Lans homofobów

Inicjatywy homicze kwitną. Grypy homofobów usiłują skorzystać z nich, by się nieźle wylaszczyć.

Grupa (księży) profesorów gorąco protestuje przeciwko dokuczaniu UKSW. Stają w obronie wolności badań naukowych: „Ethos naukowca stoi więc w jaskrawej sprzeczności z podporządkowaniem się panującym sloganom, ideologiom czy modom intelektualnym. Stąd jeszcze w średniowieczu zrodziła się idea autonomii uniwersyteckiej, jako sfery stojącej poza nakazami politycznymi i ideologicznymi. W średniowieczu zrodziła się też idea palenia ludzi na stosach, którą sprawca zamieszania pan Cameron jeszcze dwadzieścia lat temu chciał wskrzesić dla dobra świata przeciwko homoseksualnej zarazie. Polskiej nauce gratulujemy naukowców!

Tymczasem dla (tej głupszej) części mediów Marsz Tolerancji w Krakowie i inne tego typu imprezy są wymarzoną okazją, by na telewizyjnym ringu oklaskiwać starcie dajmy na to filigranowych lesbijek i ABeeSów rozentuzjazmowanych ideami narodowo-katolickimi (rozumianymi poprzez wykrzykiwanie brzydkich wyrazów i epatowanie się ludzką seksualnością w imię boże; ABeeS = „absolutny brak szyi”). Organizatorzy imprezy krakowskiej postapili bardzo rozsądnie:

W nawiązaniu do zaproszenia do udziału w realizowanym przez pana Miłosza Kozła materiale telewizyjnym Komitet Organizacyjny festiwalu Queerowy Maj informuje o odmowie uczestnictwa w programie oraz wszelkich programach Telewizji Polskiej S. A. opierających się na podobnym schemacie. (…) Planowana forma programu polega na zestawieniu stanowisk i opinii organizatorów Marszu Tolerancji w Krakowie oraz kontrmanifestantów na równorzędnym poziomie dyskusji. (…) Nasz udział oznaczałby akceptację legitymizowania i dowartościowywania osób będących rzecznikami grup szerzących nienawiść, używających kamieni jako argumentów. Nie można oczekiwać naszego wsparcia dla wprowadzania do debaty medialnej mowy nienawiści i honorowania w niej osób, które w przestrzeni publicznej promują zachowania zwrócone przeciw godności ludzkiej. Podpisała Aleksandra Sowa, KPH.

Wreszcie! Niech nasze święta nie będą okazją do lansu dla typków spod ciemnej gwiazdy. Niech telewizja i gazety wreszcie nauczą się, że sławetna trzynastoletnia dziewczynka i Gestapo – z przemówienia pewnego znanego polityka – to bohaterowie innych bajek a nie zawodnicy w wolnej amerykance ku uciesze gawiedzi.

(mm)

8 komentarzyLans homofobów

 • Inari

  [Uniwersytet]

  UKSW nie jest niezależny, skoro jest kościelny, czego oni chcą? (Poza tym, że chcą statusu, który pozwalałby na finansowanie ich z budżetu państwa…).

 • Aruś

  [Re: Lans homofobów]

  Popieram docenienie decyzji Queerowego Maja.

 • JonVickers

  [Re: Lans homofobów]

  Oczywiście, że odmawiać uczestnictwa w takich pyskówkach na antenie. Żaden Żyd nie zgodziłby się „dyskutować” na antenie z przeciwnikiem oficjalnie zdefiniowanym jako antysemita – takie spotkanie jest w ogóle niemożliwe, bo obrażałoby Żydów i legitymizowało antysemitów. Analogicznie przedstawiciele naszego środowiska nie powinni zgadzać się na obrzucanie błotem przez p. Najfeld czy innych pyskatych homofobów. Może kilka lat temu trzeba było zaciskać zęby… ale teraz takie zaproszenia proszę bezwzględnie i zawsze odrzucać!!

 • też Polak

  [Oj, Polaku…]

  zakazywać nie można. można natomiast apelować, żeby spraw sypialninych nie wynosić na ulicę 🙂

 • Kamil

  [Re: Lans homofobów]

  Niedługo uznacie, że ta niby „homofobia” to poważna choroba na którą trzeba leczyć, a przecież nikt nie może nikogo zmusić żeby Was lubił. Ja do Was nic nie mam, ale nie rozumiem po co ten lans z Waszej strony. Zakładajcie swoje związki (jestem za ich uprawomocnieniem), żyjcie razem, ale nie zmuszajcie nikogo na siłę aby to akceptował. Skoro nie lubię np. piwa to od razu mam być wytykany jakąś „niby” chorobą? Równie dobrze nie muszę lubić narodu żydowskiego tak jak nie lubię Korei Północnej. Co w tym złego?

 • Xaero

  [Re: Lans homofobów]

  Szkoda mi was biedne homusy 🙁

 • Dominik

  [Re: Lans homofobów]

  Kamil: ale wlasnie o to chodzi, ze zwiazkow nie mozemy zawierac. A co do akceptacji – jesli ktos nie moze patrzec na innego jak tylko przez pryzmat orientacji sex. to juz jego sprawa. Nikt nie MUSI mnie lubic, to prawda. Tylko niech traktuja mnie poprostu normalnie, tak jak sie traktuje innego czlowieka. A na lubienie trzeba sobie zasluzyc. Acha, i niech mnie nikt nie obraza bez powodu.
  xaero: a dlaczego Ci tak nas szkoda? Mi tam siebie nie szkoda :-).hiehie.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Lans homofobów]

  > Niedługo uznacie, że ta niby „homofobia” to poważna choroba na którą trzeba leczyć,

  Arachnofobia jest dosc powszechna.

  Wiele osob dostaje dreszczy czy podobnych reakcji na widok pajaka.

  Ale kiedy przestaja moc normalnie funkcjonowac, wszedzie wydaje im sie ze widza pajaki, pol dnia spedzaja na sprawdzaniu czy jakis nie czai sie w ubraniu czy w lozku, to tak, to sie leczy.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa