Londyn 27.05 spotkanie Jak UE może poprawić sytuację LGBT w Europie Wschodnie

Dyskusja z dr Josephem Healym*,
kandydatem do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii Zielonych

prowadzenie: Payam Torabi, Młodzi Zieloni, Queen Mary’s University

Homofobia jest wciąż żywa w Europie Wschodniej, a prawa gejów i lesbijek nie są tam w pełni respektowane**. Ostatnie brutalne wypadki podczas Parady Równości w Moskwie (IDAHO, 17 maja) po raz kolejny o tym przypominają.

-> Co może zrobić Unia Europejska, żeby poprawić sytuację gejów i lesbijek w Europie Wschodniej? Czy rezolucje Parlamentu Europejskiego dotyczące homofobii wystarczą?
-> Jak zdopinbgować nowe państwa członkowskie do przestrzegania wspólnego unijnego prawa anytdyskryminacyjnego?
-> Jak walczyć z homofobią w Europie Wschodniej?

Na te tematy dyskutować będziemy z dr Josephem Healym, kandydatem do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii Zielonych, specjalistą od polityki wschodnioeuropejskiej i działaczem na rzecz praw gejów i lesbijek. W dyskusji wezmą też udział działacze LGBT z różnych krajów Europy Wschodniej.

Co:
Jak UE może poprawić sytuację LGBT w Europie Wschodniej?

Kiedy:
27 maja, środa, godz. 20

Gdzie:
Lucas Arms
245a Gray's Inn Rd, WC1X 8QZ Londyn (niedaleko King’s Cross St. Pancrass)
mapa: http://maps.google.co.uk/maps?q=WC1X+8QZ&spn=0.005,0.02&hl=en

Strona wydarzenia na Facebooku: http://tinyurl.com/HealyMeeting

Kontakt:
Joseph Healy, partia Zielonych, electgreenjoseph@hotmail.co.uk, tel. + 44 7944 720 296 Aleksandra Kretkowska, partia Zielonych, aleksandra.kretkowska@greenparty.org.uk, tel. +44 7984 563 136, http://tinyurl.com/poles4greens

*
Joseph Healy

Dr Joseph Healy jest numerem 4 na liście londyńskiej Zielonych do Parlamentu Europejskiego. Kandyduje też w wyborach lokalnych w okręgu Princes 4 czerwca.

Joseph interesuje się polityką wschodnioeuropejską, prawami homoseksualistów na całym świecie oraz sprawami zdrowia i niepełnosprawności.

Joseph ma doktorat ze studiów wschodnioeuropejskich i mówi po rosyjsku i niemiecku. Specjalizował się w ukraińskim nacjonalizmie z początku XX wieku. Studiował w Niemczech, wiele czasu spędził też w archiwach w Warszawie.

Urodził się i wychował w Dublinie, gdzie działał w rodzącym się ruchu gejów i lesbijek. Był redaktorem „Hermes”, pierwszego publicznie sprzedawanego magazynu LGBT w Irlandii. Przeniósł się do Londynu w 1984 i prowadził kampanie związane ze zdrowiem i HIV. Od grudnia 2004 zajmuje się sprawami współpracy międzynarodowej w Grupie LGBT partii Zielonych.

Joseph działa w wielu stowarzyszeniach niepełnosprawnych, od czterech lat jest dyrektorem organizacji dobroczynnej w Brixton, gdzie prowadzi kampanię na rzecz lepszego dostosowania transportu do potrzeb niepełnosprawnych – sam też jest niepełnosprawny. Od wielu lat promuje zwiększenie roli pacjentów w NHS, walczy też z ciągle rosnącym trendem do prywatyzowania służby zdrowia. Był rzecznikiem niepełnosprawnych partii Zielonych w Londynie.

Jest aktywnym związkowcem, był członkiem UNITE, delegatem do Rady Southwark, obecnie jest członkiem UNISON. Walczy o prawa pracowników, aktywnie wspiera kampanię Zielonych z Southwark o Londyńską Płacę Życiową (London Living Wage) na poziomie minimum £7.50 za godzinę dla wszystkich pracowników i kontrahentów Rady Southwark. Popiera prawa imigrantów do legalnej pracy i godnej płacy.

Obecnie jest współprzewodniczącym obrad Zielonej Lewicy. Jest też przedstawicielem partii Zielonych w koalicji Stop the War (Zatrzymać Wojnę) i działaczem antywojennym. Był Koordynatorem ds. Współpracy Międzynarodowej partii Zielonych, 3 lata pracował w jej Komitecie Międzynarodowym. Był sekretarzem Londyńskiej Federacji Partii Zielonych, a teraz jest jej przedstawicielem od spraw socjalnych.

Joseph mieszka w Camberwell ze swoim partnerem i kotem.

Więcej o Josephie Healym:

• http://www.greenparty.org.uk/region/london/people/joseph_healy.html

• http://www.lgbtgreens.org.uk/campaigns/JosephHealy.aspx

• Blog: http://greenmpforvauxhall.blogspot.com/
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa