Poznań 20.05 dyskusja i pokazy w kinie Rialto

Spotkanie dyskusyjne pt. „Queer czy nie queer?”
20 maja, godz. 18.30 Kino Rialto

Co to jest queer? Co to znaczy być queer? Co może być queer a co queer już nie jest?

Na te i wiele innych pytań dotyczących teorii queer oraz jej funkcjonowania w polskich realiach, odpowiedzą dr Agnieszka Gajewska (UAM w Poznaniu), dr Tomasz Sikora (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) i Rafał Majka (ATH w Bielsku Białej).

Po dyskusji:

Program 5: Queerowa Kanada od morza do morza. Jakie to uczucie zostać omyłkowo wziętą za mężczyznę? Czy kiedykolwiek bałaś się wejść do damskiej toalety? Jak to jest zmienić płeć jako młoda osoba? Jak się określasz: lesbijka, homo, lesba, queer, a może inaczej i dlaczego? Szczere i zaskakujące odpowiedzi na te i inne pytania stanowią punkt wyjścia dla kanadyjskiego filmu drogi, śledzącego różnice i podobieństwa losów młodych, nieheterycznych kobiet zamieszkujących różnorodne regiony tego rozległego kraju.

Queeropolis Reż. Tori Foster & Alexis Mitchell, Kanada, 2008, 5 minut, animacja/dokument. Queeropolis rozrysowuje queerową mapę Toronto (największego miasta w Kanadzie) na przestrzeni lat 1972-2008 – okresie formującym przestrzeń publiczną dla tamtejszej nieheterycznej społeczności. Opowieści Johna Greysona, Jane Farrow, Keitha Cole'a i innych umiejscawiane są na animowanej mapie. Film efektownie łączy osobiste historie z przestrzenią społeczną, ilustrując trajektorię queerowego doświadczenia i oporu w Toronto w ciągu ponad 36 lat.

oraz

533 Statements Reż. Tori Foster, Kanada, 2006, 70 minut, dokument. Razem z 22-letnią reżyserką, Tori Foster, przemierzamy 7000 kilometrów Kanady, by posłuchać zwierzeń 20 kobiet i dowiedzieć się, jak to jest być „queer” tam, gdzie mieszkają. Każda z rozmówczyń proponuje odmienne spojrzenie na tak różne tematy, jak stereotypy, sposób uczesania, genderowe pomyłki czy życie w społeczności. Ciepłe i szczere opowieści młodych kobiet współtworzą intymny i osobisty portret tego, co tworzy każdego i każdą z nas.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa