Poznań 26.05 wykłady, zaprasza Paweł Leszkowicz

We wtorek 26 maja dwa ciekawe queer i feministyczne wykłady w Poznaniu:

ANGELA HARUTYUNYAN (University of Manchester) BETWEEN RECOGNITION AND
MISRECOGNITION: THE POLITICS OF AESTHETICS IN A QUEER COMMUNITY IN ARMENIA 26 maja (wtorek) 2009 r., o godz. 11.30 w sali 401, bl. A Collegium Novum, al. Niepodległości 4, Poznań

oraz

wykład prof. Amelii Jones (Uniwersytet w Manchesterze), nowatorskiej historyczki sztuki i jednej z najwybitniejszych specjalistek sztuki współczesnej, zwłaszcza twórczości feministycznej i queer. Prof. Jones przedstawi kondycję sztuki współczesnej w naszej części Europy na przykładzie nowych zjawisk w twórczości artystek i artystów Słowenii:
Live Art in (Art) History: The Slovenian JJJ Project and the Durationality of Meaning.

Wykład odbędzie we wtorek 26 maja, o godz. 18.30 w sali C3 Collegium Novum, Instytut Historii Sztuki UAM, al. Niepodległości 4 w Poznaniu.

Amelia Jones pochodzi z rodziny intelektualistów amerykańskich: jej ojciec, Edward E. Jones, był profesorem psychologii w Princeton, autorem wielu pojęć psychologicznych.

Jones studiowała na Harwardzie, doktoryzowała się na UCLA i wykładała w wielu prestiżowych uniwersytetach USA. Obecnie jest profesorem i dyrektorem Instytutu Historii Sztuki i Kultury Wizualnej Uniwersytetu w Manchesterze.

Prof. Jones jest światowym autorytetem w dziedzinie modernizmu, dadaizmu, sztuki performance, sztuki ciała, feminizmu i queer. Pisała także o sztuce polskiej, m. in. o Katarzynie Kozyrze i cytowała poznańskich badaczy sztuki współczesnej.

Amelia Jones jest autorką książek „Body Art/Performing the Subject”
(1998), „Irrational Modernism: A Neurasthenic History of New York Dada” (2004) and „Self Image: Technology, Representation, and Contemporary Subject” (2006).

Prof. Jones redagowała tomy „Feminism and Visual Culture Reader”
(2003) and „A Companion to Contemporary Art Since 1945” (2006).

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa