika” dostępna jest w najlepszych klubach gej-les w Polsce oraz prenumeracie. Magazyn będzie można otrzymać także podczas tegorocznej Parady Równości. Do zobaczenia 13 czerwca w Warszawie!

Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz „Replikę” prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika – prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.

Strona Repliki: http://www.replika.kph.org.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa