Poznański festiwal homosłonia – zapraszamy!

Pamiętacie poznańskiego homoseksualnego słonia, bohatera jednej z naszych „kiszonek”? W piątek 8 maja rusza w Poznaniu 10-dniowy „Ninio Knows how – Słoń warty Poznania Festiwal 2009”.

Festiwal w założeniu ma promować różnorodność i wyśmiewać homofobię i nietolerancję, parafrazując kampanię wizerunkową Poznania.

Program Festiwalu:

8 maja 2009

Wystawy:

Magdalena Dorosz – grafika happy people-happy world – (tolerancja inności czy podążanie za ideałem piękna?)

Monika Lisiecka – Ocenić słonia, żartować z własnych skrzywień, ośmieszenie cyrkowca na ringu udawanego bycia zabawnym. Nieświadomość zwierzęcia na szali świadomości piastowanych posad. Niesłyszana odpowiedź Salomona domyślnie dźwięczy w uszach nutami sumienia. Przyklejanie etykietek – proste i zdradliwe ubogie człowieczeństwo, które kosztuje nas później całe postawy ludzkie i walkę o wyzwalającą prawdę i wolność. Nie wiedzieć nic, zadawać pytania, układać bukiety z wzajemnych relacji i ignorancji wyjętej z rękawa tak sobie. Czemuś jednak służy ta słuszność o dwóch końcach. Relatywizm znaczeń pochłonięty przez spekulacje przygląda się prowokacji, sztuka poza wszystkim wypowiada się w swoim własnym języku…

Violetta Klemczak – prawda rzadko leży pośrodku. Tworzy pomiędzy Polską i Włochami, zadomowiła się w Porto Cervo i Porto Rotondo na Sardynii, gdzie tworzy, wystawia i sprzedaje swoje prace. Ma za sobą wystawy kolektywne i indywidualne na ziemi włoskiej. Jednak to ojczyzna pozostała nieustającą inspiracją i muzą.

godz. 20:30 Audiencja II czyli Raj Eskimosów – autorstwa Bogusława Schaeffera, wystąpią Izabella Tarasiuk i Janusz Andrzejewski – aktorzy ‘Sceny z Bliska'.

9 maja 2009

DQ Camilla – benefis z okazji 15-lecia na scenie w roli Drag Queen

start godz. 20:00 wstęp 9zł

Pełen Barwy i humoru show Drag Queen Camilli z Poznania, pierwszej występującej w Wielkopolsce Drag Queen, zawsze pełna dynamizmu i uśmiechu gościła na naszej małej scenie już wielokrotnie.

Na zaproszenie DQ Camillii gościnnie wystąpią:

* Energiczna Drag Queen Żaklina Warszawa Na scenie występuje nieprzerwanie od 1990 roku. Na początku były to kluby osiedlowe i małe kluby nocne. Teraz Żaklinę można spotkać w najpopularniejszych dyskotekach, prestiżowych hotelach, klubach nocnych, na przyjęciach firmowych i otwarciach międzynarodowych imprez sportowych.
W repertuarze Żakliny można znaleźć najpopularniejsze piosenki polskie i zagraniczne. W jej wykonaniu nawet zapomniane przeboje zaczynają żyć na nowo i wywołują uśmiech na ustach publiczności.

Wspaniała gra aktorska – parodia wykonawców sprawia, że występy Żakliny pozostają na długo w pamięci i są wspaniała atrakcją na każdej imprezie.

* Drag Queen Pussy Warszawa,
* Drag Queen Zula Bydgoszcz,
* Drag Queen Tatiana Warszawa,
* Drag Queen Lady Kamilla Warszawa,
* Drag Queen Virgin Poznań,
* Drag Queen Revolta Warszawa,
* Drag Queen Celina Szczecin,
* Drag Queen Łysa Śpiewaczka z Nikąd

10 maja 2009

Centrala Rybna – Kabaret
start godz. 20:00 wstęp 6zł:

Grupę tworzą Artur Śledzianowski (pseudonim „Śledź”) oraz Andrzej Karpiński(pseudonim”Karp”). Od 2001 roku realizują projekt R.M.K.- Rewitalizacja Monumentów Kultury. Wykorzystując rytuały tradycji kultury i konsumpcji przedstawiciele CR * tworzą akcje z pogranicza performance happeningu.

11 maja 2009

Wieczór z prozą Edwarda Pasewicza, „Śmierć w darkroomie”

start godz. 20:00 wstęp 4zł

Fragmenty prozy pisarza i uzdolnionego poety Edwarda Pasewicza czyta Edyta Łukaszewska aktorka Teatru Nowego. Autor był laureatem VIII Konkursu im. Jacka Bierezina, wielokrotnie nominowany do nagród literackich. Jego wiersze tłumaczone były już na wiele języków w tym na język niemiecki, angielski, słoweński, serbski, bułgarski, czeski, hiszpański, kataloński, włoski i inne.

12 maja 2009

Intryga – Łysa Śpiewaczka

start godz. 20:00 wstęp 5zł

W rolę tytułową wcieli się Johnny Popiel – wokalista, aktor, performer. Studia w 2002/03 Music & Arts w Skid More College w Saratoga Springs w stanie New York. Od 1995 artysta współpracuje z francuskimi teatrami Compagnie Les Passagers, Compagnie TranssExpress. W 1999 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Ósmego Dnia, która trwa do tej pory. W 2001 brał udział w tryptyku „Sex,Drugs & Rock 'n' Roll” – Teatru Usta Usta. W ramach współpracy z Polskim Teatrem Tańca brał udział w wielu spektaklach, aż w 2008 roku współtworzył spektakl w atelier PTT. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych współpracował z Nowojorskimi teatrami The Independent Theatre, West Side Theatre, The Cutting Room.

Olga Ryl-Krystianowska – aktorka młodego pokolenia, performerka. Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Korporacja Teatralna, współpracuje również z Polskim Teatrem Tańca.

13 maja 2009

Smooth Jazz Night Jakub Królikowski Duo

start godz. 20:00 wstęp 8zł

Na scenie zagrają dla Was w duecie Jakub Królikowski (saksofon) i Maciej Słoniewski (piano)
Jakub Królikowski – artysta wszechstronnie uzdolniony: kompozytor, aranżer, student wydziału kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat wielu konkursów kompozytorskich. Wykonawca uznany za jedną z bardziej obiecujących osobowości środowiska muzycznego. Zdobywca grand prix oraz nagrody specjalnej TVP Kultura 3 Festiwalu Niemen Non Stop 2008 wraz z grupą BIMCIK/Fortuna quintet.

14 maja 2009

Soliści na Scenie
start godz. 20:00 wstęp 5zł

Agnieszka Maciaszczyk, Anna Usak, Katarzyna Houtra, Michał Sobkowiak, Michał Zgoła. Wszyscy wokaliści śpiewający w dniu dzisiejszym są słuchaczami „ART OF VOICE STUDIO” nowego studia sztuki wokalnej założonego w 2008 roku przez poznańską wokalistkę i pedagoga śpiewu Ewę Nawrot. Prezentują bardzo zróżnicowany repertuar od standardów Jazzowych do najnowszych trendów muzycznych. Wokaliści prezentujący się na naszej scenie są również częścią projektu „OPEN MIC” projektu stworzonego również przez Ewę Nawrot i działającego prężnie już od 3 lat.

15 maja 2009

Kabaret Małże

start godz.20:00 wstęp 7zł

Małże, mimo, że to mięczaki niewielkich rozmiarów, włączają się do akcji wspierającej swojego dalekiego kuzyna słonia Ninio. Zaprezentują najnowszy program „Wstrząśnięty, zmieszany”. Nazwa programu odzwierciedla ich odczucia w związku z wypowiedziami radnego Grzesia. Będzie skeczowo i śpiewająco!
Kabaret Małże pochodzi z Poznania, gdzie współtworzy Poznańskie Wieczory Kabaretowe oraz prezentuje się na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.
Pod nazwą Małże działają od 2006 roku. Wcześniej współtworzyli studencki Kabaret Zaiste, z którym m.in. występowali podczas PAKI w Krakowie oraz prezentowali skecze w ramach cyklicznego programu „Zostań gwiazdą kabaretu” dla TVP3. .Pod koniec 2008 roku zdobyli I Nagrodę oraz Nagrodę Dziennikarzy podczas XXIV Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce.

16 maja 2009

Latino Ninio Night
start godz.20:00 wstęp 5zł

HalloCafe zaprasza wszystkich na After Party w rytmach gorącej samby, rumby i mambo. Grać dla Was będzie Gra DJ Lukas Van Z After Party wcale nie oznacza zakończenia akcji z Ninio! To dopiero część pierwsza, ale festiwal trwać będzie dalej i pojawi się w kolejnych odSłoniach 🙂
Przednia zabawa gwarantowana. Zapraszamy!

17 maja 2009

Johnny Popiel – Improvisacjon
start godz.20:00 wstęp 4zł

Przedstawienie oparte na charyzmie i sile improwizacji aktora i artysty Johnny'ego Popiela. Jedyny w swoim rodzaju spektakl wciągający publiczność. Zapraszamy na ekspresję duszy poprzez ciało.

Dodatkowo zaprezentujemy wystawy:

Małgorzata Zgoła – malarstwo Małgorzata Zgoła artystka ur. 1955 jest absolwentką poznańskiej ASP od obrony pracy magisterskiej w 1979 roku nieprzerwanie wystawia swoje prace poszerzając horyzonty artystyczne. Jej prace oglądali już wielokrotnie mieszkańcy Niemiec oraz wielu polskich miast zawsze przyjmowane były one bardzo ciepło. Podczas tej ekspozycji pokazana zostanie tylko znikoma część z dorobku artystycznego Małgorzaty Zgoły.

Zbigniew Skibniewski – 4 Pory Roku Poznańskiego Ogrodu Botanicznego Wystawa zdjęć zrobionych uważnym okiem fotografa w Poznańskim Ogrodzie Botanicznym.

Szczegółowy program na stronie: www.niniofestival.eu

(info org+red)

3 komentarzePoznański festiwal homosłonia – zapraszamy!

 • WTF

  [Re: Poznański festiwal homosłonia – zapraszamy!]

  JAK ZWYKLE bardzo wczesnie powiadomiliscie o tym festiwalu. To sie nazywa polska NADZWYCZAJ szybka informacja. W Stanach w czasach telegrafu informacja przechodzila szybciej. BRAWO HOMIKI ! jak zazwyczaj – jestescie ostatni.

 • redakcja

  [Re: Poznański festiwal homosłonia – zapraszamy!]

  Wczoraj otrzymaliśmy informację i wczoraj powiesiliśmy na stronie. Jak zazwyczaj – publikujemy większość ogłoszeń o imprezach kulturanych i społecznych LGBTQ, jakie do nas napływają, w dziale „Wydarzenia” (kolumna po prawej) i jest to chyba najpełniejsza lista homoeventów w polskim necie, codziennie aktualizowana. Tyle w temacie. Poznaniankom i poznaniakom oraz Niniowi życzymy udanej zabawy!!!

 • sw

  [Re: Poznański festiwal homosłonia – zapraszamy!]

  Nie ma się co gniewać na Homiki, bo program został domknięty w środę wieczorem wtedy też starałem się go rozesłać na ile mogłem, mimo że nie jestem organizatorem. Natomiast trzeba też zrozumieć, że pomysł narodził się na 2 tygodnie przed festiwalem a więc wszystkie opóźnienia inormacyjne są uzasadnione.
  Pozdrawiam z Poznania

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa